Jump to content

Crisko

Veteran Driver IV
  • Posts

    8
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Crisko

  1. No i tak jak myślałem, MP pod wersję 1.15s nie jest kompatybilny z wersją 1.15.0.20s, czy ktoś z dev odwiedza w ogóle ten temat czy oni są tylko w anglojęzycznym dziale? :/
  2. Nie ma błędu miedzy 1.14.1 a 1.14.2 bo twórcy dodali wsparcie dla obu wersji i o to samo proszę dla wersji pod oculusa, ponieważ wcześniejszy patch pod oculusa jeszcze z numerkiem 1.13 nie był wspierany przez MP i wywalał błąd przy próbie uruchomienia. Także czy twórcy dodadzą wsparcie dla wersji 1.15.0.20s tak jak zrobili to w przypadku wersji 1.14.1 zależy jedynie od ich dobrej woli.
  3. Tylko że wersja oficjalna patcha to 1.15 a wersja pod oculusa to osobny patch w wersji beta o numerku 1.15.0.20s, nie jest to to samo co oficjalny patch który właśnie wyszedł i nie będzie on wspierany przez MP jeśli twórcy go nie "dopiszą". Panowie nie mylcie tych 2 różnych patchy. 1.15 - patch dla wszystkich, 1.15.0.20 - patch dla posiadaczy oculusa. Więc jesli wyjdzie aktualizacja MP pod patch 1.15s to NIE BĘDZIE ona wspierała wersji 1.15.0.20s jeśli autorzy moda go nie dopiszą. (Będzie wyskakiwał błąd przy uruchomieniu MP o posiadanej złej wersji patcha). Mam nadzieje że w miarę jasno to wyjaśniłem. PS. nie wiem dokładnie jakie oznaczenie ma ten oficjalny patch 1.15 który wyszedł dla wszystkich i pod którego będzie MP. PS2. Jak już wspomniałem, nie chcę żeby twórcy teraz przerabiali cały MP pod oculusa ale jedynie dopisali do wersji MP pod 1.15 wersje 1.15.0.20s do wspieranych żeby MP nie wywalał monitu o błędnej wersji gry i nic więcej, to już zależy jedynie od dobrej woli ponieważ to że interfejs MP będzie na oculusie błędnie wyświetlany można przeboleć i nie jest to priorytetem zwłaszcza jak i tak korzysta się podczas gry z TS'a a nie czatu.
  4. Raz, piąty, dziesiąty, setny nic nie będzie jechało a za 101 będzie wypadek. Stoimy i wuj, to jest symulator, tylko z nazwy ale jednak.
  5. W takim OMSI 2 czerwone sie potrafi palić i dobrych realnych kilka minut i stać trzeba a w ETS wam sie kilkunastu/kilkudziesięciu sekund nie chce postać?
  6. No własnie nie do końca. :/ Komendę -oculus trzeba wpisać na wersji pod oculusa, na normalnej fakt, gra uruchomi się w trybie z 2 okienek pod oculusa ale na oculusie to nie działa (jakby zamieniał prawą stronę z lewą) przez co wygląda to ok tylko na monitorze ale na oculusie nic nie widać no i kolejna sprawa, jakby znaleźć już nawet na to sposób to dalej ta wersja nie wspiera "head trackingu" a jazda z na sztywno przyspawanymi monitorkami do oczu gdzie żeby ruszyć głową trzeba użyć myszki mija się całkowicie z celem. Dokładnie, grac bez tego GUI się da a jakby chłopaki w przyszłości mieli czas to powoli by to poprawiali co i tak zrobić będą kiedyś musieli tyle że zaczynając tworzyć wersję pod oculusa teraz będą mieli mniej roboty w przyszłości, wilk syty i owca cała chociaż zdaję sobię sprawę że tworzenie MP pod oculusa może nie być takie proste jeśli chłopaki nie nabędą własnego no ale przecież gdy wsparcie dla niego wyjdzie oficjalnie w patchu to jak to rozwiążą? Może z rozwiązaniem przychodzą osoby które posiadają już oculusa i będą mogły pomóc w tworzeniu MP pod niego ale to już daleka przyszłość. na razie skupmy się na samym "dopisaniu numerka" wersji wspieranej gry do MP i sprawdzmy jak to działa.
  7. Nazwa sugestii: Wsparcie dla wersji 1.15.0.20s pod Oculus Rifta Opis sugestii: Jako że musiałem z rezygnować z MP na rzecz oculusa a brakuje mi jak i zapewne wielu innym posiadaczom gogli wspólnej jazdy ze znajomymi postanowiłem zaproponować dodanie dodatkowo wsparcia dla bety 1.15.0.20s która od oficjalnego patcha różni się tylko tym że dodaje wsparcie dla oculusa, prędzej czy później te wsparcie zostanie dodane do oficjalnej wersji więc i tak twórcy MP będą musieli przystosować MP do oculusa, nie wiem czy trzeba było by przerabiać kod MP czy dodać jedynie wpis do poprawnej wersji gry ponieważ nie mam pojęcia jak MP się zachowa na oculusie ale myślę że zrezygnowanie z czatu który może być nie widoczny itp na rzecz gogli jest ciekawą propozycją. Dlaczego moja sugestia: Oculus Rift cieszy się coraz większą popularnością a i sami twórcy gry postanowili dodać jego wsparcie do gry (nie ma go jeszcze w oficjalnej wersji prawdopodobnie dlatego ze czekają na premierę gogli ale skoro SCS już jest przygotowany i "czeka" to dodanie wsparcia dla wersji pod oculusa do MP było by dość dobrym rozwiązaniem a przy okazji można by prowadzić "beta testy" MP na oculusie, myślę że znajdzie się na MP całkiem nie mała grupa osób posiadających oculusa które chęnie by ujrzały jego wsparcie w MP. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.