Jump to content

Paranoja z banami


FFreemo

Recommended Posts

Witajcie

 

Inspiracją do napisania tej wiadomości jest ten oto wątek, który jest zablokowany.

Jestem tu nowy, co nie znaczy, że nowy stażem za wirtualną kierownicą. mam za sobą kilkaset godzin zegarowych w ETS2 oraz kilkanaście godzin w ATS. W sumie jakieś 2-3 lata gry.

 

System banów jaki tu został wdrożony jest po prostu skandaliczny. Najzabawniejsze jest to, że grono użytkowników z w/w wątku przyklaskuje mu choć część z nich zarobiła bana w zasadzie za darmo, o czym sami piszą. Potulni świadomi więźniowie systemu...?

 

Ja nie twierdze, że bany są nie potrzebne. Niech one będą. Są przypadki, że faktycznie ktoś jedzie po bandzie. Problem leży w tym, że część użytkowników urządziła sobie z kapowania sport i zasadniczy cel gry. Potrafią zadenuncjować człowieka za to, że ciężarówka wypadła mu za podwójną ciągłą na serpentynie, a przy tym nie doszło nawet do kolizji nie mówiąc już o tym, że kapuś nawet nie musiał zmieniać toru przejazdu. Jak ostre bywają zakręty wiecie sami i znacie to z ETS2 i teraz z ATS. To jest przecież paranoja, a ludzie donoszący mam wrażenie mają zadatki na psychopatów. Inny przykład - kolizja. Kolizje zdarzają się nawet z udziałem AI kiedy to nieoczekiwanie w bok wjeżdża osobówka albo zestaw przed tobą nieoczekiwanie wali Ci w bok. A tutaj ban!

 

A wiecie co mnie bawi najbardziej? Otóż to, że MultiPlayer posiada błędy, które generują takie problemy. Po po drugim lub trzecim zalogowaniu na koncie znikąd pojawia się kwota 1,5 miliarda dolarów. Serwis ciężarówek jest płatny lecz u mnie dla przykładu z konta nie ubywało pieniędzy za naprawy. Zresztą jakie to ma znaczenie jeśli dostajesz od gry prezent w wysokości 1,5 mld $? Jakie to ma znacznie, jeśli za transport ładunku dostajesz w ATS 12 tys dolarów, a na koncie masz 1,5 mld $? Ten sam problem występuje w ETS2 (gry bez modów). Uszkodzony ładunek to co najwyżej mniejsza liczba punktów wątpliwego doświadczenia, bo strata finansowa nie kompletnie żadnego znaczenia. Wątpliwego dlatego, że MP zasysa sobie dane z istniejących lokalnych kąt i w ten oto sposób jak nowicjusz wchodzę do gry z kilkuset ciężarówkami i około 200 garażami. Do dyspozycji mam mocne VOLVO FH16 750 KM, koszące wszystko co niezmodowane. A więc punkty doświadczenia można sobie w spokoju napykać w trybie offline. Nie m więc kompletnie żadnego powodu, aby prowadzić ciężarówkę jak jajko choć przecież jakieś zasady się przestrzega. Do tego dochodzą lagi, które potrafią doprowadzić do szewskiej pasji. Przykład - ciężarówka przed Tobą przeskakuje cyklicznie o jedną długość więc jest to w zasadzi pewniak dla kolizji. Wyprzedzasz człowieka bezkolizyjnie, mówisz mu że laguje, a on na Ciebie donosi, bo się poczuł szeryfem. Lecz jakoś zapomina o tym, że zgodnie z regulaminem gry powinien nieco zwolnić aby umożliwić manewr wyprzedzania. Oczywiście ban ląduje na Twoim koncie, bo jesteś ten zły. Apelacja oczywiście trafia w próżnię, bo admin nawet jej nie przeczyta. Widziałem też sytuację, że delikwent zadenuncjował gracza za to, że szybko i bezkolizyjnie wyprzedził go na autostradzie. Arbitraż jest jednostronny i bezwzględny. A jeśli do tego dodać wieczne problemy z kierowaniem ciężarówkę, kiedy to kierownica G27 w pozycji centralnej kręci się bez oporów jak koło rowerowe, to nie ma szans na to, aby precyzyjnie prowadzić zestaw. Z czasem wszyscy staną się jego ofiarami tego systemu.

 

Jaki jest więc ten system banów? Trzy pierwsze według uznania przyznającego, a czwarty na miesiąc. O kolejnych nie ma sensu pisać ponieważ ich czas obowiązywania jest tak długi, że w zasadzie gracz zrezygnuje z gry. Czy o to chodzi? Czy chcecie jeździć po pustych autostradach tak jak ma to obecnie miejsce w ETS2, gdzie po wyjeździe z miasta nie oświadczysz żywej duszy na długości 1000 km? Zaiste, bardzo to fascynujące. To już lepiej wrócić do trybu singleplayer, bo przynajmniej komputer generuje ruch z AI.

 

Ludzie Drodzy! To jest chory system! Za chwilę każdy będzie mieć po jednym, dwa, trzy bany, bo nie ma bata, ze ktoś kiedyś nie trafi na takiego nadgorliwca, co pędzi 50 mil na godzinę i tylko czeka na wpadkę innego. I to może być naprawdę drobna sprawa - choćby najazd na podwójną ciągłą z powodu nieprecyzyjności kierownicy. W dodatku ban obowiązuje dla wszystkich serwerów. Dlaczego tak skoro niektóre z nich są łatwiejsze, bo jest mniejsza liczba graczy i mniejsza szansa na kolizje? Jeden z uczestników zacytowanego wątku nagrał w ciągu kilku dni kilka (więcej niż 5) takich sytuacji. Ile z nich stało się podstawą do zgłoszenia? Niech sam odpowie jeśli znajdzie odwagę cywilną, aby się ujawnić i przyznać. 

 

Brakuje mi w tym wszystkim oceny wiarygodności zgłaszających. Administrator powinien mieć pełny ogląd na to co się wydarzyło. Powinien też zważyć czy przypadkiem zgłaszający nie jest nadgorliwcem (napisze wprost - psychopatą).

 

Bardzo fajnie, że istnieje tryb MP. Szacunek dla ludzi, którzy go zgłosili. Jednak tak bezpardonowe rozdawanie banów skończy się tym, że nie będzie kto miał grać. Serwety opanują skrajni ortodoksi oraz młodzi stażem użytkownicy, którzy oczywiście natychmiast zostaną wyeliminowani. Zostanie sam zakon z radą starszych. Ci po środku znikną. O to chodzi?

Ja już w tej chwili wiem, że kończę swoją krótką przygodę z MP ATS. Za duże ryzyko, ze mnie wykoszą. Wykoszą tak skutecznie, że nawet odetną od MP ETS2. W MP ETS2 nie ma tylu nadgorliwców nagrwających filmy. Jeździ się swobodniej, płynniej i na większym luzie. Czyżby brak tam było troli, a może ja mam pecha i ich nie spotykam?

 

Ktoś chyba zapomniał, że ETS2/ATS to przede gra czyli rozrywka. Ktoś chyba próbuje z tego zrobić śmiertelnie poważny sposób na spędzanie czasu. Zamordyzm zabije ducha tej platformy. Mam nadzieję, że to się zmieni. Bo idea jest zacna lecz reguły zabójcze. Liczę na to, że SCS wreszcie zbuduje swój autorski MP i nie będzie potrzeby korzystać z takich patologicznych systemów.

 

Dziękuję za uwagę i życzę popuszczenia gumy w majtach administratorom MP, bo za chwilę zostaną tam sami. Lecz to nie mój problem. Ja wrócę do tryby SP i wiecie co - nie dam bana osobówce, która we mnie po raz wtóry wjedzie, bo to jest tylko gra :)

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Lubię takie wywody zwłaszcza jeśli ktoś właśnie dostał bana albo właśnie się mu skończył.

 

Osobiście ten cały system banowania słabo mnie obchodzi, bo nie jestem specjalnie ich kolekcjonerem pomimo posiadania jednego na liście. Jeżeli ktoś umie się zachować i umie jeździć to zapewne też słabo obchodzą go te zasady.

 

Zawsze tak jest, że jak się kogoś zbanuje to nagrodzony ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. 

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Tak, ja rozumiem, że to nie jest sprawa polskich użytkowników. Chodzi jednak o to, że ten system ma być transparentny i racjonalny a zatem przewidywalny.

Jeśli kapuś ma problem z delikwentem pomimo tego, że żadnej szkody nie doznał, to jest już bardzo podejrzane czy aby na pewno utrzymuje się w granicach równowagi emocjonalnej. Natomiast to admin rozstrzyga i od niego oczekuję rozsądku i bezstronności. Obecnie adminów jest dokładnie 40-u. Jeśli każdy ma tak wyjechane na to co klika, to za chwilę  będą tylko klikać, bo ubytek ludzi chcących sobie pograć a trafiających na szeryfów będzie duży, a w to miejsce zaczną napływać świeżaki. Z braku materialu zacznie się rzeźnia nawet starych wyjadaczy. Kandydaci na średniaków nawet nie zdołają zrozumieć w czym rzecz i jak szanować serwer. Idąc tym tokiem myślenia czekam chwili, w której ktoś zacznie żądać kopi prawa jazdy, bo przecież w grze obowiązują zasady ruchu drogowego (pierwszeństwo, skrzyżowania, etc.). Kto ma PJ na ciężarówki? Strzelam, że prawie nikt bo zawodowcy to margines na takich serwerach. Praca im wystarcza.

I owszem piszę o tym dlatego, że stałem się ofiarą takiego nadgorliwca i to właśnie z powodu błędów MP. Niestety tylko tak można dostrzec głębię zagrożenia. O co tu więc chodzi? O stworzenie serwera dla nielicznej grupy? To po co on jest publiczny i jakim prawem wymaga do autoryzacji mojego profile z Steam'a, gdzie Steam się na to nie zgadza oraz istnieje ryzyko ukradzenia danych? Zresztą już się to stało - forum padło na kilka dni. Admini poinformowali, że dane wyciekły i złożyli rączki w geście stroskanego dziecka. Na tym koniec?

 

WooQash nie bądź taki pewien swej poprawności i wiary w siebie. Tryb MP ma błędy, które wystawią Cię i nawet nie będziesz wiedzieć kiedy.

Wydaje się jednak, że dzięki SCS wspaniałomyślnie i niechcący ustrzegł przed stoczeniem się nogi MP ETS2. Elita przerzuciła się na ATS i szaleje. Kapusie nagrywają, ślą i zabawa trwa. Ciekawy jestem czy w ETS2 też tak było przed wydaniem ATS?

 

Obserwuje to co się dzieje na drogach ATS. Zrobiłem kilkadziesiąt kursów. Owszem bywa, że czasem coś komuś nieopatrznie wyjdzie lecz generalnie nie widać jakiś rażących błędów. O co więc w tym chodzi? Sztuka dla sztuki?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja to zawsze mówię wina jest po obu stronach , czyli po środku ! 

Jednak zazwyczaj używałem ShadowPlay do nagrywania  sytuacji , gdzie nie szło tego wytłumaczyć logicznie że coś się stało przypadkowo (jazda środkiem autostrady pod prąc ,na czołowe ,itp ) 

Po zmianach i opowieściach graczy za co dostają bany, nagrywam  "all time"  dla swojego bezpieczeństwa,

 

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Duch said:

Jednak zazwyczaj używałem ShadowPlay do nagrywania  sytuacji , gdzie nie szło tego wytłumaczyć logicznie że coś się stało przypadkowo (jazda środkiem autostrady pod prąc ,na czołowe ,itp ) 

Po zmianach i opowieściach graczy za co dostają bany, nagrywam  "all time"  dla swojego bezpieczeństwa,

 

A zatem twardziele donoszą na twardzieli i vice versa? Dobrze zrozumiałem? Czy taki jest duch gry? To się chyba wymknęło spod kontroli...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo twierdzisz, że twój ban to jest dany nie słusznie? Po pierwsze wyprzedzasz prawie na czołówkę innej osobie, czy takie życzy możesz zrobić w normalnym życiu? Zresztą widzisz, że ktoś jedzie z naprzeciwka i zamiast wyhamowac i schować się to jedziesz poboczem dla mnie ban słuszny. Nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać tylko wyciągnąć wnioski na później.

  • Upvote 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bakerpk said:

Przepraszam bardzo twierdzisz, że twój ban to jest dany nie słusznie? Po pierwsze wyprzedzasz prawie na czołówkę innej osobie, czy takie życzy możesz zrobić w normalnym życiu? Zresztą widzisz, że ktoś jedzie z naprzeciwka i zamiast wyczarować i schować się to jedziesz poboczem dla mnie ban słuszny.

Szanuję Twoją dociekliwość lecz wybacz nie będę dyskutować o moim przypadku. Wyjaśnię jedynie pokrótce, że zgłaszającym nie był żaden z tych, który jechał z naprzeciwka. I tym ucinam na ten temat dyskusję.

Chcę aby przedyskutować zasadę generalną. Jeśli chcesz dyskutować o moim przypadku, załóż nowy wątek, a wtedy się w nim wypowiem. Jako założyciel wątku innych również proszę o trzymanie się założeń wątku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.