Jump to content

Neoficiální kamioňácká pravidla [CZ]


Rudewolf
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny,

 

rozhodl jsem se přeložit následující návod, který by měl pomoc všem řidičům a nováčkům na TMP. Dodržování těchto neoficiálních pravidel pro kamioňáky zlepšíte nejen svojí zkušenost ve hře, ale i zkušenost ostatních. Začneme s několika základy.

 

1. Pozdrav

Tohle je úplný základ. Pokud chcete někoho na silnici pozdravit, můžete použít klakson (klávesa H v základu) a nebo dálková světla - "probliknutí". Tohle je pěkné gesto a je pěkné vidět, když se s protijedoucím kolegou na silnici pozdravíte. (Ujistěte se, že nebudete spamovat)

 

2. Nejezděte s dálkovými světly!

Tohle je nutné pro všechny! Je pravda, že viditelnost do dálky je v noci horší, ale je lepší vypnout dálková světla když se s někým míjíte. Za prvé nebudete oslňovat protijedoucí a za druhé můžete dálková světla použít na užitečnější věci, které budou popsané níže. 

 

3. Dávání přednosti

Pokud jste v křižovatce, řekněme například ve tvaru T, je důležité udržovat plynulost provozu. Pokud chcete někoho pustit nebo někomu dát přednost, můžete na to opět použít klakson nebo dálková světla. Pokud to ale nedáte dostatečně najevo, dojde k tomu, že protijedoucí nepochopí, že ho chcete pustit a budete v té křižovatce ztrácet čas. Pouštějte tedy jen v případech kdy víte, že za vámi nikdo nejede a nebo že nebudete nikoho zdržovat a protijedoucí to pochopí a zařadí se rychle. 

 

4. Probliknutí když je to bezpečné pro předjetí

Tohle je velmi výjimečné a skoro se na silnici nevidí. Řekněme, že jedete na silnici s jedním pruhem v každém směru a za vámi jede kamion, který vás bude chtít předjet. Přes vás ale nevidí, jestli je předjetí bezpečné a bude riskovat vyjetí z řady do "temna" a může riskovat nehodu, pokud někdo proti němu pojede. Pokud chcete řidiči za vámi dát najevo, že je předjetí bezpečné a bude mít čas se zařadit, můžete použít blinkr jednou doleva (v Anglii doprava) jako signál proto, že vás může předjet. Tohle umožní bezpečný proces předjetí. 

 

5. Signalizace pro bezpečné zařazení po předjíždění

Tohle je standart pro kamioňáky v Německu (i v Čechách a dalších EU zemích). Když vás rychlejší kamion předjel, je dobré mu párkrát bliknout dálkovými světly aby věděl, že se může bezpečně zařadit. (V multiplayeru je to dobré i proto, že bude vědět, že vás nevylaguje a neohrozí tím, že se rychle zařadí před vás.)

 

6. Poděkování ostatním!

Pokaždé poděkujte ostatním, je to docela velké gesto. Je jedno co jste udělali nebo co pro vás kdo udělal. Dá to dalšímu hráči pocit toho, že jste si všimli jeho dobrého skutku a chování a děkujete mu za něj.

 

Doufám, že tenhle návod vám pomohl a že na silnicích bude víc hráčů, kteří se tímto neoficiálním návodem budou řídit. 

 

Děkuji a přeji pěkný den,

Rudewolf

 

Přeloženo z originálního návodu zde: 

 

  • Thanks 1

|Viva Trucking|Apply to Viva Trucking|Star Wars Fan|HAZMAT Division

 

1

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.