Jump to content

Türkçe dilinde açılan banlara neden Türkçe bilmeyen adminler bakıyor?

Recommended Posts

Herkese selamlar, "§1.5 - Inappropriate use of language" maddeyi seçip yazılan Türkçe küfürleri raporluyorum ancak ne hikmetse sürekli Türkçe bilmeyen adminler bakıyor. TruckersMP'de Türk admin mi yok, varda raporlara mı bakmıyorlar anlamıyorum. Sürekli İnglizce, Almanca, Fransızca vs bilen adminler Türkçe dilindeki raporlara bakıyor. Bana lütfen birisi detaylı bir şekilde neden böyle olduğunu açıklasın.

Çözümlerim kısa ve sadedir ama etkilidir.

• [TSP]Lorenzo changed the title to Türkçe dilinde açılan banlara neden Türkçe bilmeyen adminler bakıyor?
Guest Aurris

Raporu alan admin konuşulan dili bilmiyorsa kanıtta yazanları çevirmek için çevirmenden yardım isteyebilir. Aynı şey feedback ve appeal sistemleri için de geçerli.

• Translation Manager

Merhaba @[TSP]Lorenzo,

Siz de tahmin edebilirsiniz ki, oyuncu topluluğumuzun çoğunluğu Türkçe dilini bilen kullanıcılardan oluşmaktadır. Ayrıca, Bu linkte Türkçe bilen Game Moderator rütbesine sahip ekip arkadaşlarımızı görebilirsiniz. 

Mantıksal olarak bakacak olursak, eğer Türkçe raporlara sadece Türkçe dilini bilen Game Moderator'ler bakıyor olsaydı, hem bekleme sürelerini hem de bu arkadaşlarımızdaki oluşacak iş yükünü siz de tahmin edebilirsiniz. 

Bu konuda detaylı bir bilgi almak isterseniz, game moderation management'e feedback gönderebilirsiniz. Onlar size çok daha detaylı ve resmi bir açıklama yapabilir.

Saygılarımla,

Next7 

• Like 1
  • Upvote 1

Açıkcası onların konuşamadıkları bir dil ile ilgili gelen raporu incelemeyi çok isteyeceklerini sanmıyorum ancak tahminimce raporları incelerken en eski incelenmemiş rapordan başladıkları için bu tarz durumlar meydana geliyordur.

Böyle durumlarda da bu dili konuşan takım üyeleri danışıyorlardır. Eğer bu tarz raporlar oluşturulduğunda ve yanlış bir şekilde sonuçlandırıldığına düşünürsen feedback sistemi üzerinden ticket oluşturduğunda eminim ki detaylıca inceleyeceklerdir. 

Bazı şeyleri çok kafaya takmamak lazım, ben uzun yıllardır rapor oluşturmuyorum. Sonuçta oyun olduğunu unutmamak lazım 🙂 

• Awesome! 1

• 4 weeks later...

Arkadaşlarımın belirttiği gibi Ana dili türkçe olmayan adminlerin çeviri yaptığını veya rehber staff lardan yardım aldığını düşünüyorum.Bu gibi durumlarda günlük dilden öte oyun içi terinleri kullanmak, mesela '' ters yönden geliyor '' yerine 'Wrong way' yazmak onların yogunluğu içerisinde hem destek olacak hemde işleri hızlandıracaktır.

• 2 months later...