Jump to content

NealCaffrey

Veteran Driver V
 TruckersMP Profile
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

About NealCaffrey

Profile Information

 • Known languages
  English, Polish

Recent Profile Visitors

1608 profile views

NealCaffrey's Achievements

13

Reputation

 1. Considering that we have North (Scandinavia), West (France), South (Italy), next would be East (Ukraine)?
 2. It was 750hp Volvo so nothing better they could have.
 3. I was driving without trailer 142-143km/h and then two guys with trailers passed me like they had 10-20km/h more. How is that possible on EU2?
 4. I was driving in ATSMP with Heavy Haul cargo (Transformer), passed guy on right lane and I'm going up on ramp, slowed down and start turning, then this guy I passed like 5-10s ago is driving through me like I wasn't there, he just continues driving and my truck+cargo is bouncing all over the place ending with 40% damage. This guy had ping similiar to me. Is this something tied to desync, this guy usuig some kind of hack or maybe new bug with Heavy Haul?
 5. Squirrel dzisiaj wieczorem będzie streamował Arizone, tutaj jest wpis na twitter potwierdzający to: https://twitter.com/SQRLTV/status/734157546123067397
 6. What about mp client downloaded directly from workshop?
 7. There's update for ATS and ETS. Hope we get mp soon.
 8. Super, czyli zamiast wydawać 600zł na TH8A można za 250zł mieć z G27 (sam shifter na allegro widziałem nowy 100zł), pewnie i jakość inna ale w przypadku shiftera to jak dla mnie przesada.
 9. http://www.zing.cz/special/1585/otevreny-rozhovor-s-tvurci-american-truck-simulatoru Następna ciężarówka to Peterbilt 389
 10. Piszecie, że w realu kanały 28 czy 18 w Niemczech są dla Polaków, tylko że nikt tego ustawowo nie przyjął, tylko się tak po prostu przyjęło i tyle. Jak się wieść rozniesie to i w ATS/ETS będzie tak jak sobie ludzie (a przynajmniej większość) przyjmą. Nikt nikogo na siłę nie zmusi.
 11. Tak się zastanawiam nad wyborem G27/G29/T300RS i pomyślałem, że dobrym kompromisem byłoby T300RS + dokupienie lewarka od G27 + adapter, aby widziało jako oddzielne urządzenie, a sprzęgła w sumie nie potrzeba od kiedy można włączyć automatyczne sprzęgło w trybie H-shiftera. Co o tym myślicie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.