Jump to content

A 6-a Aniversare TruckersMP


Recommended Posts

truckersmp-6th-anniversary.1588320575.pn
Dragi jucători,

Astăzi sărbătorim 6 ani de TruckersMP! Dupa luni de development și nopți nedormite, am lansat public prima versiune alpha pe 1 Mai 2014 și până în ziua de astăzi, continuăm să creștem!


2019 a fost un an minunat pentru noi, cu multe caracteristici adăugate disponibile pentru utilizatori. Am început în Ianuarie cu lansarea bunului anticipat Knowledge Base System! Acesta este un sistem minunat care ne permite să așezăm diferite articole în categorii și să le traducem pentru majoritatea jucătorilor. Martie a adus prima actualizare la regulament, concentrată pe save editing, ca fiind începutul actualizării majore Drumul spre Simulare. Aceasta a fost primită de comunitate și a adus o mare nevoie de schimbare la servere, regulile jocului și să împingă tot aspectul jocului la cel original, cel de simulare. Aprilie a adus o nouă caracteristică pentru cei care organizeaza și plănuiesc evenimente, aceasta fiind Cererea de Server pentru un Eveniment. Aceasta reprezintă un plus uimitor comunității, care le permite organizatorilor de evenimente să pună la cale un eveniment unde să dețină mult mai mult control!


În Mai am făcut 5 ani! Aceasta a fost și luna în care ne-am concentrat pe refacerea serverului nostru oficial de discord, care ne-a și adus un nou bot, Botranktir! De asemenea, am reușit să ne creăm și propriul nostru URL personalizat pentru server, și am și adăugat multe lucruri noi! Iulie a adus comunității o nouă caracteristică uimitoare, cunoscută sub forma de Sistemul de VTC, care a suferit câteva actualizări superbe de-a lungul anului 2019. Avem multe planuri pentru a-l îmbunătăți și anul acesta. De asemenea, luna Iulie a adus și introducerea contului nostru de Instagram pe care îl folosim să distribuim viziuni extraordinare din Euro Truck Simulator 2 și American Truck Simulator!


August a adus a doua ediție de Drumul spre Simulare care s-a axat pe schimbări interne, care au afectat mai mult echipa Game Moderation, cu scopul de a reduce drastic numărul de jucători care nu respectă regulile. Avansând spre Septembrie, am dezvăluit faptul că suntem pe cale să suportăm una dintre cele mai populare modificații a lumii Euro Truck-ului, ProMods. ProMods a fost mult așteptat în TruckesMP, ceea ce ne-a făcut să spargem recordurile pe platformele noastre social media! Ajungem la Octombrie, unde am lansat TruckersMP Patreon support care permite utilizatorilor să suporte oficial dezvoltarea și întreținerea proiectului, primind totodată recompense. De asemenea, v-am arătat primii noștri parteneri oficiali, aceștia fiind TruckersFM și ProMods. Am ales să facem un parteneriat cu aceștia pentru că ei susțin comunitatea care contribuie foarte mult la TruckersMP și la comunitatea noastră.


19 Octombrie. Aceasta este ziua în care am lansat oficial serverele ProMods, fiind unele dintre cele mai cerute caracteristici de către comunitate. 3 milioane de membri, un număr extraordinar. Am atins acest număr în Noiembrie anul trecut, și gândiți-vă că am atins doar 2 milioane de utilizatori în Ianuarie 2018, ceea ce ne arată cât de repede creștem pe zi ce trece! Decembrie, luna donațiilor. În Decembrie, am susținut fundația Make-A-Wish, unde comunitatea ni s-a alăturat pentru a susține o cauză nobilă, de unde am reușit să strângem £2565!


Deci ce va aduce 2020?


Avem multe să vă prezentăm anul acesta, multe noi caracteristici care vă vor îmbunătăți experiența în TruckersMP! Avem multe idei și planuri uimitoare pentru susținătorii noștri de pe Patreon de-a lungul anului 2020.


Vă mulțumim din nou pentru tot suportul acordat de-a lungul tuturor acestor ani. Chiar apreciem acest aspect. Fără voi, TruckersMP nu ar fi fost un proiect, voi ne țineți drumul corect, iar noi vom continua să facem tot ce putem mai bun pentru voi!


Echipa TruckersMP

  • Like 2
  • Woah! 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.