Jump to content

SŁUCHAWKI DO GRY


Duczo

Recommended Posts

Witam , mam zamiar kupić sobie słuchawki mają one być przeznaczone głównie do grania no i czasem jakiś filmik oraz skype i inne komunikatory. Niby nic trudnego kupić słuchawki, ale im więcej się człowiek decyduje jakie wybrać tym większy dylemat..
Kwota jaką mogę przeznaczyć to 50-60euro max, 

jeśli chodzi już o bardziej szczegółowe informacje  to mile widziane w systemie 7.1 ale i tu się mi nasuwa pytanie są w usb i na jack,  usb mają własną kartę dźwiękową 

 mój pc ma płytę  główna gigabyte 78lmt-usb3 która ma możliwość niby 7.1 ale czy na słuchawkach to się tak da przez jack ?

2 sprawą to  sam wygląd , nie oczekuję jakiegoś kosmicznego dizajnu na pewno jeśli mowa o jakimś podświetleniu z przyczyn że w grach używam freetrack ( bez sensu było by zakup takowych i potem je obklejać taśmami aby nie przeszkadzały  w sterowaniu w grze ) co do mikrofonu  tylko tyle aby był dobry 


podliczając wszystko  mają być w w/w cenie ,bez oświetlenia led (chyba że posiadają opcje ich wyłączenia) i w technologi 7.1 

Czekam na propozycje i opinie

  • Upvote 1

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

Na jednym jacku możesz co najwyżej Stereo dostać, nic więcej z jednej wtyczki nie uzyskasz. Jeżeli chcesz mieć 'pseudo' surround (nie wiem jak wygląda 7.1 w słuchawkach, więc tak to nazwę :P) musi to być USB, a po krótkim obeznaniu w rynku widzę nawet takie kombajny, które mają 4 jacki (czyli 8 kanałów) oraz USB do zasilania (sic!). Słuchawki stricte na USB mogą mieć 7.1 gdyż mają swoje sterowniki i właściwie do Twojej karty dźwiękowej wiele wspólnego nie mają.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Słuchawki firmy Plantronics gamecome 788 teraz sobie zakupiłem takie . Poprzedni model Platronics gamecome 380 używane około 3 , 4 lat w tym mi pękł pałąk od jednej słuchawki sklejone na ciepło i trzymaja nadal .

Co do tych nowych 788 używane około 3 miesięcy narazie .

Warto dodać że takie słuchawki podłaczasz pod usb ale musisz przestawić karte dźwiękową bo nie można zrobić dźwieku na głośnikach i słuchawkach jednocześnie tak mam na dodatkowej karcie dźwiękowej Asus xonar

Link to comment
Share on other sites

jak zmienić? słuchawki przecież mają swoją kartę w pilocie oraz posiadają swoje oprogramowanie to po co grzebać w ustawieniach karty w pc ?

 Ja już zamówiłem sobie  z firmy sades , na razie takie tańsze , może kiedyś jak te się sprawdzą /przekonają że warto to jakiś update na coś lepszego , a na razie muszę czekać aż kurier dostarczy do drzwi  prosił bym kolegę Glodzilla aby jak te słuchawki sprawdzają się  w ets  , jak w mieście  gdzie jest naście graczy ?

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

W ETS są dźwięki zbugowane wiec nie ma co porównywać ale za to w bf czy cs jest spora różnica .

Plantronics ma wbudowaną swoją karte dźwiękową . Może wszystko by było dobrze tylko że ja mam dodatkową karte dźwiękową i muszę przełączać w systemie pomiędzy głośnikami a słuchawkami ale słuchawki polecam 

Link to comment
Share on other sites

Według mnie przede wszystkim o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem byłoby kupienie oddzielnie mikrofonu, który możesz mieć dobry za 30 zł, a są to grosze przecież. Kolejna sprawa to taka, że nie zawarłeś w preferencjach jakie to mają byś słuchawki, jeżeli chodzi o półotwarte, to bardzo dobrym wyborem są słuchawki Superlux HD681. Cena mogłaby wskazywać, iż jest to produkt jakością porównywalny do tesco value, ale tak naprawdę dorównują spokojnie słuchawkom trzy razy droższym. Ja jednakże wolę słuchawki dobrze przylegające do uszu, dlatego wybrałem całkiem popularne Creative Aurvana Live!, które są wystarczająco szczelne i przenośne, aby dało się też korzystać z nich poza domem. Oba modele są dobrze znanymi i sprawdzonymi modelami, więc nie powinno być przykrości. Jeżeli nie zamierzasz ze słuchawkami nigdzie wychodzić, nie przeszkadza ci to że trochę się dźwięk wydostaje na zewnątrz, to radzę Superluxy. Natomiast jeżeli wolisz jak słuchawki szczelnie okrywają uszy i są trochę mniejszych rozmiarów, to Creativy. Co do tego przylegania, po prostu niektórzy po dłuższym słuchaniu odczuwają dyskomfort, jako że pocą im się uszy. (ja tak nie mam)  :D

Link to comment
Share on other sites

Napisał słuchawki do gry dla mnie tylko słuchawki duże gdzie uszy się spokojnie zmieszczą do środka efekt pocenia wiadomo jak juz bardzo długo siedzimy przy kompie to trochę się spoci ucho . Małe słuchawki odpadają uciskają na ucho że po 1h masz ich dość .

Dla mnie bez sensu jest mieć osobny mikrofon i tak już tych kabli jest od cholery przy tym kompie więc po co sobie robić większy bałagan ? Mikrofon w słuchawkach Plantronics jest dobrej jakości i do rozmów na TS wystarczy nikt się nie skarży że źle mnie słychać czy jakieś inne dźwięki .

Cena może jest wysoka ale słuchawki są warte tej ceny 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki, to ja był bym bardziej za słuchawkami. Nigdy nie zapomnę wrażeń jak założyłem słuchawki studyjne znajomego za blisko 1000 zł, a i tak to jedne z tańszych jak mówił. Słychać było każdy instrument i każdą najmniejszą zmianę, niesamowita głębia dźwięku, ale jak za 1000 zł to chyba podziękuję. Co do mikrofonu, to po prostu nie widzę potrzeby wydawania większego hajsu na mikrofon, który jeszcze by mi przeszkadzał przy słuchawkach. Swój mikrofon mam jakieś 10 lat i to jest raczej tańszy model, a problemów jak nie było tak nie ma. Mikrofon jak dla mnie powinien być tani i żeby se gdzieś tam leżał, a hajs przeznaczyć na dobrą jakość dźwięku i komfort w słuchawkach.

 

Z drugiej strony jak tak pomyślę, to rzeczywiście mało ludzi korzysta z oddzielnego mikrofonu. Może już się robię stary dziad z komputerami.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

mikrofon , przedtem nie martwiłem się o to  mając kamerkę logitech c270  , jednak niechcący ją rozwaliłem , nie wiem co tam mieli w środku zamontowane ale szczerze mając pc na 1 piętrze na skype siora słyszała jak moja kobieta w garach mieszała :D zero szumów etc , dziś właśnie dostarczono mi nowe słuchawki  tylko rozpakować i testować .

Pozdrawiam,

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

Dźwięk 7.1 w słuchawkach to ściema :D Dostajesz zwykłe stereo gdzie poszczególne dźwięki różnią się głośnością przez co masz efekt 3D. Tak więc nie radzę przepłacać :)

 

Ja polecam Creative Soundblaster TacTic 3D alpha (cena to ok. 120 zł). Miałem je bardzo długi czas i byłem z nich zadowolony. Teraz używam Creative Draco HS-850 i też dają radę (ok. 150 zł).

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.