Jump to content

Zdjęcia do raportów.


Guest

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

 

Moje pytanie jest takie czy ktoś może mi powiedzieć czy na tym zdjęciu jest mało wystarczających dowodów na to aby ukarać tego delikfenta za blokowanie drogi czy admini nie chcą przyjmować sprawdzać i odrzucają zgłoszenia?????. Mam nadzieje że w tym temacie wypowie się osoba kompetentna. (oczywiscie chodzi o o drivera Kingram)

Spoiler

JN1d3T4.jpg

 

Edited by Mikkell [PL/SE]
Link to comment
Share on other sites

Wiesz nie wiadomo czy on został uderzony np czy miał kolizję laga czy cokolwiek innego. jedne zdjęcie nie jest żadnym dowodem. Kilka w odstepach czasu mogą być lecz nie koniecznie. Screeny bardziej się nadają do skody + naczepa do wszelkich reportów jeśli chodzi o insulting oraz wrong way jeśli jest dobrze zdjęcie zrobione i widać znaki żeby admin widział że gość jedzie pod prąd

Link to comment
Share on other sites

No dobrze ale to ani nie jest jazda pod prąd ani laga tylko specjalne blokowanie drogi widać ze reszta kierowców w tym ja  bo jakiś dzieciak blokuje drogę widać przecież to 

Link to comment
Share on other sites

Tak ale jeden ss tego nam nie pokaże, przydał by się screenshot z ukazanym czasem i takie np 3 ssy w odstępach czasowych. Niestety ale nie wiemy czy np teraz nie użył f7 + enter, czy to jego nie zrammowali i porobili mu zdjęcia. Różnie bywa 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co do Twojego raportu z jednej strony nie dziwię się. Takiego screena można w teorii wykonać gdy gość poprostu nie zapanuje nad skodą, zatrzyma się na chwile i po chwili odjedzie. Trudno taki manewr zaliczyć do blokowania. Ot, poprostu zdarzenie jakich wiele. Ale też właśnie na jednym screenie ciężko odróżnić celowe blokowanie przez dłuższy czas od losowego zdarzenia. 

 

Ja ostatnio zrobiłem screeny dookoła w różnych momentach łącznie z czasem potrzebnym na przełączenie się na tryb fotografii (tyle czasu goście stali i blokowali mnie na pasie wcześniej wjeżdżając na czołówkę). Też raport został odrzucony. Gdybym miał tylko jednego screena to nawet bym raportu nie wysyłał. Ale nawet z trzema screenami, historią banów delikwenta oraz ostatnimi komentarzami na steam raport nie przeszedł weryfikacji.

Także na przyszłość staraj się jednak nagrywać przejazdy.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej po prostu nagrywać i to jest najlepsze wyjście, jak tutaj koledzy wspomnieli, z takiej sytuacji jest trudno co wywnioskować i jak doszło do zdarzenia, później taki delikwent napisze apelacje i jest problem by wybronić takiego bana z jednego zdjęcia..

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

Przy wrzucaniu nagrania musisz wrzucić coś co pokaże kontekst w jakim to zdarzenie miało miejsce. Nie widziałem Twoich nagrań ale spójrz z perspektywy admina na taką hipotetyczną sytuację: 
Dostaje nagranie na którym stoją auta, jedno stoi w poprzek i lecą wyzwiska. W teorii blokujący powinien dostać bana. 
Ale co jeżeli kontekst, który został usunięty, mówił o tym że to gość stojący na końcu poprawnie, najpierw rozrabiał, rozpychał się, ramował a na końcu doprowadził do kolizji na której auta ustawiły się tak jak w załączonym filmie? Niewinny gracz w ferworze zamieszania został ustawiony w poprzek drogi w wyniku kolizji i na koniec rozrabiaka wyciął z filmu to co świadczyło na jego niekorzyść i wysyła zgłoszenie że jest blokowany.
Jeżeli wysyłasz nagranie załącz coś więcej niż sam finisz akcji. Pokaż jak jechałeś, z jaką prędkością, co się działo zanim doszło do zdarzenia. Pokaże to wszystkich graczy w pełnym świetle i pozwoli nie mieć wątpliwości co do winy.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Najlepszym dowodem do raportu jest nagrany film, ponieważ po jednym screenie ciężko jest ocenić sytuację.

Natomiast na filmie widać jasno sytuację i wtedy nie ma wątpliwości co do winy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.