Jump to content

Actualizări ale regulilor - Q1 2019


Recommended Posts

Salutări tuturor,

A venit din nou timpul să citiți regulile noastre și să le acceptați pentru a folosi platformele noastre!
Prima schimbare a regulilor este că am adăugat o nouă regulă sub secțiunea §1 - Regulament general. Am adăugat o regulă pentru ambiguitate datorită unui feedback recent de către comunitatea noastră.
Regula este următoarea:
§1.9 - Ambiguitate
Daca, pentru orice motiv, exista termeni neclari in regulament, sau termeni ce pot fi "deschisi pentru interpretare", penalizarile pot fi emise conform interpretarii si acceptate de catre Management-ul a TruckersMP.
Orice ambiguitate cade pe partea TruckersMP-ului, si a jucatorilor. Daca o ambiguitate este raportata catre noi, vom incerca sa eliminam ambiguitatea. Lacunele sunt tratate in acelasi sens, abuzarea cu ajutorul lacunelor va fi pedepsita in acelasi mod ca si regula de care abuzati - trebuie sa raportati lacunele, nu sa le folositi pentru a abuza.
Multe dintre celelalte reguli au rămas ca și înainte oricum....există totuși o diferență cu una dintre secțiunile noastre din regulament. Am decis să schimbăm secțiunea noastră de salvare/editare ( §3 - Regulament salvare editare ) și am adăugat câteva caracteristici interesante pentru voi pentru a vă putea personaliza camionul sau remorca!
Ce s-a schimbat?
Următoarea listă cuprinde cele mai multe schimbări care trebuie notate:
Camioane:
 

  • Hitbox-ul numai reprezinta un factor în cazul în care un camion este permis sau nu.
  • LED-urile pot fi plasate pe orice slot, însemnand că ambele metode de a așeza LED-urile în “V” sunt permise.
  • Folosirea reflectoarelor și păpușilor Michelin pot fi acum plasate pe orice slot (excepție face bara din spate)

Remorci:
 

  • Folosirea roților de mărimi diferite este permisă.
  • Folosirea de combinatii non-implicite atât timp cât remorcile au un spațiu între ele și nu se ating între ele sunt acum permise.
  • Hitbox-ul numai conteaza, atât timp cât nu este invizibil.

Mașini:
 

  • Nici o schimbare
     

A fost responsabilitatea în legătură cu editarea, actualizată?
Da, am actualizat responsabilitatea pentru a o face mai ușoară de înțeles pentru toată lumea. Mai jos găsiți ceea ce am relucrat pentru a o face mai simplă și mai puțin complicată!
§3.5 - Responsabilitate
Asigurati-va ca toate modurile pe care le utilizati respecta aceste reguli. Sunteti complet responsabil pentru toate modificarile pe care le decideti a le aplica. Daca modificarile dvs. sunt impotriva acestor reguli, s-ar putea sa va confruntati cu o pedeapsa. Daca nu sunteti sigur ca modul dvs. este permis sau nu, nu ezitati sa intrebati membrii Staff-ului nostru inainte de a intra in joc. Daca un mod pe care il folosesti (indiferent de origine) este gasit ca fiind cauza pierderii controlului a vehiculului tau in timpul mersului si reusesti sa intri in contact cu alt jucator, veti fi complet predispus de a fi banat pentru reckless driving.

Drumuri bune!
-Echipa TruckersMP
Vezi postul pe pagina principală

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • BoSsik2 featured this topic
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.