Jump to content

Mayıs 2022 TruckersMP Kural Güncellemesi


Recommended Posts

  • Translation Manager

Merhaba Tırcılar!

 

Yasaklama şeklimizle ilgili büyük haberlerle size geliyoruz. Uzun bir iç tartışmanın ardından ve bir dizi faktör göz önünde bulundurularak, kural §2.8 - Yasaklama (Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır konusunda oldukça büyük değişiklikler yapılacaktır.

 

 4 Mayıs 2022 tarihi itibari ile, geçmişe dayalı sınırsız yasaklamalar artık hesaplara işlenmeyecektir. Bu da kural §2.8 - Yasaklama (Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır üstünde değişiklik yapıldığı anlamına gelmektedir ve bu kural artık şu şekildedir:


§2.8 - Yasaklama (Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır

  • İlk üç yasaklama(ban) cezası ekip üyesinin inisiyatifindedir.
  • Dördüncü yasaklama(ban) cezası otuz gün olarak uygulanır.
  • Beşinci yasaklama(ban) cezası doksan gün olarak uygulanır.

 

Yeni yasaklamanın uygulandığı tarihten 12 ay eski olan yasaklar dikkate alınmaz, bu 12 aylık süre yasak bekleme süresidir. Yasaklama uzatmaları, yasaklama uygulanırken aktif olan yasaklara (12 aydan daha az) dayanarak yapılır ve yasak hala aktif iken 12 aylık süreyi geçerse değişmez. Yasak geçmişinizde en az iki aktif uzatılmış yasağınız varsa, personel, geçen yıl kaç kez yasaklanmış olursanız olun, bir sonraki yasağınızı doksan günlük bir yasaklama olarak uzatacaktır. 4. veya 5. yasağınız olduğu için uzatılan yasaklar kaldırılamaz, kesinlikle otuz gün ve doksan gün süre şeklinde uygulanır.

 

Açıklamak gerekirse; son 12 ay periyodu içerisinde 5 ya da daha fazla yasaklanma sahibi olursanız, tüm yasaklanmalarınız 5. yasaklanmanızdan itibaren otomatik olarak 90 gün olacaktır. Bu da 12 aylık periyod içinde alacağınız altıncı, yedinci, vb. yasaklanmaların süresinin doksan gün olacağı anlamına gelmektedir. 

Ancak bu değişiklik, sadece geçmişten dolayı sınırsız yasaklama alan hesaplar için geçerlidir. Hile kullanımı, yasaktan kaçma ve diğer kural ihlalleri hala sınırsız yasaklanma ile sonuçlanabilir.

 

Bu kural değişikliğinin sizi bazı şüphelere veya açıklama arayışına sokabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle, bu değişikliklerle ilgili bazı genel soruları ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Geçmiş nedeniyle daha önce verilen yasaklar devre dışı bırakılacak mı?
Evet. Otomatik bir süreç aracılığı ile, geçmiş nedeniyle uzatılan daha önce verilmiş kalıcı yasakları devre dışı bırakacağız.

 

Sınırsız yasaklanmam devre dışı kalmadı, neden?
Çok sayıda yasakla çalıştığımız için toplu kaldırma işlemi sırasında belirli yasakların gözden kaçma olasılığı her zaman vardır. Bu sizin için geçerliyse, sizi itiraz sistemi aracılığıyla bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

 

Diğer kalıcı yasak türleri de devre dışı bırakılacak mı?
Hayır. Şu anda sadece §2.8 kuralında değişiklik yapıyoruz, yani bu kural değişikliğinden yalnızca geçmişten kaynaklanan kalıcı yasaklar etkileniyor. Diğer tüm kalıcı yasaklar yürürlükte kalacaktır (hile kullanımı, yasaktan kaçınma vb.).

 

Yakın zamanda kalıcı olarak yasaklandıysam ne olacak?
Son 90 gün içinde kalıcı olarak yasaklandıysanız, yasağınız, verildiği günden 90 gün sonra sona erecek şekilde değiştirilir. Lütfen bu yasakların, eski kalıcı yasaklar gibi hemen devre dışı bırakılmayacağını unutmayın.

 

Diğer kalıcı yasak türleri uygulanmaya devam edecek mi?
Evet. Bu değişiklik yalnızca §2.8 kuralına etki ettiğinden, diğer türdeki kalıcı yasaklamaların uygulanma biçiminde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

İnsanların kurallara yönelik davranışlarının ve tutumlarının zamanla değişebileceğini anlıyoruz, bu nedenle geçmişte hata yapanlara TruckersMP'de araç kullanmaları için bir şans daha vermek istiyoruz. Bu değişikliklerle, bazı eski oyuncuları sunucularımıza tekrar davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.
 
-Game Moderation Management

  • Like 1
  • Awesome! 1

76561198324253072.pngstatus.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.