Jump to content

ETS 2 1.42 güncellemesi açık betası başladı! “Convoy multiplayer için modlama desteği”


Guest Anaxagoras

Recommended Posts

Guest Anaxagoras

Euro Truck Simulator 2 sürpriz bir şekilde 1.42 güncellemesi için açık beta başlatıldı.

 

ets-2-ats-1-42-convoy-multiplayer-mod-su

 

1.42 güncellemesi ile her iki oyunun Convoy multiplayer özelliğine modlama desteği getiriliyor. Artık resmi olarak modlarla birlikte Convoy oturumlarında arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. SCS Software bu güncellemenin şu an açık betada olduğunu unutmamanızı istiyor. Bu nedenle yaşanabilecek sorunlara karşı dikkat etmelisiniz. Topluluğun vereceği geri bildirimlerle beta sürecinde gelen yenilikler iyileştirilecek. Özellikler sadece bundan ibaret değil. SCS ekibi topluluğun yıllardır istediği 1800 derece direksiyon dönüş derecesini nihayet getiriyor. Üstelik 1800 değil artık direksiyon dönüş animasyonları 2520’ye kadar desteklenebiliyor. Ve Titreşimli Geri Bildirim (Force Feedback) sistemi de yenilenmeye başlamış. Yeni seçenekler getirilmiş.

 

Convoy MOD Desteği

 

Multiplayer özelliği geldiğinten beri topluluğun en çok istediği 3. parti modifikasyon desteği 1.42 açık betası ile nihayet getirildi. SCS ekibi Convoy güncellemesinden beri yüksek öncelikli olarak MOD desteği üzerinde çalışıyormuş. Mod desteğini Convoy oturumunda sağlamak için yeni bir kullanıcı arayüzü oluşturulmuş. Oturum listesine girdiğimizde gireceğimiz oturuma tıklayınca sağ tarafta sunucudaki MOD listesini ve uyumluluk bilgisini görebiliyoruz. Hangi sunucularda modların olup olmadığı da yeni eklenen simgeler aracılığıyla sağlanıyor. Böylece o oturuma girmek istediğinizde size eksik olan modlar bildirilecek. Profilleriniz için de bu kısma ek olarak dikkat etmeniz gerekiyor.Sunuculara modlar olduğunda niye katılamayacağınızı belirten turuncu bir simge eklenmiş. Bu daha önce kırmızı veya yeşil olarak çıkıyordu. Ve o modlar sizde yoksa oturumdaki modları otomatik olarak indirip girmenizi sağlayabiliyor. Bunun için o modların Steam Atölye’de yayınlanmış olması gerek. Diğer paylaşım platformlarında ise sizin yüklemeniz gerekecek. Bu bilgileri sağlaması oturumlara girişte ve mod kullanımında inanılmaz bir fayda sağlamış.

 

Hangi modlar kullanılıyor? Nereden indiriliyor?

 

Convoy multiplayer oturumuna sürümü uyumlu olan modlarla giriş yapabiliyorsunuz. Eğer o oturumda bir boyama, modifikasyon bulunuyorsa bunu Steam Atölye aracılığıyla kontrol edip otomatik olarak indirebiliyor. Ancak Steam Atölye dışında klasik yöntemle paylaşılmışsa onu siz indirip yüklüyorsunuz. Ve modların sürümlerinin uyumlu olması gerekiyor. Oturumdaki bir mod çalışmasının sürümü 1.2 ise sizin de 1.2 sürümüne sahip olmanız gerek. Bu da diğer oyunlarda işleyen benzer bir sistem olmuş. Kullanıcı arayüzünde bunu belirten pencerelerde sizin sahip olduğunuz modlar ve eksik olan modlar listeleniyor.

 

Steam Atölye ve diğer klasik yöntemle yüklenen modlarla Convoy multiplayer oturumu açabilir veya açılmış olanlara katılabilirsiniz.

 

Bu bir açık beta olduğu için çeşitli sorunlar oluşabilir. Convoy oturumunda modlarla oynamak istediğinizde profil kayıtlarınız bozulabilir. Lütfen buna dikkat ederek doğru modlarla doğru oturumlara katılmaya çalışın. Ya da yeni bir profil açarak deneyin.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.