Jump to content

Kā uzlabot FPS


M I S K A

Recommended Posts

KĀ UZLABOT FPS EURO TRUCK SIMULATOR 2(uz citas spēles)

 

Sveiciens visiem! Šajā pamācībā parādīšu Jums kā uzlabot FPS Euro Truck Simulator 2 un citās spēlēs. Jūs iemācīsieties dažas jaunas pamatlietas. Ja esat gatavi, sāksim... ^_^

Pirms sākam, ir vērts minēt. UZMANĪBU! Daži risinājumi var nestrādāt ar Jūsu stacionāru/portatīvo datoru! Kopš atruna tam ir veikta, varam sākt! :truestory:

  • 1. Atjauniniet grafikas kartes driver'us
  • 2. Veiciet nelielu GPU overclock'ošanu (ja Jūsu esošā dzeses sistēma ir švakāka, nemēģiniet to!)
  • 3. Paātriniet savu PC ar optimizācijas rīku
  • 4. Tieciet vaļā no vecā HDD un iegādājieties SSD
  • 5. Izslēdziet Superfetch un Prefetch
  • 6. Defragmentējiet & TRIM'ojiet savu cieto disku ātrākai veiktspējai
  • 7. Veiciet izmaiņas savā Intel, AMD vai NVIDIA Kontroles Panelī
  • 8. Optimizējiet spēles uzstādījumus

 

1. Atjauniniet grafikas kartes driver'us

 

Nvidia GeForce lietotājiem: Dodieties uz http://www.geforce.com/drivers. Izvēlieties savu grafikas karti un Windows versiju no saraksta un spiediet “Start Search” pogu. Mans padoms: Vienmēr izvēlieties driver'us “BETA” versijā. Šis nav gala driver'is, bet tie strādā tik pat stabili un ātri kā gala versijas, kā arī, visticamāk, dos vairāk veiktspēju!

 

ATI/AMD Radeon lietotājiem: ATI/AMD lietotājiem izmantot http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/downloads.aspx un izvēlieties attiecīgo versiju. Tas dos piekļuvi pēdējiem aktuālajiem driver'iem, kurus var lejupielādēt un instalēt. Lai lejupielādētu beta driver'us, ar papildus veiktspējas iespējām, dodieties uz http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx.

 

Intel HD Graphics lietotājiem: Biežāk atrodami ultrabooks vai tablets, Intel graphics chipset'i ir švakākie no klāsta. Es neieteiktu spēlēt videospēles uz iebuvētajiem Intel HD chipset'iem (kā, piemēram, HD 3000 vai vecāki) – ja nu vien esat pieraduši powerpoint tipa prezentācijām – bet viņu jaunākie chipset'i ir spējīgi pat pavilkt jaunākās videospēles, bet, protams, uzstādījumus nevarēs uzlikt uz maksimālajiem un izbaudīt visus mazos knifiņus. Lai iegūtu atjaunotos driver'us, dodieties uz Graphics driver lapu Intel lejupielādēs mājaslapas sadaļā.

 

Kā lai uzzinu, kura grafikas karte ir man?

Bez kreņķiem: Lai uzzinātu specifisko serial ciparu un ražotāju, jāseko šiem soļiem. Dodieties uz “Control Panel” , tālāk “Hardware and Sound”. No šejienes, spiediet “Device Manager”:

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.04.

Izvēlne uzrādīs visas ierīces, kuras pieejamas Jūsu datorā. Dodieties uz sadaļu “Display adapters”:
Šajā gadījumā, Jūs redzēsiet Alienware X51 datorspēles iekārtu ar diviem grafiskajiem chip'iem (nVidia vienmēr ir ātrākais) un portatīvo datoru ar GeForce GT 650M. Jebkurā gadījumā, pārliecinieties ka izmantojat jaunākos driver'us!

 

2. Overclock'ošana Jūsu GPU(ja Jums ir slikta dzeses sistēma, nemēģiniet!)

 

Spēļu veiktspēja lielākoties ir atkarīga no mikroshēmas jaudas - pat vairāk nekā no tā, cik daudz ir atmiņas vai cik ātrs ir Jūsu procesors! Bottleneck iemesls gandrīz visos gadījumos ir grafikas mikroshēma. Lai uzlabotu veiktspēju, ieteicams apskatīt grafikas kartes palaišanu ārpus rūpnīcas ātruma iestatījumiem - vai citiem vārdiem sakot: overclock'ošana! Pirms 5-10 gadiem, es nebūtu ieteicis overcloc'ošanu, jo tas nopietni apdraud jūsu aparatūru, taču mūsdienās lielākā daļa sistēmu automātiski izslēdzas, pirms tās nodara kaitējumu. Turklāt es iesaku tikai nelielu uzlabojumu par aptuveni 10-15%.

 

Lai overclock'otu GPU, iesaku divus rīkus:

  • MSI Afterburner –klasisks overclock rīks no ASUS.
  • EVGA Precision X – ļauj overclock'ot kā GPU tā arī memory clocks.

Izmantojot 3DMark 11 es noteicu ka overclock'ošana datoram ir sniegusi 10% jaudas palielinājumu:

boost-gaming-rig-3dmark-11-before-after-

 

3. Uzlabojiet PC veiktspēju ar optimizācijas rīku

 

Tas ir tik vienkārši! Uzlabojiet PC veiktspēju ar optimizācijas rīku. Varat izmantot šādus rikus:

  • Razer Cortex(zināms kā Razer Game Booster)
  • AVG PC TuneUp

Kā arī izdzēsiet vecas programmas, kuras nav vajadzīgas.

 

4. Ticiet vaļā no vecā HDD un aizvietojiet to ar SSD

 

SSD ir daudz ātrāki nekā mehāniskie cietie diski, un, lai arī tas noteikti nepalielina Jūsu FPS, tas noteikti samazinās spēles ielādes laiku.

Mans ieteikums ir vismaz SSD ar vairāk nekā 250 GB, jo mūsdienās lielākā daļa spēļu aizņem no 8 līdz 20 gigabaitiem.

 

5. Izslēdziet Superfetch un Prefetch

 

Gan SuperFetch tā Prefetch ir Windows iespējas kuru ideja ir paātrināt Windows un to aplikācijas datora startēšanas brīdī. Bet datorspēlēm, tas attiecīgi paildzina ielādes laiku un fona aktivitātes tiek pastiprinātas līdz ar šo iespēju esamību. Tādēļ es iesaku šos izslēgt, ja esat dvēselē īsts geimeris. Tas notiek šādi:

  • Dodieties uz “Control Panel”, “System and Security”, “Administrative Tools”, un “Services”.
  • Tiniet lejā līdz redzat “SuperFetch”, dubultais klikšķis, izvēlieties “Disabled” no saraksta.

boost-gaming-rig-services-local-window-s

  • Spiediet  “OK” un aizveriet visus logus.
  • Atveriet registry; klikšķiniet uz Start orb un rakstiet “regedit”. Spiediet Enter, un dodieties uz “HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters”.
  • Dubultais klikšķis uz “EnablePrefetcher” un rakstiet “0” (pamata vērtībā ir “3”) lai atspējotu Prefetcher.

Piezīme: Sekojiet instrukcijām delikāti, nepareizu vērtību ievadīšana var radīt nopietnas problēmas Jūsu PC.

 

6. Defragmentējiet & TRIM'ojiet savu cieto disku ātrākai pieejai

 

Kad dati tiek ierakstīti vai dzēsti no cietā diska, faili sadrumstalojas un fiziski izplatīsies pa visu HDD. Tas novedīs pie palēninātas veiktspējas, it īpaši attiecībā uz spēlēm, jo cietajā diskā vispirms būs jāsavāc visas šīs daļas, lai varētu pilnībā apstrādāt visu failu. Gan Jūsu spēles, gan to faili parasti aizņem vairākus Gigabaitus, ir svarīgi, lai visus šos failus varētu nepārtraukti lasīt.

  • Lai defragmentētu disku, dodieties uz Start menu, tālāk “All Programs”, “Accessories”, “System Tools” un “Disk Defragmenter”.
  • Izvēlietis savu Windows disku, spiediet “Defragment disk”. Piezīme, ja Jums ir SSD, Jums nevajadzētu to defragmentēt. Tā vietā, izmantojiet TRIM komandu, lai to optimizētu.
  • Ja izmantojat Windows 8, Microsoft integrēja TRIM komandu pašā Disk Defragmenter—līdz ar to, spiediet “Optimize”. Windows 7 to nepiedāvā, līdz ar to pārliecinieties ka TRIM komanda tiek pielietota regulāri. Lai redzētu vai TRIM ir iespējots, atveriet command prompt klikšķinot uz Start orb un rakstot “cmd” meklēšanas sadaļā. Labais-klikšķis uz pirmo rezultātu (“cmd”), un klikšķiniet uz  “Run as administrator”. Tālāk, rakstiet komandu “Fsutil behavior query disabledeletenotify”, un spiediet Enter. Ja tas sniedz rezultātu “= 0″, viss ir kārtībā! Citādi, TRIM nav atbalstīts un tas ir jāieslēdz. Ievadiet komandu “fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0″. Ja tas nepalīdz, iespējams ir jāveic programmatūras atjauninājums, lai iespējotu TRIM.

 

7. Veiciet izmaiņas Intel, AMD vai NVIDIA Kontroles Panelī

 

NVIDIA:  Visiem NVIDIA draiveriem ir savi vadības paneļi, kas ļauj pielāgot 3D iestatījumus. Lai gan spēlē varat iestatīt daudzas no šīm opcijām, dažas no tām nav pieejamas. Tāpēc vienmēr ir ieteicams izpētīt visu iespēju sarakstu un pielāgot tos, lai vislabāk līdzsvarotu veiktspēju un vizuālo kvalitāti.

boost-gaming-rig-nvidia-control-panel-wi

To get to the NVIDIA Control Panel, right-click on your desktop, select “NVIDIA Control Panel” and head over to the “Manage 3D Settings” category on the left. These are the some of the lesser known but still important settings to tweak:

  • Maximum Pre-Rendered Frames: Tas kontrolē kadru skaitu, ko procesors sagatavo pirms to pārsūtīšanas uz grafikas karti. Šīs vērtības palielināšana nodrošina vienmērīgāku spēles gaitu, taču, izmantojot peli un tastatūru, Jūs varat pamanīt tās atpalikšanu. Lai novērstu atpalikšanu, izmēģiniet iestatījumu “1”.
  • Threaded Optimization: Šai opcijai vienmēr jābūt “On”, jo tā ļauj atbalstīt optimizāciju mūsdienu daudzkodolu procesoriem.
  • VSync: Tas sinhronizē grafikas kartes attēlotos kadrus ar monitora esošo refresh rate Ja to atspējosiet, iespējams, ka spēles darbosies vienmērīgāk; tomēr pamanīsiet, ka dažas ekrāna daļas var netikt uzrādītas pareizi, un šķiet, ka tās atpaliek. Atspējojiet to tikai tad, ja Jūsu monitoram ir lielāks FPS nekā spēlē.

 

ATI/AMD:  AMD/ATI Kontroles Panelis ir vēlviens labs veids kā uzlabot veiktspēju un vizuālo skatu. Labais klikšķis uz ekrāna,  “Radeon Settings” un dodieties uz “Gaming Settings”.

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.15.

No šejienes Jūs varat izvēlēties individuālus uzstādījumus. Es iesaku izmantot Global Settings kopš šie uzstādījumi bieži vien sakrīt ar mūsu vajadzībām..

Šie ir svarīgākie uzstādījumi:

  • Anisotropic Filtering Mode: Jo augstāk ir iestatīts šis iestatījums, parādīsies asākas attālās detaļas. Tomēr tas palielinās arī grafikas kartes slodzi. Ja Jūsu GPU ir pietiekami jaudīgs, iespējojiet to un pārbaudiet, vai ir manāma vizuāla atšķirība. Izmantojiet to tikai tad, ja Jūsu spēle to neatbalsta.
  • Anti-aliasing mode and method: Anti-aliasing samazina “nepilnības” ap malām, kas nopietni ietekmē veiktspēju. Ja redzat nepilnības vai raustījumus, izmēģiniet metodi “Override” un atlasiet anti-aliasing līmeni no 2 līdz 8.

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.16.

  • Morphological Filtering (MLAA): AMD ieviesa savu “anti aliasing” formu, lai palīdzētu noņemt nepilnības no malām, kas * varētu * darboties labāk un ātrāk nekā iepriekš minētās metodes vai spēļu iebūvētās metodes. Tas ir katrā gadījumā atsevišķi: iesakām izslēgt spēles AA un iepriekšminētos iestatījumus un izmēģināt! Ja tas darbojas, saglabājiet to.
  • Texture Filtering Quality: Pēc AMD uzskatiem, tas maina tekstūru kvalitāti. Tomēr pat tad, ja skatījāmies reāli tuvu, mēs nevarējām pamanīt atšķirību starp High un Performance, tomēr daudzas no pārbaudītajām spēlēm bija ātrākas par 1-5 FPS. Iesakām izmantot Performance - Jūs, iespējams, nepamanīsit atšķirību.
  • Surface Format Optimization: Izmanto vecākas spēles, samazinātu grafisko nepilnību lai iegūtu papildus FPS. Mūsdienu spēles tas neietekmē un pat dažreiz vecākas spēles arī no tā necieš. Izslēdziet to. Wait for Vertical Refresh: Vertikālā sinhronizācija (vai Vsync) sinhronizē grafikas kartes attēlotos kadrus ar monitora FPS. Ja atspējosiet Vsync, iespējams, ka spēles darbosies vienmērīgāk, tomēr lielākajā daļā gadījumu pamanīsit, ka dažas ekrāna daļas var netikt pareizi atveidotas un šķiet, ka tās atpaliek. Atspējojiet Vsync tikai tad, ja Jūsu monitoram ir lielāks kadru nomaiņas ātrums (piemēram, 60 Hz) nekā Jūsu spēlei (piemēram, 40 FPS).

 

Intel HD Graphics:

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.18.

Pārliecinieties ka izvēlaties Maximum Performance un ka atspējojat visus power un battery saving opcijas.

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.19.

Kā arī, attiecībā uz AMD Radeon lietotājiem: Atveriet Radeon uzstādījumus (labais klikšķis uz ekrāna), dodieties uz Global Settings un izslēdziet Power Efficiency. 

 

8. Optimizējiet spēles uzstādījumus

 

Atjauninot draiverus, Jūs tiksiet vien tik tālu. Vislielākos kadru sekundē ieguvumus rada grafikas iestatījumu pielāgošana.
Ideālā gadījumā Jūs vēlaties palaist spēli ar monitora reālo izšķirtspēju. Lielākajai daļai datoru, kuru izmērs ir 1920x1080; portatīvajam datoram, iespējams, būs 1366x768. Lai uzzinātu monitora izšķirtspēju, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ekrāna, operētājsistēmā Windows 7, 8 vai 10, noklikšķiniet uz “Screen resolution”. Vecākās versijās tā vietā noklikšķiniet uz "Properties".
Augstākajai atlasāmajai izšķirtspējai vajadzētu sakrist ar reālo izšķirtspēju, jeb datoram jāuzrada to kā “recommended”. Ja joprojām neesat pārliecināts, varat meklēt Google monitora precīzos datus.
Samazinot izšķirtspēju, Jums vajadzētu iegūt vairāk FPS, taču vēl nepielāgojiet izšķirtspēju. Tā vietā startējiet izvēlēto spēli un atverat grafikas iestatījumus. Šeit Jūs varat mainīt izšķirtspēju un daudzus citus iestatījumus.
Anti-aliasing ir viens no iestatījumiem, kurš jāņem vērā. AA izlīdzina robainas līnijas, bet rada lielāku noslodzi un samazina veiktspēju. Parasti Jūs redzēsiet slīdni, kuru iespējams koriģēt, bet tas var būt tikai skaitlis, piemēram, 2x, 4x 8x utt.

 

  • Vispirms, mēģiniet atspējot AA un pavērojiet, kā uzvedās spēle. Ja tas ir pietiekami ātrs, varat atkal iespējot AA ar zemāko iestatījumu un pakāpeniski to palielināt, līdz atrodat labāko līdzsvaru starp kvalitāti un veiktspēju.

Improve-FPS--optimize-settings_thumb.jpg

Tas pats attiecas arī uz lielāko daļu citu grafikas iestatījumu, ieskaitot sniegto distanci un ēnas. Apgaismojuma efekti, tostarp ēnas, parasti ir reālas veiktspējas aizpildišanas veicēji, tāpēc, ja Jūs varat sadzīvot ar standarta efektiem, jūs varat padarīt atšķirību starp spēli, kas nav spēlējama un kura ir spēlējama.
Būtībā tas ir izmēģinājuma un kļūdu process. Ja vien grafisko karšu draiveri nevar optimizēt katras spēles iestatījumus, lai tie darbotos labi, izmantojot pieejamo aparatūru. Piemēram, mūsu testa datorā esošajā Nvidia kartē ir draiveri, kas to var precīzi izdarīt.

Improve-FPS--optimize-Nvidia-small_thumb

 

Tas arī viss no manis. Ceru ka Jums viss izdosies! ^_^

Jūs varat lejupielādēt AVG PC TuneUp no šejienes.

Kā arī varat lejupielādēt Razer Cortex(Razer Game Booster) no šejienes.

Links uz oriģinālo rakstu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.