Jump to content

Explorați noul Sistem de Chat


Recommended Posts

spacer.png

Salutări comunității TruckersMP!

Suntem încântați să vă prezentăm câteva noutăți, echipa noastă de Development a lucrat din greu și este încântată să vă prezinte noul sistem de chat îmbunătățit - acum disponibil pe TruckersMP!


 

Ce este nou?

Deși noul sistem este asemănător cu cel vechi, a trecut printr-o revitalizare completă, fiind introduse multe îmbunătățiri pentru această unealtă populară.

 

Îmbunătățim accesibilitatea și experiența

Una dintre cele mai importante modificări este accesibilitatea îmbunătățită oferită de noul chat. Noul font al textului este mai ușor de citit iar mărimea acestuia este mai mare încă de la început. În plus, dimensiunea monitorului nu mai are relevanță. Redimensionarea automată a chat-ului se realizează pe baza rezoluției ecranului. Fie că vă jucați pe un monitor mare sau mic, totul se va adapta fără să observați, oferindu-vă cea mai bună experiență posibilă. De asemenea, puteți redimensiona automat mărimea elementelor HUD din setările de interfață.

 

Personalizarea folosirii mouse-ului

Acum puteți ca să utilizați chat-ul folosind mouse-ul pentru a naviga și pentru a selecta numele jucătorilor. Pentru a fi cât mai ușor, am activat input-ul din mouse în mod implicit. Totuși, suntem conștienți că mulți jucători folosesc mouse-ul pentru a vira, așa că am rezolvat și această problemă. Este posibil ca să dezactivați această opțiune din setări.

 

Scurtături de tastatură eficient plasate

Am făcut o mică schimbare la scurtăturile din tastatură. Butonul F9 nu va mai ascunde fereastra chat. În schimb, l-am aliniat cu restul interfaței GUI(Graphical User Interface) iar butonul F11 are acum această funcție.

spacer.png

 


Asta nu este tot, am mai pregătit câteva schimbări:

- Text Magic la cel mai subtil nivel: Spuneți la revedere caracterelor invizibile - noul motor font oferă suport la scară largă pentru orice set de caractere, incluzând cel chinez, georgian, și chiar emoji-uri, pentru a ne asigura că toate mesajele arată perfect.
- Tastați cu încredere: Caseta text permite acum scrierea de mesaje mai lungi (de până la 200 de caractere) fără a trunchia textul, totodată fiind utilizabile și comenzi (precum Ctrl + Shift + săgeți).
- Niciodată nu ratați o bătaie: Nu ratați nici un mesaj - istoricul de mesaje permite stocarea a 60 de mesaje și puteți naviga prin ele.
- Repere temporale pentru o mai mare ușurință: Am adăugat repere temporale pentru a ști când cineva a zis ceva. Dacă doriți o interfață mai liberă, puteți ascunde acest lucru în setări.
- Discutați cu ușurință: Utilizarea de comenzi și menționare altor jucători este mai ușoară ca niciodată, nou sistem de chat oferă autocompletări, sugestii dinamice, astfel totul este mai lejer.

spacer.png

spacer.png

spacer.png


 

Părerea dumneavoastră contează!

Odată cu acest update, părerea dumneavoastră este de valoare pentru noi. Dorim să ne asigurăm că noul sistem de chat atinge așteptările tuturor și funcționează corespunzător. Contactați Echipa de Support dacă descoperiți o problemă și Managementul Comunității pentru sugestii și feedback. Ne va ajuta astfel să îmbunătățim în continuare acest update.

Așadar, pregătiți-vă șoferilor! Noul sistem de chat este gata de acțiune. Suntem nerăbdători pentru ca să-l încercați.

Drumuri plăcute și continuați să învârtiți acele roți!


-Echipa TruckersMP

  • Like 1
  • Awesome! 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte interesantă această adiție în joc. Arată mult mai modern față de precedenta interfață, si mă bucur că au adăugat noi funcții chat-ului. Așteptăm noi actualizări a acesteia, precum readăugarea comenzii /r și posibilitatea de a putea mări sau micșora chat-ul precum meniul TAB existent în joc.

Sincerly,

VeMeu

Bulls Romania | Chief Operations Officer

 

spacer.png   spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.