Jump to content

Şubat 2021 TruckersMP Kuralları Güncellemesi


EGGSY_DEV

Recommended Posts

Merhabalar,

 

Son kural değişikliğimiz yayınlandı ve bu blog gönderisi ile sizlere neden bu değişiklikleri yapma kararı aldığımızı açıklamak istedik, aynı zamanda gelecekteki cezalandırmalar için de birkaç bilgi vereceğiz.


İlk belirgin ve alakalı değişiklikler §1.2 - Yasaklanma İhlali kuralına yapıldı. Yasaklanma ihlali cezası, her zaman olmasa da birçok farklı hesaptan yapılan suçlar nedeniyle süresiz yasaklama ile sonuçlanıyordu. Bu yasağı standart bir hale getirmek için Yasaklanma İhlali kuralının cezasının süresiz olmasına karar verdik. Bu kurala neyin dahil olduğunu, fakat bunlarla sınırlı olmadığını şu maddelerde görebilirsiniz:

 

  • Yasaklanmış olduğunuz servisleri (itiraz, web rapor ve geri bildirim/feedback sistemi, sunucular) kullanmak için yeni bir Steam ve TruckersMP hesabı oluşturmak,
  • Yasaklanmış olduğunuz servisleri kullanmak için başkasının hesabını ödünç almak,
  • Yasağınızı kaldırmak için gönderdiğiniz kanıtın sizi yasaklatması, ve bu kanıtı sonrasında silmeniz.

 

Yasaklanma ihlali yapanları §2.1 numaralı kural gereği tespit etmede büyük bir emek harcayacağımızı ve gereken işlemleri uygulayacağımızı belirtmek isteriz.


Başka bir değişiklik ise sizlerin yasaklanma ihlali yapan kullanıcıları raporlama olanağınız hakkındadır. Odak noktamız, yaptığımız şeylere yalın bir yaklaşıma sahip olmak, kendimizi genellikle verimsiz olan ve neredeyse hiç sonuç vermeyen adımlardan kurtarmaktır. Bizlere gönderilen hesapları kontrol ederek web raporları ve geri bildirim biletleri üzerinde çok çalıştık ve bu yöntemi son derece verimsiz olduğunu gördük. Gönderilen 6496 yasaklanma ihlali raporlarından sadece %30'u geçerli bir web raporu olarak değerlendirilip sonucunda yasaklama işlemi uygulandı. Bugünden itibaren, artık yasaklanma ihlali yapan kullanıcıları web rapor ve geri bildirim/feedback sistemi üzerinden yapamayacaksınız, tüm BE ilgili süreçler, Oyun Moderasyon Yönetimi için mevcut olan uygun araçlarla ele alınacaktır.

 

Ek iyileştirmeler uygulanan bir başka kural ise §1.4 - Kullanıcıları Raporlama kuralıdır. Oyuncuların ve çalışanların kuralları daha iyi anlamalarını sağlamak için kural içerisinde kullanılan ifadeleri geliştirdik ve aynı zamanda kurallara göre geçen yıl verdiğimiz cezaları halka açık bir şekilde paylaşmaya karar verdik. Şu andan itibaren, GM ekibi, web raporlarının ortalama kalitesini artırmak için kurallara uymayan herhangi bir raporu reddedecek ve belirli kural ihlalleri için Oyun Moderasyon Yönetimi, web rapor sisteminden manuel olarak sadece geri bildirim/feedback sistemi üzerinden itiraz edilebilecek 30 günlük bir yasak uygulayacaktır. İkinci bir suç kalıcı olacaktur. Bunun, 326,989 sayılarına kadar yükselen toplam raporun sadece %26'sına ulaşan toplam web raporlarının ödenmemiş miktarı nedeniyle gerekli bir adım olduğunu düşünüyoruz.


Road to Simulator #2 blog gönderisini takip ederek, sunucularımızda kasıtlı suçların oluşmasını önlemek için daha fazla adım atmak istiyoruz. Oyun Moderasyon Yönetimi, son aylarda §2.9 numaralı kuralı yaygın olarak kullandı ve kuralları kasıtlı olarak ihlal eden oyunculara ilk yasaklar olarak bile kalıcı yasaklar uyguladı. 2019 yılında, bugüne kadar hala aktif olan toplam 14.323 kalıcı yasak yayınladık. 2020'de bu sayıyı %25'lik bir artışla 17.919 kalıcı yasağa kadar yükselttik. Bu eğilimi durdurmayı düşünmüyoruz: sürüş ile ilgili suçlarla ilgili kuralları kasıtlı olarak ihlal eden insanları daha da hızlı bir şekilde yasaklamak için daha fazla değişiklik yapacağız. Irkçı sözlerle ilgili döngüyü daha da kısıtlayacağız ve ırkçılıkla ilgili suçlar için sıfır tolerans politikasına sahip olacağız, bu tür ihlaller için anında kalıcı yasaklar uygulayacak kadar ileri gideceğiz. TruckersMP, her yaştan ve her kökenden oyuncularla dolu dünya çapında aktif olan bir topluluktur ve ırkçılığı artık "sadece" daha kötü bir hakaret olarak görmeyeceğiz. Geçtiğimiz aylarda, bu tür suçlar için daha sert yasaklar yayınlamaya başladık, ancak bu tür olaylarla ne yapacağımızı açıkça belirtmek istiyoruz.

 

Son güncelleme kurallarında okuyabileceğiniz başka bir büyük değişiklik, etiketler, kullanıcı resimleri, isimler, VTC adları vb. gibi suç örgütleri ile ilgili herhangi bir kullanımda uygulanan kısıtlamalardır. TruckersMP'de, diğer kullanıcıları, çalışanları, siyasi figürleri, kolluk kuvvetlerini, liderleri ve yetkilileri herhangi bir şekilde taklit etme olasılığını her zaman kısıtladık ve "mafya" gibi suç örgütlerinin kullanılmasına izin vermenin topluluğumuz için uygun olduğuna inanmıyoruz. Bu tür kuruluşların görüşlerini desteklemiyoruz veya teşvik etmiyoruz ve bu nedenle sunucularımızın bir parçası olmasını istemiyoruz.

 

Bazı özel isimlerin toplulukta yaygın olarak kullanıldığını çok iyi biliyoruz, bu yüzden oyun içi etiketler, kullanıcı adları, araç etiketleri, VTC isimleri ve etiketleri, kullanıcı resimleri vb. tüm suç örgütü ile ilgili içeriği kaldırmak ve/veya değiştirmek için 7 günlük süre tanıyoruz. Bekleme süresi sona erdikten sonra, yani 21/02/2021 tarihinde, §1.5 numaralı kuralın diğer ihlalleri için günlük olarak yaptığımız gibi, forumlar, VTC'ler ve TruckersMP profilleri gibi diğer TruckersMP ile ilgili hizmetler için oyun içi suçlar ve el yapımı değişiklikler için cezalar vermeye devam edeceğiz.

  • Like 1

Age: 19                                              IRL Occupation: ELT Student

Country: Turkey                                Programming Languages: NodeJS, Vue, Nuxt, TypeScript my website


It's easy to contact with me! Just send me a message on TruckersMP forum, leave a comment to my Steam profile or send me a direct message on Discord! You can find a lot more about me on my website! I'd love to help and assist you out!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.