Jump to content

"Tehlikeli hareketler"

Recommended Posts

Herkese merhaba, herkese hayırlı ramazanlar diliyorum, sizlerle bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Başlıkta da gördüğünüz gibi Türk oyuncular arasında popüler bir durum Tehlikeli Hareketler, bu tür davranışları çok görüyorum ve biraz rahatsız edici, oyuncular bu tür davranışlar sergilemeyi seviyorlar ama sanırım yaptıklarının yanlış olduğunun farkında değiller. Bu tür içerikleri sanki bir marifetmiş gibi ya da tolere edilen bir durummuş gibi bazı yayın platformlarında video şeklinde paylaşmalarının sebebi nedir ya da neden bu tür davranışlar sergileniyor ya da neden Türk toplumunu bu kadar kötü davranışlarla sergiliyorlar ya da "bu bir simülasyon kardeşim, istediğim gibi sürerim" diye düşünüyorlar, sadece bu konu hakkında sizin fikriniz nedir bilmek istedim.  Sizin düşünceleriniz nedir ?

• Upvote 1

Merhaba, güzel ve yerinde bir konu açtığın için teşekkürler.

Türk toplumunda bu aralar yükselişte olan "jet" trendi ile çocuklar ve ergenlik çağındaki gençlerin birçoğu bundan etkilenmekte ve bunu oyuna yansıtmakta. Ayrıca yarış oyunlarına benzetilen bir konsept ile kamyonlarla yarış yapmak, tehlikeli hareketlerde bulunmak  genç kitle arasında maalesef ilgi çeken bir konu. Umarım yakın zamanda bu şahıslar da olgun bir tavır içinde simulasyon kurallarına uyacaklardır.

Saygılarımla,

Tommy

“Be careful who you trust, Sergeant. People you know can hurt you the most.”

Merhaba, hayırlı ramazanlar senin de bahsetmiş olduğun gibi bu tür oyuncular yaptıklarını marifetmiş gibi sosyal medya üzerinden video vs çekerek kendilerinin çok iyisi olduğunu ve bir yarış oyunu olduğunu düşünüyor. Bu tarzda oynayan oyuncuların genellikle 13-20 yaş arasında olduğunu düşünüyorum. Böyle oyuncularda ne yazık ki diğer düzgün ve kurallara uyan oyuncuları da kötü olarak göstermiş oluyorlar.

Merhaba,

Sizede Hayırlı ramazanlar bahsettiğiniz oyuncu grubu muhtemelen 18 yaş grubunun altındakilerdir ve yaptıklarının kendilerince bir yetenek oldğunu sanıyorlar ama biliyorlar yanlış yaptıklarını fakat gururlarına yediremiyolar bir tarafdanda onun için eger oyunda oldugunuzda ve video kaydındaysanız mümkün oluğunca tolerans göstermeyinki belki böylelikle düzelirler şahsen ben türk yada yabancı ayırt etmeksizin bu tür davranışlardan bulunanları kesinlikle rapor ediyorum ve nerdeyse hemen hepsi ceza dan sonra bir daha aynı tavırları sergilemiyor tabi arada istisnalarda çıkabiliyor 😉 

Selamlar, hayırlı ramazanlar öncelikle.

Birkaç yıl öncesinde (2018-2019 gibi) “tehlikeli hareketler” trendi çok daha fark edilirdi. En azından şimdi bu tarz içeriklerle pek karşılaşmıyoruz. Yine de oyunun bir simülasyon olduğunun farkında olmayan çok var. Bu durumun düzeleceğini sanmıyorum, jet, makas vs gibi zihniyet çok var çünkü. Cezalandırılan kişiler ban süreleri bitince tekrar oyuna gidiyorlar ve aynı hareketleri sergilemeye devam ediyorlar. Bilemiyorum, artık simülasyon oyunu olduğu farkına varılmalı. Böylece oyun herkes için zevkli olur.

Sevgiler,

Kaan

• Upvote 1

Selamlar, hayırlı ramazanlar.

İftihar meselesi olarak görüyorlar bahsedilen şekilde araç sürmeyi. Malum kalabalık yola düştü bir gün yolum ve ağır yüklüyüm. Sollayanlara da hafif sağa çekilip yol verme gayretindeyim o sıra arkamdan ısrarla korna vs, 

'hayırdır arkadaşım sorunların mı var?' dedim

O da

''bu yolda bu hızla gidilmez diyor'' diyor

''alla alla nerde yazıyor acaba o'' dedim

''herkes bilir'' diyor 🙂

Velhasılıkelam bu davranış biçiminden oyun minvalinde kurtulamayız; kaldı ki bu toplum canı söz konusu olan trafikte bile yazılı olmayan kuralları uygular herkes bilir bunu. kanunlar değil teamüllere uyar sürücüler. babadan oğula da nesiller boyu devam eder bu alışkanlık.

taralı alanlardan kaynak yapan, ters yola girip dörtlüleri yakınca her şeyi halloldu sanan vs vs binlerce uygunsuz davranış biçimi. 

Bunu nasıl düzeltiriz?

EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM.

Ama önce MEB eğiteceksin 🙂

• Upvote 1

Eskiye nazaran 110Km/s hız limiti ile tehlikeli hareketler serileri de büyük ölçüde son buldu.
Oyun şimdilerde daha çok similasyon havasında oynanması bunu sevenler için sevindirici birşey.

Fakat 150 sınırı getirilen  Similasyon 2 sunucusu tekrardan kalabalık günlerine dönerse bu kişiler tekrardan ortaya çıkacaktır bundan kaçışımız olduğunu düşünmüyorum.

• Like 1

• 1 month later...

Merhaba,

Konu on dört (14) günden daha fazla in-aktif olduğu için, konuyu kilitleyip Arşiv bölümüne taşıyacağım.

Bu prosedürler, forumu organize etmek ve düzenli bir hale getirmek için uygulanmaktadır.

Anlayışınız için teşekkürler!

Saygılarımla,
DatSpeed
TruckersMP Game Moderator + Community Moderator

// Locked and Moved to "Arşiv"

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.