Jump to content
Incompatible ATS & ETS2 Game Versions ×
  • 0

Video ile oyuncu raporlama hk.


YKB35

Question

Selamlar, 

 

Elimde iki adet oyuncunun hatalı davranışlarının videoları var, fakat videoları kaydederken /pinfo komutunu bilmediğim için video içeriği sadece hata, oyuncu nick'i ve oyunun her girişte verdiği isminin yanında yer alan numarası. Bunları kullanarak rapor oluşturabilir miyim? Oluşturursam sağlıklı bir sonuç elde edilebilir mi? 

 

Teşekkürler. 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Merhaba @YKB35,

 

Eğer video kanıtınızda/kanıtlarınızda oyuncuların kurallarımızı açıkça ihlal ettiğini düşünüyorsanız ve oyuncuların kullanıcı adları açıkça görünüyorsa onları raporlamaktan çekinmeyin.

 

Sağlıklı sonuca gelirsek; Eğer dediğim gibi şartları karşılıyorsanız raporunuzu kabul etmek veya reddetmek raporunuzu ele alacak olan Report/Game Moderator'a kalmıştır. Çünkü her durum sizin düşündüğünüz gibi banlık olmayabilir. O yüzden tabi ki buradan kesin bir şey söyleyemem.

 

Saygılarımla,

DarkScream[TR]

TruckersMP Report Moderator

  • Thanks 1
  • Upvote 1

🇺🇸 Kind regards / 🇹🇷 Saygılar,

DarkScream[TR]™

TruckersMP | Game Moderator

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Selamlar, 

 

Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Şunu belirtmek isterim ki kaydını almış olduğum oyuncuların bariz bir şekilde kuralları ihlal ettiği gözükmekte, öte yandan ihlal zamanını unuttum ve kayıtta yer almıyor, bunun yerine genel bir şekilde tarih saat versem (00:30 - 00:45 örneklemem gerekirse) geçerliliğini korur mu? Yoksa moderatörlerin tam olarak tarih ve saate ihtiyacı var mıdır? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Merhaba.

Aşşağıda belirteceğim 1.4 Kullanıcı bildirme makalesini okumanızı tavsiye ederim. : )

 

§1.4 - Kullanıcıları bildirme

- Aşağıdaki kuralların herhangi bir şekilde ihlali, ilk suç için rapor sistemimizden 30 günlük yasaklama ve ikinci bir suç için kalıcı yasaklama ile sonuçlanabilir ve raporunuzun reddedilmesine yol açar.

- Sağladığınız kanıtlar 14 günden daha önce kaydedilmiş olamaz.

- Bize sağladığınız kanıt, uygulanan yasağın süresi artı otuz gün boyunca mevcut olmalıdır. Kalıcı yasaklar için kanıt sonsuza kadar mevcut olmalıdır.

- §2'de belirtilen nedenlerle ilgili raporların video kanıtı olması gerekir. 2 dakikayı aşan kanıtların rapora eklenmiş bir zaman damgası olmalıdır.

- Raporda sunulan kanıtlar, ihlalin bağlamını etkileyecek şekilde değiştirilmemeli (kırpılmamalı, rötuşlanmamalı veya bulanıklaştırılmamalıdır). Videolar yalnızca zamana göre kırpılabilir.

- Sunulan kanıtlar yalnızca yerinde video oynatıcı sunan web sitelerine yüklenebilir. Dosyaların indirilmesini gerektiren kanıtlar kabul edilmeyecektir.

- Dilin uygunsuz kullanımı, her türlü kimliğe bürünme ve uygunsuz içeriğin kanıtı, metin sohbetinde tam sohbeti açık göstermelidir.

- Muhabirden gelen hakaret veya başka şekilde rahatsız edici işaretler içeren kanıtlar kabul edilmeyecektir ve rapor eden kişi, uygunsuz dil kullanımı nedeniyle, ciddiyetine bağlı olarak yasaklanabilir.

- Yasaklardan Kaçınma ihlalleri TruckersMP Ekibine bildirilemez, bu tür ihlaller dahili süreçler aracılığıyla ele alınır.

- Kendiniz tarafından oyun içinde kaydedilmemiş kanıtlarla oyuncuları şikayet edemezsiniz.

- Rapor sistemimizi gereksiz raporlarla, kayıt için sürekli freecam (Cam 0) kullanan raporlarla veya benzeri şeylerle spam yapmak.

- Personelden raporunuzu öncelikli olarak işlemesini istemek yasaktır.

- Şikayetiniz reddedildiyse, aynı kullanıcıyı tekrar şikayet etmenize izin verilmez. Şikayet, geri bildirim sistemi aracılığıyla Oyun Moderatörlüğü Yönetimine iletilmelidir . 

- TruckersMP personelinin raporlanması, geri bildirim sistemi aracılığıyla yapılmalıdır .

- Raporlamayla ilgili bazı temel yönergeler için lütfen bu makaleye bakın .

 

TruckersMP'nin bütün kurallarına ( https://truckersmp.com/rules ) bu linkten erişim sağlayabilirsiniz.

 

Saygılarımla,

XeoNN

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 hours ago, Nightmaree. said:

Merhaba @YKB35,

 

Verilen cevaplar doğrultusunda sorunuz cevaplandı mı?

Lütfen bunu forum düzenimiz için bize bildiriniz.

 

Cevabınızı bekliyor olacağım.  

 

Saygılarımla,

Nightmaree.

TruckersMP Trial Support

Sorunumun cevabını aldım, konuyu çözülmüş olarak ele alabilirsiniz, teşekkürler. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.