Jump to content

Sila hamowania na klawie


MajorKowallsky

Recommended Posts

Chciałbym się tutaj trochę dowiedzieć jaka sile hamowania macie ustawioną w ustawieniach, jeżeli jeździcie na klawie, bo nie mogę się zdecydować.

 

 

I ja nie chce tutaj jakiegoś shitstormu typu: "Jeździj na myszce", "Kup sobie kiere" itp.

W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych,
W internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi

 

Retired Team Member since 01.02.2020

WarMaz

Link to comment
Share on other sites

To zależy od Ciebie.

Ustaw na mniejszą siłę, wtedy będzie realniej i zatrzymanie będzie nieco trudniejsze i wydłużone oraz będziesz musiał liczyć się z tym, że nie uda Ci się wyhamować tam gdzie to planowałeś. :)

Ustaw na większa siłę, wtedy zatrzymanie się przed kimś kto miał np. laga, lub wyjechałeś zza zakrętu a ktoś stał na drodze będzie łatwiejsze.

 

Prawdę mówiąc, gram na kierownicy + pedały ale to praktycznie to samo bo mam zestaw z niższej półki i ciężko mi nacisnąć lekko na pedały, żeby siła hamowania była mniejsza niż docisnę do końca i jest taka jaką ustawiłem w opcjach.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Grając na klawie stosuję ciągle wiele metod hamowania tak, by wyhamować w porę, i by się nie wywalić. Podczas jazdy z naczepą polecam używać hamulca w naczepie, nawet na zakręcie się nie wywalisz, a ewentualnie można połączyć hamowanie trucka z naczepą. Podczas jazdy bez naczepy możesz korzystać z hamulca silnikowego. Chociaż po pewnym czasie hamujesz jak normalnie, to z początku zwalniasz powolutku moim zdaniem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.