Jump to content

ETS2 MP'de çok kişilerin olduğu yerde kasıyor

Recommended Posts

Evet sorunum başlıkta belirttiğim gibi kasıyor. Sistemim öyle kötü bir sistem değil ama 50 kişi olduğu yerde fps 15'den de aşağı düşüyor. Gerekli ise parça yükseltmek istiyorum. Bu arada oyunu en son ayarlarda oynadığımı da belirtmek istiyorum. Sistem özelliklerimi aşağıya bırakıyorum.

Monitör: Asus 2560x1440

Ekran Kartı: Asus RTX 3060Ti 8Gb

İşlemci: Ryzen 5 1600af

Ram: G.Skill 8+8

PSU: Msi 850w 

Anakart: B450m 2sh

Merhaba!

Kalabalık şehirler de FPS değerinizin düşmesi normaldir. Özellikleriniz ne kadar iyi olursa olsun illaki kalabalık yerler de FPS değeri düşecektir. Ek olarak Sürücülerinizi güncelleştirin, oyunu direct x geçişini açın, grafik ayarlarından ölçeklemeyi ve ayna detaylarını düşürün. Kalabalık şehirlerden uzak durmanızı tavsiye ederim, özellikle Duisburg - Calais gibi popüler ve oyuncu sayısı çok olan popüler rotalar da bulunmamayı tavsiye ederim. Sisteminiz kötü değil ama iyi bir (Ryzen 5 5600) işinizi çözecektir.

• Uyarı ışıkları açık ise kapatın,
  • Arka plandaki gereksiz sistem yoran uygulamaları kapatmak,
  • Kabin içi süslemeleri aşırı şekilde kullanmamak,
  • Oyuna başlarken kalabalık şehirleri tercih etmemek mümkünse daha uygun şehirleri tercih etmek,
  • Ve sisteminizdeki tüm parçaların bir uyum içinde sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olun,

saygılarımla,

iyi forumlar dilerim

Öncelikle iyi günler dilerim. Umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur!

• Yoğun alanlarda fps düşmesi herkes için geçerlidir ve bunun sebebi optimizasyonun zayıf olmasıdır. @ROSMERY arkadaşımızın tavsiye ettiği yöntemleri uygularsanız sorun bir nebze de olsa çözülebilir
    6 hours ago, ROSMERY said:

Merhaba!

Kalabalık şehirler de FPS değerinizin düşmesi normaldir. Özellikleriniz ne kadar iyi olursa olsun illaki kalabalık yerler de FPS değeri düşecektir. Ek olarak Sürücülerinizi güncelleştirin, oyunu direct x geçişini açın, grafik ayarlarından ölçeklemeyi ve ayna detaylarını düşürün. Kalabalık şehirlerden uzak durmanızı tavsiye ederim, özellikle Duisburg - Calais gibi popüler ve oyuncu sayısı çok olan popüler rotalar da bulunmamayı tavsiye ederim. Sisteminiz kötü değil ama iyi bir (Ryzen 5 5600) işinizi çözecektir.

• Uyarı ışıkları açık ise kapatın,
    • Arka plandaki gereksiz sistem yoran uygulamaları kapatmak,
    • Kabin içi süslemeleri aşırı şekilde kullanmamak,
    • Oyuna başlarken kalabalık şehirleri tercih etmemek mümkünse daha uygun şehirleri tercih etmek,
    • Ve sisteminizdeki tüm parçaların bir uyum içinde sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olun,

saygılarımla,

iyi forumlar dilerim

Umarım sorununuz çözülmüştür.

İyi günler dilerim,

Saygılarımla,

Samderali.

• Upvote 1

Merhaba,

Siz ne kadar parça degiştirsenizde yine aynı ortamda bulundugunuz sürece bu gibi sorunlar ile karşılacaksınızdır çünkü birden fazla oyuncu aynı yerde toplanıldıgında sunucu bazen yeterli gelmiyor ve ani donmalar olabiliyor bana göre bu konuda en önemli etken internetın hızı kalitesi ve Sunucunun (Server) olan ülke uzaklıgınız bazı oyuncular var ping 7-8 ms ama laglari cok veya bazı oyuncunun ping 90-100 ms ama lag cok az derecede mevcut.

Tabi siz yine parça yükseltmek istiyorsanız size kamlış birşey.

11 minutes ago, [G-T-R]GrayWolf said:

bana göre bu konuda en önemli etken internetın hızı kalitesi ve Sunucunun (Server) olan ülke uzaklıgınız bazı oyuncular var ping 7-8 ms ama laglari cok veya bazı oyuncunun ping 90-100 ms ama lag cok az derecede mevcut.

Merhaba. İnternet hızının/kalitesinin oyunda FPS değeriyle bir alakası yoktur. Sadece ping olayında sorun çıkarabilir. Bu da diğer oyuncuların oynayışını etkileyebilir. Konu FPS düşüşleriyle alakalı olduğundan belirtilen bu yanlışı düzeltmek istedim.

🇺🇸 Kind regards / 🇹🇷 Saygılar,

Rowiera

TruckersMP | Game Moderator

• 4 months later...

Yukarıda harika yorumlar var, ancak be  şu şekilde çözdüm, grafik ayarlarını orta düzeyde tutun, gölgelendirmeleri kapatın.

Şehirlerden çıktığınızda yüksek grafik ayarlarını hızlıca değiştirebilirsiniz.

Eski bir oyun bu tarz optimizasyon sorunları malesef olabiliyor.

İyi forumlar.

Nazar etme ne olur, çalış senin de olur.
77e3bfd22d3fecbdb3b906b73a614d0d.jpg

• 2 months later...

Bu önerilere rağmen performans sorunları devam ediyorsa, donanımınızı yükseltmeyi düşünmelisiniz. Öte yandan, https://betwinner.com.tr/ adresinde oyun oynamak için herhangi bir yükseltme yapmanıza gerek yoktur. Önce işlemcinizi ve RAM'inizi yükseltebilir, ardından grafik kartınızı yükseltebilirsiniz. Ancak yükseltme yapmadan önce bütçenizi ve sistem uyumluluğunuzu göz önünde bulundurmalısınız.