Jump to content

Játékfejlesztési frissítés


Ivonole

Recommended Posts

Kedves kamionosok,

 

Mint tudjátok a hivatalos multiplayer (Konvoj néven ismert) már a sarkon van.

 

A Konvoj egy remek többjátékos játék, azonban teljesen különbözik a TruckersMP-től. Mindkét multiplayernek meg van a maga előnye és hátránya, de legalább a TruckersMP ad egy alternatívát.

 

Számomra a TruckersMP 7 évig legtöbbször egy részidős munka (inkább hobbi) volt. Általában este foglalkoztam vele.

 

2018-ban lehetőségem volt, hogy 6 hónapig teljes időben a TruckersMP-nek dolgozzak. A fejlődés ekkor jelentős volt és akkoriban egyedül csak a Google Adsense-en keresztül volt bevételünk és nem engedhettük meg magunknak, hogy szerverinfrastruktúrába fektessünk vagy hosszabb ideig teljesidőben dolgozzunk rajta. Ezért döntöttem úgy, hogy csatlakozok a CD PROJEKT RED-hez 2019 elején. Természetesen számomra is öröm volt a Cyberpunk 2077-en dolgozni!

 

Észrevehettétek, hogy ezek után kevesebb időm volt a TruckerMP-vel foglalkozni. Újra este dolgoztam rajta.

 

2019 októberében elindítottuk Patreon kampányunkat és a közösség hamar megmutatta, hogy többet szeretnének ebből a projektből. Viszont ebben az időben a Cyberpunk 2077 még meg sem jelent, nem beszélve a javításokról. Nem hagyhattam el csapatomat, ezért úgy döntöttem, hogy ameddig a játék nem jelenik meg a javításokkal addig maradok. Jelenleg felmondási időmet töltöm és augusztustól kezdve újra lehetőségem lesz teljes időben dolgozni a TruckersMP-n! Ez csakis annak köszönhető, hogy Patreonon támogattok minket! Viszont én még mindig lelkes vagyok és szeretném a játékot a legjobbá tenni.

 

Mint tudjátok a TruckersMP-nek meg vannak a maga problémái, amiket tudunk:

  •  trollkodás
  •  hiányzó játékbeli funkciók (pl. gazdaság)
  •  alacsony minőség
  •  rengeteg hiba
  •  VTC támogatás hiánya a játékban
  •  hosszú várakozási idők az ú játékverziók támogatására
  •  hiányzó szinkronizációk (pl. időjárás, AI járművek)

 

A TruckersMP-ben sok a potenciális lehetőség, viszont jelenleg ennek csak egy kis részét használjuk ki.

 

A TruckersMP még mindig az Open Alpha szakaszában van, a 0.2-es verzióban. Azonban mi többet akarunk. Szeretnénk elhozni az Open Beta 1.0-át.

 

Azonban ez nem csak egy névváltoztatás a kódban. A fentebb említett hibákat meg kell oldanunk. Ne várjatok egy nagyon nagy javításra, amin 2 éven át dolgozunk. Ennek nincs értelme és valószínűleg sikertelen is lenne. Helyette több kisebb javításra számítsatok, ami később arra vezet minket, hogy büszkén hívhassuk Beta 1.0-nak. Ne gondoljátok, hogy ez egy hónapon belül itt lesz. Ehhez egy vagy két évre lehet szükségünk.

 

Közben találtunk egy nagyon tehetséges személyt, ShawnCZek-et. Biztosan ismeritek őt a rengetek funkcióról, amit elhozott eddig a játékba. Illetve Smoky is remek játék producernek bizonyosult, mivel biztosítja, hogy a jó irányba haladjunk.

 

A játék fejlesztési csapatában motiváltibbak vagyunk, mint valaha. Fejeink tele vannak ötletekkel, nekünk már csak időre és támogatásotokra van szükségünk! Nyugodtan jelezzetek nekünk vissza, hogy mit szeretnétek és mit nem. A javaslatokat most jobban meghallgatjuk, mint valaha.

 

A következő hónapokban a technológiára fogunk koncentrálni. Javítanunk kell eszközeinket az új játékverziók támogatásához, hogy az egész folyamat rövidebb és hatékonyabb legyen. Új replikációs keretrendszert kell készítenünk, hogy javítsuk a szinkronizáció minőségét és hogy az ezzel kapcsolatos hibákat kijavítsuk. Így könnyebb lesz új szinkronizált dolgokat hozzáadni a játékhoz. A jövőben így lehetséges lesz elhozni az AI által vezetett járműveket is TruckersMP-hez. A trollokkal kapcsolatos problémán javítani fogunk a „Globális jelentési rendszerrel” – a jelentések a játékból központosítva lesznek. Könnyebb lesz átnézni a kitiltásokat, a játék moderációja rövidebb lesz, hogy kezelni tudjuk játék szervereink kapacitását. Eközben terveztük, hogy busszal kapcsolatos dolgokról is beszéljünk a közösségben. Erről később fogunk több részletet megosztani! Jelenleg keményen dolgozunk az 1.41 játékverzió támogatásán, aminek a hónap végével egyre közelebb kell lennie.

 

A közösség szempontjából jobb, hogy két multiplayer van. Bármikor játszhattok az alternatív móddal. Nézve a bonyolultság és a szerencse adagját, azt mondhatom, hogy nagyon valószínűtlen, hogy a jövőben hasonló módosítást készíteni fogunk. Ilyen lehetőség soha többé nem lesz.

 

Üdvözlettel,

mwl4

Game Developer

  • HaulieLove 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.