Jump to content
  • 0

TruckersMP Ani DROP

Rehira

Question

Konuyu nereye açacağımı bilmiyorum. TruckersMP'de gecikme, düşüş yiyorum

Ekran Kartı:AMD RADEON RX550 4GB

İşlemci:İntel Core İ-5 3470 3.Nesil 3.20 Ghz Turbo boost ile 3.60 Ghz

Ram:DDR 3 1600 MHZ 4 GB RAM

BEN SORUN RAMDEN KAYNAKLANDIĞINI YA DA İŞLEMCİ SICAKLIĞINDAN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM İŞLEMCİ SICAKLIĞI:80-100 DERECE ARASI

14 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Merhaba @Rehira,

Bahsettiğiniz durum her zaman için mi bu şekilde, yoksa sadece belirli alanlarda (kalabalık alanlara girdiğinizde vs.) mi bu şekilde?

Ayrıyeten güçlü bir sisteme sahip olmadığınızdan dolayı grafik ayarlarınızı düşürmeniz durumunda sorunun biraz olsun çözülebileceğine inanıyorum.

Durumu tam olarak anlayamadığım için sizden bir cevap bekliyorum ardından daha fazla yardımcı olabilirim.

signature-min(1)(1).png.64f043821f8f9789c746e089ac778016.png

• 0

Merhaba @Rehira,

Öncelikle TruckersMP forumuna hoşgeldiniz. Sorun yaşadığınız için üzgün olduğumu belirtmek isterim.

Lütfen ekran kartınızı güncel tuttuğunuza ve driverlerinizi güncellediğinize emin olun. Başka bir save ile giriş yapmayı deneyin umarım sorununuz böylelikle düzelir.

Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir.

Saygılarımla

Mr.Drexyy

• 0

Merhaba

Yukarıda da belirttiğim gibi, işlemcinizin derecesini bu seviyelerde tutmak sakıncalı olabilir. Daha iyi bir soğutucu kullanabilir ve termal macunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyunun bulunduğu diskte depolama alanı azalmış olabilir. Oyunu, varsa SSD'ye taşıyabilir ve daha fazla depolama alanı açabilirsiniz.

Verilen cevaplar doğrultusunda sormuş olduğunuz sorunun cevabı aldınız mı? Lütfen forum düzenimiz için bunu bize bildiriniz.

Saygılarımla,

LemonJuicee

TruckersMP Support

• 0

Merhaba,

Sorunu duyduğuma üzüldüm, fakat sorunu belirmeye çalışıp bazı çözüm yolları uygulayabiliriz. 🙃

-Laptop kullanıyorsanız, bilgisayarınızın sıcaklığı 88°yi geçtiğinde veya en son bakım süresi bir yıla yaklaştığında termal macun temizliği ve iç temizlik yaptırmanızı öneririm. Bu durum performansınızı etkileyebilir.
-Konuda belirttiğiniz gibi, sistem özelliklerini değiştirmeniz sizin için bir çözüm olabilir.
-Bu problemi bir güncelleme veya bir indirmeden sonra mı yaşadınız? Sorunun nedeni bunlardan birisi olabilir, eğer kötü amaçlı bir yazılımdan şüpheleniyorsanız size tavsiyem bilgisayarınızı usb kullanarak sıfırlamanızdır.
-Ekran kartınızın güncelliğinden ve bilgisayarınızdaki işletim sistemine ait güncellemeleri kontrol edin.
-Bazı durumlarda kullandığınız hazır kayıt dosyası veya hatalı editlenmiş kayıt dosyası bu tarz problemlere neden olabilir. Kayıt dosyanızı değiştirmeyi deneyin.
-Bilgisayarınızdaki hard disk'de en az 50 GB alan bırakmaya çalışın, bu durum bu tarz problemlere yol açabilir.
-Arkadaki gereksiz programları kapatın, arka planda çalışan ve bilgisayarı etkileyebilecek programlarında bir etkisi olabilir.

Bu çözüm yollarını deneyin, eğer işe yararsa veya işe yaramassa bu foruma dönüş yapın. 

Saygılarımla,
-Størm

• Like 1
  • Upvote 1

• 0

-Laptop kullanmıyorum

-Evet sistem özelliklerini değiştireceğim, ancak anakartım ve işlemcim ddr 3 1600 mhz kaldırıyor sadece 16 gb ddr 3 1600 mhz ram yeterli mi?

-Zaten oynamaya yeni başlıyorum 

-Ekran kartım güncel

-harddiskim 1 tb 350 gb boş, ssd 120 gb 117 gb boş (yanlış yazmışım 117 değil 17 gb)

• 0

Merhaba,

Konunuz,yazılan son yanıttan bu zamana 3 günden fazla bir süredir inaktif durumda. Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.

Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

Saygılarımla,

Nightmaree.

TruckersMP Support

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı.

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 
Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

Saygılarımla,
LemonJuicee
TruckersMP Support
//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.