Jump to content

[SCS Blog] Český & Slovenský herní týden 2023 [CZ]


RedNub

Recommended Posts

Dnešním dnem začíná Československý herní týden. Jedná se o každoroční akci, oslavující hry vytvořené studiemi v Česku a na Slovensku. Naše studio existuje již více jak 25 let a je tak svědkem významného růstu místního herního průmyslu. V době našich skromných začátků bylo v našich zemích méně než sto lidí, věnujících se vyvoji her na profesionální úrovni. Dnes se tvorbou her v regionu živý více než 2000 a mají tak na tuto naší scénu značný vliv. 

 

Možná nejsme nejstarším studiem, ale i tak jsme hrdí na to, že jsme součástí tohoto růstu od začátků tohoto herního průmyslu a je nám ctí, že můžeme během této týdenní akce oslav spolupracovat s tolika fantastickými a kreativními studii. 

Socmedia_1920x1080_CZSKGamesWeek2023.jpg

 

 

 

Mnohé ze zůčastněných her budou na tuto oslavu nabízet zajímavé slevy a to na steamu a všech dalších platformách, kde je hráči mohou najít. Bohužel jsme nedávno vyčerpali jedno volné místo na slevy při vydání DLC Západního Balkánu, takže propafační výprodej budeme moci uskutečnít a v době vydání DLC Kansasu. Přesto jsme chtěli alespoň nějakým způsobem podpořit a dát tak našim lidem vyzkoušet si naše kousky, v případě, že třeba jeden z našich simulátorů ještě nevlastní a chtěli by si ho vyzkoušet. Našli jsme pro vás speciální Steam balíček - > který může být právě tím pravým! Jsme si vědomi toho, že většina našich čtenářů pravděpodobně už zná naše hry a to jak z pohledu, tak i na vlastní oči, ale i tak to může být skvělý způsob jak přimět ostatní a rozšířít naši fanouškovskou základu. 

 

Capsule_header_Bundle_ATS_ETS2_Czech_and

[Podívejte se na náš balíček Československý balíček herního týdne]

 

 

Jednou z částí tohoto herní týdne jsou jedinečné a krásné výtvarné práce, které jej doprovázejí. Anna Voříšková, jedna z našich talentovaných 2D výtvarnic, je i nadále hlavní hnací silou této tvorby nádherných návrhů. Měli jsme s ní také krátký talk o procesu tvorby těchto výtvarných děl pro takovou událost. 

 

"Letos jsem se dobrovolně přihlásila k tvořbě výtvarných děl pro tuto akci již po čtvrté a mám pocit, že s každým dalším rokem se stále více a více zdokonaluji a snažím se tak překonávat různé výzvy, co se týče veškeré výtvarné kompozice, vysvětluje Annie. "Mým úkolem je vždy navrhnout vše od samého začátku až do jeho konce, což někdy býva dosti náročnou prací a obrovskou zodpovědností. Jakmile ale tuto práci vidíte hotovou, přináší vám hrdost a obohacující pocit z toho, co jsme v týmu GDACZ dosáhli" 

 

IMG_7131-Edit.jpg

 

 

"Téma které bylo zvoleno pro letošní rok, je "sounáležitost". Česko a Slovensko mají velmi vřelé vztahy a já jsem je chtěla ztvárnit ve výtvarném díle. Dvě postavy -> česká dívka a slovenský chlapec - spolu hrají plošinovku, tak aby dosáhli společného cíle, a přitom chroupou oblíbené místní pochoutky. V samotné plošinovce jsou také vyzobrazeny různé památky Česka a Slovenska. Opravdu jsem chtěl tuto grafiku přizpůsobit tak, aby vypadala "výchovně" - > a vyprávěla tak něco málo o kultuře těchto obou zemí.

"Nábrhy, skicoání, obkreslování, vybarvování a leštění obálky mi zabralo asi 30 hodin. Tato třicetihodinovou práci zabraly víceméně především detaily a čisté složité linie.  Většinu této práce jsem udělala na Ipadu, který si nosím po kavárnách, a vytvářím si tak tím trocha jiné prostředí pro práci.  Opravdu nechci stále přemýšlet o nákladech, které jsem vydala za dobu tohoto vytváření do kávy ve společnosti Starbucks.

Jsme hrdí na to, jak Anna svou práci pojala a ve svém volném čase se věnovala této vyjmečné události. Tato akce Československého týdne se koná od 13 -  20. listopadu a nabízi tak řadu slev na lokálně vytvořené hry na mnoha platformách spolu s digitálními akcemi a online přenosy. Vyzýváme tím tak vás, abyste se této akce zůčastnili a viděli ji na vlastní oči. Stránku Czech&Slovak games Week najdete na steamu přimo zde na tomto odkazu:

 

 

Celý článek naleznete zde: https://blog.scssoft.com/2023/11/czech-slovak-games-week-2023.html 

Forum post: 

S pozdravem

 

[MCG] RedWolf [CZ] 

 

 

 

 

 

RedNub I TruckersMP

(ETS2 - 6,250 hours)

795749874_role_VeteranV(1).png.660f7fd7e1531540532_role_5Patron(4).png.063edcf85

 

   Reporting a player  | Appeal your ban  | Support System  | Recruitment

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.