Jump to content

VTpro - automatyczny synchronizator danych gracza


LegendLand
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chciałbym przedstawić Wam program o roboczej nazwie VTpro, który aktualnie tworzę i jednocześnie zaczerpnąć Waszych sugestii ;)

3 lata temu tworzyłem skrypt wirtualnej spedycji do ETS'a. ETS2mp jeszcze nie funkcjonował i ostatecznie odłożyłem projekt na bok po pół roku tworzenia. Przez ten czas sporo się zmieniło, jednak ciągle w głowie pozostał mi zamysł stworzenia czegoś, co urealniłoby rozgrywkę. Ostatnio przeglądałem to forum i natknąłem się na temat dotyczący ets2sync, którego autorem jest s3ba11. Zainspirowało mnie to do lekkiego rozgrzebania plików gry i oto jest.

Przedstawiam Wam moją wizję ;) Docelowo chcę stworzyć program dla wirtualnej firmy spedycyjnej. Dzięki temu małemu programikowi będzie możliwe automatyczne dodanie do gry odpowiedniego zlecenia, odpowiedniej ciężarówki, w odpowiednim malowaniu, tuningu, z odpowiednimi tablicami rejestracyjnymi (to samo tyczy się naczepy) bez potrzeby ręcznej edycji zapisu, jedynie wybierając odpowiednie opcje na stronie internetowej spedycji (a raczej powinien to za nas wybierać spedytor). My tylko uruchamiamy synchronizator, który automatycznie zsynchronizuje dane z tymi w bazie danych firmy.

Dużo tutaj słów "odpowiedni" ;). Aktualnie bawię się ze zleceniami. Mogę nadać online zlecenie jakie chcę, odpalam na kompie programik, a on sam aktualizuje mi zapis w grze i ustawia to zlecenie dokładnie tak, jak sobie wybrałem online.

 

ij1b5fY.jpg

Nie przewiduję, aby gracz miał wykonywać jakiekolwiek akcje za pomocą programu. Jest to swego rodzaju synchronizator portable, odpalamy go, czekamy kilka sekund, po czym zamykamy i możemy grać na zaktualizowanym profilu. Według mnie właśnie tego potrzeba w spedycjach ;)

Wyobraźmy sobie sytuację, że w spedycji chcemy zaktualizować tabor. Do systemu (na stronie www) jako szef firmy wprowadzamy ciężarówkę (lub kilka). Następnie do odpowiedniego gracza przypisujemy odpowiednią ciężarówkę. Każdy gracz przed odpaleniem gry włącza synchronizator - ciężarówka automatycznie zastępuje starą w zapisie. To wszystko ;)

 

yj6G8kd.jpg

W ten sam sposób aktualizują się przypisane zlecenia, tablice rejestracyjne, stan konta. W ten sposób wyobraziłem sobie działanie programu. Instalacja jest bardzo prosta: wklejamy odpowiedni save do ETS2, robimy sobie skrót do odpalenia programiku np. na pulpit i gotowe.

Powiedzcie mi, co sądzicie o takim pomyśle. Czy są chętni na grę w firmie z takim systemem i czy jest sens tworzenia tego typu programu? Może macie jakieś pytania?

Dziękuję za przeczytanie tego mini-poematu i pozdrawiam ;)

legend

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pomysł jest na prawdę fajny. Podoba mi się metoda z uruchomieniem programu i automatyczną synchronizacją. Kierowca nic nie musi robić. Jeżeli byś potrzebował pomocy (php), to wal do mnie na PW, bo ten pomysł na prawdę jest godny uwagi :)

 

@EDIT

Ale czy dobrze rozumiem. Skoro spedytor robi sobie tam jakieś zlecenia, to musi to lecieć do bazy danych. Z tego co widzę, to program pobiera to z serwera jako zwykła tablica?

 

No i jeżeli będzie taka potrzeba, to i potestuje ten wynalazek :)

Edited by xQu
Link to comment
Share on other sites

Póki co dane idą JSONem. Podstawowym zamysłem było stworzenie stronki, na której uzupełniamy wszystkie duperele, bez ingerencji w save'y. Dzisiaj pobawiłem się trochę plikami i widzę, że da radę to zsynchronizować :) Czyli dane na stronie internetowej i save'y graczy.

Dane faktycznie chcę przechowywać w bazie danych, bo tak na dobrą sprawę, to w save każdy może ingerować ;) a w zewnętrzną bazę danych już tak nie bardzo :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

nie tylko tobie, bardzo ulatwiloby to konwoje z firma, jedna osoba ustawia potrzebna naczepe, reszta robi synchro i juz, 2 minuty roboty

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

Póki co wraz z autorem aplikacji web (dzięki której możecie sobie zsynchronizować ładunki) planujemy połączyć siły i lekko zmienić przestawioną tutaj wizję, na lepsze ;) jednocześnie będziemy mogli wykorzystać generator zleceń, który wcześniej stworzył Seba.

Nie rzucam obietnicami, terminami, wszystko wyjdzie w praniu :P a jak będzie coś do pokazania, to pokażemy tutaj.

 

LC_MoreComing.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.