Jump to content
Sign in to follow this  
DarkScream38

[FORUM] Bir öneri nasıl yapılır?

Recommended Posts

Merhaba,

 

Demek TruckersMP Yöneticilerine bir öneride mi bulunmak istiyorsunuz? Tamam, fikrinizin kabul edilmesinin ve sonrasında olacakların olasılığını en üst düzeye çıkarmak için işte hızlı bir rehber! :)

 

Her şeyden önce, fikrinizin daha önce zaten önerilip önerilmediğini kontrol edin. Eğer öneriler alt-forumuna giderseniz (Başka hiçbir yer değil, sadece öneriler) ve ekranınızın sağ üstündeki arama çubuğuna tıklarsanız (Veya cep telefonundaysanız büyüteçe), ve tahminen/aşağı yukarı fikrinizin ne olduğunu araştırırsanız, zaten kabul edilen/reddedilen veya tartışmaya açık olan ve sizinkine benzer olan herhangi bir önerinin olup olmadığını görebileceksiniz. Zaten tartışmaya açıklarsa, var olan bir konunun üzerine bakış açınızı ekleyebilirsiniz. (NOT: "+1" veya "Katılıyorum" veya buna benzer herhangi bir şey ile konuyu yanıtlamayın, bu öneriye yararlı herhangi bir şeyde katkıda bulunmayacaktır ve bu da gereksiz içerik/spam olarak sınıflandırılabileceğinden dolayı bir moderatör tarafından gizlenebilir) Ayrıca (şimdi eski olan) bir geliştiriciden otomatik olarak reddedilecek farklı önerileri ve bunun nedenlerini açıklayan bir konu var:

 

 

Orijinal konu:

 

Yeni haritalar, yollardaki ekstra şeritler, yeni tırlar, genel olarak yeni araçlar veya var olan oyunu değiştiren SCS'in ilgilendiği herhangi bir şey için olan bu tarzda oyun ile ilgili değişiklikler ve TMP takımı, bu türde olanlar gibi oyunun kendisi hakkında hiçbir şeyi değiştiremeyeceği için reddedilecektir. SCS'nin websitesinde sahip olduğu görmek istediğiniz oyun ile ilgili bazı değişiklikleri ekleyebileceğiniz kendi öneri alt-forumuna buradan gidebilirsiniz: https://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=5

 

Ayrıca, "daha fazla araba" veya "bütün arabaları yasaklayın" veya arabalarla ilgili herhangi bir öneri sunmayın. Sadece yapmayın.

 

Ardından, her zaman, "new suggestions" bölümünde paylaşın. Belki şimdi kulağa saçma gelebilir, ama güvenin bana, bazı insanlar, önerileri asıl alt-forumun dışında olan yerlerde paylaşıyorlar. Bu yüzden, her zaman, şu şekilde bağlantısı verilen 'New Suggestions' alt-forumunda olmasından emin olun: https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/8-new-suggestions/ Konuyu General Discussion bölümünde olduğu gibi bir yerde paylaşırsanız, yanlış bölümde olduğundan dolayı (Çoğu zaman doğru bölüme taşınmış olsa ve gönderinizi formata uygun şekilde düzenlemek isteseniz bile) gönderinizi arşivlenme/çöpe taşınma riskine atmış olursunuz.

 

Formata bağlı kalmayı unutmayın, bu, gönderinizi kolayca anlaşılır halde tutar, böylece insanlar kolayca okuyabilir ve bununla ilgili geribildirim verebilir.

Spoiler

Suggestion Name:
Suggestion Description:
Any example images:
Why should it be added?:

 

Ayrıca, öneriler için İngilizce'ye bağlı kalın. Gerekirse, bunu sizin için doğru bir şekilde çevirmesi için birisine sorun veya çoğu zaman, Google Translate forum gönderilerine pek yardımcı olmadığından dolayı dilinizle alakalı olan alt-forumda paylaşın.

 

Şimdi gönderinizi oluşturmaya başladınız, elinizden geldiği kadar fazla ayrıntı vermek önemlidir. Mümkünse, fikrinizi görselleştirmelerinde insanlara yardımcı olacağından ve istediğinize daha iyi bir görüntü sağlayacağından, fikriniz ile alakalı resim veya video içermesini sağlayın. Resim/video gösteremiyorsanız, yeterince detay verdiğinizden emin olun, böylece insanlar ne değiştirmek/eklemek istediğinizi anlayabilirler. Belirsiz fikirler çoğu zaman doğru bir şekilde anlaşılmaz, yani insanların kafaları karışacak ve gönderinizi daha ayrıntılı bir şekilde düzenleyene kadar muhtemelen "New Suggestions" bölümünün dışına taşınmayacaktır.

 

Bundan sonra, gönderiniz, daha önceden önerilmediğinden ve formata uygun olduğundan ve SCS için olmadığından emin olunması için moderatör veya yönetici/geliştiricinin üzerinde hızlı bir şekilde kontrolü için 'New suggestions' bölümünde olacaktır. Kriterleri/gereksinimleri karşılıyorsa, kontrol eden moderator, bunu ilgili (in game, website, forums, vb. gibi) kategorinin altındaki 'Open for discussion' bölümüne taşıyacaktır. Bu bölüm, genel oyuncuların bunun hakkındaki bakış açılarını/görüşlerini yazabilmeleri ve sıkça "+1" ve bir sebep, ve "-1" ve bir sebep yazacakları yerdir, böylece siz ve yöneticiler/geliştiriciler insanların ne düşündükleri hakkında daha iyi bir fikir alabilirler. Eğer fikrinizi beğenirlerse size bir itibar puanı da verebilirler. Unutmayın, sadece "+1" veya "-1" koyanlar teknik olarak spam'e neden olurlar, bu yüzden o cevaplar eğer yakalanırlarsa moderatörler tarafından gizlenir.

 

Son olarak, 'Open for discussion' bölümünde biraz zaman sonra, bir yönetici veya bir geliştirici buna bir göz atacak, ve ne düşündüklerine bağlı olarak, ya reddedilene ya da kabul edilenlere (ve sonunda Accepted>Done bölümüne) taşırlar. Genellikle, konuyu neden kabul ettikleri veya reddettikleri konusunda bir neden eklerler. Bu karar genellikle oyuncuların ne düşündüğüne, onu uygulamanın mümkün olup olmadığına ve bunu uygulamanın ne kadar karmaşık olacağını temel alır. Değiştirmek istediğiniz şeyle ilgili daha fazla yardıma ihtiyaçları olursa, bunu açık tutarlar ve daha fazla ayrıntı isterler (İlk etapta yeterince ayrıntı eklemiş olsanız da :P), böylece ne istediğinizi daha iyi anlayabilirler.

 

Ve hepsi bu! Fikrinizi gerçeğe dönüştürmede iyi şanslar, ve yolda görüşmek üzere! :)

  • Like 2
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...