Jump to content

9 Adımda FPS attırma

Guest

Recommended Posts

1.YOL

Arkadaşlar bu yolu sadece bilgisiyarı düşük olanlar denesin. Grafikler çamur olacak fakat oyun oynanabilecek dereceye gelecektir.

http://sharemods.com/m2qwf89igsxc/D______k_grafikler.zip.html

Verdiğim linkten dosyayı indirip rardan çıkarınız. Rardan çıkan dosyada 2 tane çözünürlük seçeneği var. İstediğinizi seçip BELGELERİM/EURO TRUCK SİMULATOR 2 içine atınız. Gelen sorulara evet cevabı veriniz.

2.YOL

Oyunu harici ekran kartı ile açtığınıza emin olun.

Nvidia için : https://forum.wotmp.com/konu/oyunlarda-fps-yukseltme-nvidia-optimus.12901/

Amd için: https://www.technopat.net/2013/05/13/amd-degistirilebilir-grafikleri-ayarlama/

3.YOL

ETS2MP de anlık kasmalar yaşayanlar verdiğim fotoğraftaki ayarları yapabilirler.

4.YOL

Kendi yaptığım denemeler sonucu Volvo tır sürenlerin ets2mp de daha yüksek fps aldığı, Mercedes vb... tır sürenlerin daha düşük FPS aldığı kanaatine vardım.

Kendimden örnek verirsem Mercedes ile 40-50 FPS alırken Volvo ile 50-60 FPS almaktayım.

5.YOL

Bu yolda ise yukarıda yapılanlara rağmen pek etkisi olmuyorsa ETS2MP ETS2 ve belgerimdeki ets2 vs ets2mp klasörü silinip (Profilinizi Yedek Alınız.) Oyunun ve Mp nin en baştan yüklenmesi gerekmektedir.

6.YOL

Oyuna girerken Antivirüs ve gereksiz programları kapatarak girersen oyun biraz daha rahatlar.

7.YOL

Temiz bir windows kurulumu oyunun fps ine sağlıklı bir artış sağlar.

8.YOL

Oyunun içindeki kasma yaptırabilecek grafik modlarının kaldırılması.

9.YOL

Ccleaner ile sistemi çöplerden temizleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=jMAXlxZFrnA

Güzel bir konu olmuş eline sağlık ilk fırsatımda deneyeceğim adımları  :)

@[G.ANATOL?A] Sezer Aras

Ben ölçeklemeyi %200  alıp diğer dış mekan ayarları düşürüyorum .

Aynalar düşük . Tüm önemi kabin içine veriyorum . Fps genelde 30 

Ekran kartım Nvidia 840 M laptop ekran kartı 

8 Gbram ile birlikte. Bu fps normal mi 

Bilgin var mı 

Created by @BurakAKSAKAL Thanks 

@[ NOG ] Baldemar95 sanırım ekran kartı 2 gb. %200 ölçeğe bakarsak iyi fps dir. Bu ekran kartına fazla çözünürlük vermenizi tavsiye etmem. Kaliteden ödün vermem derseniz 150 size yeterli olmalı Bu fpsnizi biraz arttırır. doku kalitesi ve süzmeyi sona çekebilirsiniz. ram size kalabalık alanda avantaj sağlar. Eğer ekran kartınızda dikey senkronizasyon açıksa kapatın, aynı şekilde oyun içinden de kapatın. faydası olur :) 

Graifk ayarları ile artış olmuyorsa diğer yöntemler fayda etmez, eski bilgisayarımla çok şey denemiştim fayda etmemişti.:unsure:

@0zgur cok daha düşük pc lerde bunda bir fark göremezsin, 3-5 fps anca. önemli olan ram. ekran kartın 2 gb olsa ve ona göre optimum ayar yaptığında boş alanlarda mesela 30 fps alırsın. biraz düşürdüğünde boş alanda 30 du 33 olur. 4 gb ekran kartı olan pc de 30 ise 50 ye çıkarbilir. 30 fps alan biri 16 gb rami varsa kalabalık alanda yine en az 30 fps sini almaya devam edebilir.

Bitki yoğunlukları filan bende orta seviyelerde, ayna mesafesi en yüksekte, diğer ayarlarda yüksek seviyelerde ölçekleme %200’de. (Kalite: Yüksek). Sabit 60 fps alıyorum şehir içlerine girerken 45-50’ye kadar düşüyor ama sonra yeniden toparlıyor. En düşük 6-7 fps oluyor. (C-D yolunda ve Etkinliklerde.) 

Allah düşük kalitede oynayanlara sabır versin. En yakın zamanda inşallah onlarda iyi bir bilgisayar sahibi olur.

İnternet’te gördüğünüz “FPS arttırmak” videoları da tamamen işe yaramaz ve asılsızdır. Ekran kartı iyi olmadıkça sağlıklı bir fps beklemeyin. 

@HamitCanKilic doğru söylüyorsun. Bilgisayarın gücüne göredir herşey. Yani bilgisayarınızı ilk aldığınızda en iyi performansı alıyorsunuz demektir, sonradan yapılan işlemler 4 gb rami 6 gb ye, 2 gb ekran kartını 4 gb ye çıkarması demek değildir. Ancak pc yi doğru kullanmak, zamanla düşecek olan fps yi engellemeye yarayabilir. ayrıca herkes ekran kartından bahsediyor. Ram'in bir önemi yok gibi gözüküyor. Ram bence orta derece bir ekran kartından daha öncedir benim için.

Bak bizim pc toplama düşüncemiz yanlış. Bir oyunu düşünerek bilgisayar topluyorsun sonra o oyun kaç gb ram istiyor mesela 6 gb pc toplarken 8 gb ram yeter diyorsun alıyorsun takıyorsun. İlk başlarda sorun olmuyor ama ilerleyen zamanlarda bilgisayarda sorun çıkmaya başlıyor. Bunun sebebi ise “oyunu düşünerek bilgisayar topladığım için” oyuna gelen güncellemeler ile birlikte artık sana yeni aldığın pc’deki 8 gb ram yetmiyor. Şunu unutmayın; Steam veya başka bir platform üzerinden oynadığınız her oyunun aldığı her güncellemede oyunun istediği özellikler artmaktadır. İş böyle olunca da yeni alınan pc’ler ‘patates’ katagorisine giriyor.

Şahsen ben konuda anlatılanlara göre o seçenekleri kapatırsam ben oyundan zevk alamam ki. Benim için oyundan zevk alınması önemlidir.

• True Story 1

• 2 months later...

Selamlar, öncelikle emeğinize sağlık! Topluluğa faydalı bu rehberi oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Turkish Discussion üzerinde yapılan düzenlemeleri takiben konunuzu Rehberler > Diğer kısmına taşıyorum. Anlayışınız için teşekkürler!

Saygılarımla,

izm07

Game Moderator

//Moved to Rehberler > Diğer

• 2 years later...
  • 1 month later...