Jump to content

Red'Sire

Veteran Driver IV
 TruckersMP Profile
 • Posts

  259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Red'Sire

 1. Merhaba @BABANINOGLUKEMAL,

   Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

   Yukarıda Jusitce Man arkadaşımız en temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir takım linkler bırakmış kendisine ayrıca teşekkür ederim, ek olarak grup halinde konvoylar yapabileceğiniz bir ekip bulmanız için VTC sayfamızı öneririm: https://truckersmp.com/vtc

   Onun dışında bir VTC'ye üye olmadan da katılabileceğiniz sayısız halka açık resmi veya özel etkinlikler için etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz: https://truckersmp.com/events

   

  Ayrıca eğer ProMods için tüm yetkinliklere sahipseniz sıfırdan bir profil açıp (varsa onu da kullanabilirsiniz) ProModsun eşsiz manzaralarla donatılmış yollarında yük taşımanızı öneririm kurulum için buradan faydalanabilirsiniz.

   

  Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için forum sayfamızı kullanmaktan çekinmeyin, tüm yetkili ekibi ve oyuncularımız size seve seve yardımcı olacaktır.

   

  İyi eğlenceler,

  Red'Sire.

   

 2.  Merhaba @Samderali,

   Öncelikle videodan anladığım kadarıyla oyun donduğunda aracınız da donup kalıyor, size sorununuza çözüm olabileceğini düşündüğüm bazı uygulamaları paylaşıyorum bu adımları sıra ile deneyip çözüm bulamadığınızda bir alttakini deneyebilirsiniz:

    • Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg dosyasını silin ve oyuna girmeyi deneyin.

    • Yeni bir save ile oynamayı deneyin.

    • Grafik kartınızın sürücüsünün en güncel hali olduğundan emin olun.

    • Steam>Euro Truck Simulator2 Sağ tık>Özellikler>Yerel Dosyalar>Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın. 

    • DirectX'in güncel olduğundan emin olun son sürümünü nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız buradan yardım alabilirsiniz.

   

   

  Umarım yardımcı olacaktır.

   

  İyi eğlenceler,

  Red'Sire.

 3. Merhaba @Ömer T. [16],

   Sorununuz bir sefere mahsus ise hem sunucudan kaynaklı olabilir hem sizden kaynaklı olabilrir, bazen anlık olarak ping yükselmesi olabiliyor sunuculardaki stabilizasyonu sağlamak maksadı ile ping sınırlaması mevcut olduğu için fazla pingi olan oyuncular otomatik olarak sunucudan düşürülüyor.

   Eğer sorununuz sürekli oluyorsa internet bağlantınızdan, servis sağlayıcınızdan vs. kaynaklı olabilir, size önerilerim şunlar olacak:

  - Birden fazla cihaz aynı interneti kullanıyorsa kullanmadığınız cihazların bağlantısını kesin,

  - Kablolu bağlanma imkanınız varsa kesinlikle kablolu bağlantı kurun çok daha düzgün bir bağlantıya sahip olacaksınız,

  - Kablosuz bağlanıyor iseniz mümkün olduğunca modem ile aranıza duvar girmesin,

  - Daha sakin zamanlarda bağlantı kurmayı tercih edin(örn: Saat 17.00'dan sonra mesai bitimi, okul çıkışı olacağı için genelde insanlar daha fazla yükleniyor bunun yerine sabah saatlerini tercih edebilirsiniz.)

  Bunları dikkate alarak umarım çözüme ulaşabilirsiniz onun dışında forumda ki diğer arkadaşlar ellerinden geldiğince size yardımcı olacaktır.

   

  İyi eğlenceler,

  Red'Sire.

   

   

 4. Hafif yükte Scania çok iyi performans veriyor özellikle şehir içinde ama işin içine ağır yük girdiğinde Volvo tek geçer, iç dizayna gelince ikisini de seviyorum fakat bazen scania daha teknolojik gelebiliyor sürüş zevkimi arttırıyor, dış tasarıma bakarsak Volvo gene benim için ayrı yer tutuyor. :] 

 5. Merhaba @Fatih - TMP,

  Bence takograftan önce daha etkili ve basit yapılması gereken yenilikler var mesela yollar çok düz; otoban için düz olması tamam ama ara yollarda tamamen pürüzsüz ne bir çıkıntı ne de bir girinti var bu durum gerçekçiliği çok yitiriyor. Onun dışında şirket şöförlerimizin anlık konumunu harita üzerinde görmeyi de isterdim bugün birçok firma kendi araç veya şöförlerinin nerede olduğunu varış noktasına ne kadar yolu kaldığını anlık olarak görebiliyor(tabii bu dediğim tek oyunculu seçenek için geçerli). 

  Şuan farazi olarak aklıma gelenler bunlar fakat üzerine düşündükçe çok yararlı ve gerekli fikirler geliyor insanın aklına umalım da bir an önce SCS bu gibi güzel yenilikleri yapsın. :]

   

  İyi eğlenceler,

  Red'Sire.

  • True Story 1
 6. Merhaba @M. Bagge,

   Sistem için bir bütçe söylemelisiniz ki sizin için daha iyi yardımcı olalım, @DieseL. 8bin ve 4 bin TL olan sistemler bana pahalı geldi 4-5 bin civarı için bu sistemi 7-8 civarı için bu sistemi öneririm özellikle ikinci sistem piyasaya göre uygun ve çok kaliteli kendim ryzen 5 3500x ve gtx1660s kullanıyorum gayet memnunum(mpde calaiste çok yoğun olduğunda 45-40fpsin altını görmüyorum, genel olarak 70fps civarı alıyorum) burdaki sistemdeki ekran kartı bendeki ile aynı ayrıca ryzen 5 3600 gibi çok güçlü bir işlemci var..

 7. Merhaba @talhaedis,

   

  Sorununuz için aşağıdaki adımları sırayla izleyebilirsiniz;

  - Öncelikle gerekli yazılımların güncel olduğundan emin olun(netframework, java, directX vb.)

  - Belgelerim > Euro Truck Simulator 2 > config.cfg dosyasını silin.

  - Steam > kütüphane > Euro Truck Simulator 2 sağ tıklayıp özellikler > yerel dosyalar > dosya bütünlüğünü doğrulaya tıklayın. 

  *Bu işlem sistem özelliklerinize göre hızlı veya yavaş işleyebilir.

  - Kullandığınız modlar varsa bunları kaldırın.

  - Bu noktaya kadar sorun çözülmezse kullandığınız kayıt dosyasını değiştirin.

   

  Eğer bu adımlara rağmen sorununuz devam ediyorsa ets2'i ardından steamı kaldırıp temiz bir kurulum yaparsanız sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

   

  İyi eğlenceler,

  Red'Sire.

   

   

   

 8. Merhaba @DAĞLIBEY,

   Aşağıdaki çözümler size yardımcı olabilir:

  - Oyunu yönetici olarak açın;

  - Save dosyanızı değiştirin;

  - Grafik kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun;

  - Belgeler>Euro Truck Simulator 2>"config.cfg" dosyasını silin;

  - Uyumluluk modunu Windows 7 olarak seçin.

   

   Bu adımlardan birisi muhtemelen sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

   

  İyi eğlenceler,

  KneyS.

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.