Jump to content

Bardzo niskie FPS-Y po zmianie garfiki"


Recommended Posts

Mam problem zmieniłem kartę z GTX760 2GB ( ETS2 działał bardzo płynnie) na Gigabyte Rx480 8Gb G1(sterowniki najnowsze) karta o wiele wydajniejsza. Wszystkie najnowsze gry śmigają bez przycinki na Ultra itd. tylko z ETS2 i ATS mam problem mam 9 FPS max niezależnie od ustawień graficznych. Co może być przyczyną. Z góry dzieki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

On 12.04.2017 at 8:28 PM, RaneMoro said:

1. Wyłącz synchronizację pionową.

2. Sprawdź czy na pewno ETS odpala ci się na radeonie (jeżeli masz CPU bez zintegrowanej grafiki to pomiń ten punkt).

3. W opcjach uruchamiania wpisz: -threads <liczba rdzeni procesora> -high

Punkt trzeci wątpie, ze to zadziała to nie Cs kolego, także wątpie, że to coś mu da.. ale warto sprobować :). A Ty kolego @tyrannix23421 nie dziw się, że takie coś jest w końcu radeon ja też na Radeonie różnie, z każdą aktualizacją albo jest lepiej albo gorzej nic z tym raczej nie zrobimy.. pokaż mi ustawienia crimsona w ustawieniach grafiki.

Link to comment
Share on other sites

Wyłącz komputer na około 10 sekund odpal i zobacz jak dalej będzie tak samo to znowu to samo zrób i powinno już być dobrze :) Podobne problemy miałem na R9 270X. 

Zmiana systemu na np. win 7 może też pomóc :) Czy nawet i na WIN 10 jak posiadasz obecnie 7. 

 

 

@RaneMoro, threads to są wątki, a nie rdzenie ;) 

 

@BASCO, akurat -high czy -refresh pomaga, threads też powinno pomóc.

 

@tyrannix23421, jak to co Ci napisałem na początku nie pomoże to podaj resztę specyfikacji komputera. Sterowniki Nvidii wszystkie odinstalowałeś mam nadzieje? 

Link to comment
Share on other sites

On 17.04.2017 at 1:25 AM, AMF said:

@tyrannix23421, wszystkie stery są odinstalowane. Format był robiony. Nie ma co odinstalowywać:)

 

20 hours ago, PyskatyPL said:

@tyrannix23421  Nigdy tego gówna czym jest GeForce Experience nie instalowałem. 

 

On 17.04.2017 at 1:25 AM, AMF said:

@tyrannix23421, Nie mogę mieć win 7 bo mam gry co działają tylko na win 10. Po drugie nie bedę wracal do starszego systemu bo win 7 nie jest lepsze od win 10. Więc instalowanie go jest bez sensu i po drugie na win 10 gry działają stabilniej niż na win 7 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@tyrannix23421, uwierz mi, że WIN 7 nie jednemu pomógł z podobnymi problemami na WIN 10 :)

 

Kolejną sprawą jest pamięć RAM może to jest też powodem? Procesor owszem wspiera DDR3 ale czy dobrze to współpracuje ze sobą? Tego nie wiem bo większość osób co posiada procesor SkyLake czy KabyLake ma DDR4. 

 

Zainstaluj sobie MSI Afterburner + RiviaTuner? i sprawdź jaki podzespół jest najbardziej wykorzystywany + temperatury, podczas gry własnie w ETS/ATS. 

 

No chyba, że jest toś nie tak z Twoją kartą graficzną jedynie można oddać ją na gwarancje może to coś da, bo jak na GTX 760 wszystko jest dobrze, a na RX 480 są problemy to jest coś nie tak... Szczególnie, że tak jak piszesz, zrobiłeś format i zrobiłeś instalacje wszystkiego na czystko, że tak to ujmę. 

 

Coś musi być na rzeczy, tylko pytanie co? 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AMF said:

@tyrannix23421,Grafika jest sprawna bo wszystkie gry mi chodzą bez zarzutu Titanfall 2 battlefield 1 Doom 4 Gears of War 4 itd  fernbus Simulator mi chodzi bardzo płynie a gra ma problemy jeszcze z optymalizacją tylko ETS 2 i ATS jak "z dupy"  

 

36 minutes ago, AMF said:

@tyrannix23421,ram tu nie ma nić do rzeczy dziala jak powinien. Po drugie ets2 jest robiona w DX9. Może tu jest problem Skoro Rise Of The Tomb Raider w DX12 idzie mi od 45 do 70 FPS  więc grafa jest sprawna :)

 

39 minutes ago, AMF said:

@tyrannix23421,Na win 7 tez było to samo i to nawet gorzej po drugie nie zmienie systemu dla jednej gry 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm być może karta ma jakiś problem z DX9, tylko to dziwne bo znajomy ma RX480 8GB tylko, że w wersji od MSI Gaming X i wszystko mu dobrze działa. Cały czas zastanawiam się co może być przyczyną, system okej dobra można odhaczyć, że to nie jest problemem, ram hmm też w sumie. Spróbuj może odpalić grę za pomocą OpenGL? Jest raczej taka opcja i na SinglePlayer i na Multiplayer.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AMF said:

Oki odpalę w OpenGl zobaczymy :D

 

 

5 minutes ago, PyskatyPL said:

Wattman miałem to wyłączone :D

 

 

21 minutes ago, AMF said:

Multi mi chodzi płynniej niż single. Widziałem filmik na RX480 zapierdala ets2 jak mała formułka tylko u mnie coś sie mułem zajebal :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tyrannix23421 said:

 

Ustaw może na sztywno w WattManie częstotliwość i napięcie. Musi być "Dynamiczne i Automatyczne" i znowu spróbuj.. no trzeba próbować. Możę byc wina sterowników przeinstalowałeś je? ze strony producenta ściągać najlepiej radeonki też miałem takie problemy. Pobaw się ustawieniami w grze również.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.