Jump to content

oyundaki boş alanlar

Recommended Posts

Öncelikle yönetim ekibine selamlar benim bir istek ya da bu durumu dillendirmek istedim. Öncelikle oyun sadece calais ve duisburg da dönüyor yani şöyle matematiksel bakarsak oyundaki kişilerin %70-%80'lik kısmı calais-duisburg ya da çevresinde takılıyor benim önerim ise servere eğer oluyorsa tabi böyle çok dolu olan yerler aynı şekil kalsın ama çok boş olan yollara npc eklenebiliyorsa eklensin diğer türlü bomboş yolda gidiyoruz ve bu zevk vermiyor 

Günaydın !

Bana öyle geliyor ki bu öneri zaten yapılmış ve TruckersMP bu önerinin hizmete sunulup sunulmayacağıyla ilgileniyormuş gibi görünüyor

1797472539_TMP.webp.542b008508f3e29324b9b29eabffd2f6.webp.30dac118f31a8f248f33bc747a0d48d2.webp

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Elbette, önerdiğiniz NPC araçların eklenmesi fikri oldukça cazip görünüyor, ancak bu özellik sunucu performansını olumsuz etkileyebilir ve kasma sorunlarına neden olabilir. Bunun temel nedeni, NPC araçların sunucu tarafında işlenmesi gereken ek veri miktarı ve hesaplama gereksinimidir. NPC araçların her birinin diğer oyuncuları algılaması ve onlara göre hareket etmesi gerektiğinden, bu oldukça yoğun bir hesaplama işlemi gerektirir.

NPC araçları sunucuya eklemek, geliştiriciler için büyük bir zorluk oluşturabilir. Her NPC'nin diğer oyuncuları tanıması ve onlara göre hareket etmesi için karmaşık bir yapının oluşturulması gerekir. Bu da geliştiricilerin, karmaşık algoritmaları geliştirme ve uygulama sürecinde büyük çaba sarf etmeleri anlamına gelir.

Ayrıca, sunucudaki NPC araçları kontrol etmek ve izlemek de ek bir iş yükü getirecektir. Her NPC aracın uygun şekilde çalıştığından emin olmak için sistem yöneticilerinin sürekli olarak sunucuyu denetlemesi gerekecektir. Bu, yönetim açısından ekstra zaman ve çaba gerektirecek bir durumdur.

Bu nedenle, NPC araçların sunucuya eklenmesi, hem geliştiriciler hem de sistem yöneticileri için büyük bir iş yükü ve sorumluluk getirecektir. Bu tür bir özelliğin eklenmesiyle ilgili tüm gereksinimlerin ve olası sorunların iyi bir şekilde değerlendirilmesi önemlidir.