Jump to content
C-D Intersection ×

Tevret_Fikfik

Veteran Driver III
 TruckersMP Profile
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

About Tevret_Fikfik

Recent Profile Visitors

927 profile views

Tevret_Fikfik's Achievements

0

Reputation

 1. Do you have any blue lights on the grill? If you have you should remove them because the blue lights are only for admins. If you don't have the lights, check your tires and rims maybe you are using scoda rims, tires etc. Because they are forbidden too.
 2. Firstly thanks to RedWold for solving my problem. I was using extra radio stations in my game. I looked my crash logs and last sentence said" Failed to load too many radio stations". Than I deleted all the staitons and it seems game going well. Topic solved you can lock the topic.
 3. https://youtu.be/rm1UajEFXEE Do dou know what's causing this? It happened few times. I don't use any mods or save-edit.
 4. Öncelikle cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Birinci olarak bu hesabımda hiç save-edit'li tır kullanmadığım için sorunum bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Daha sonra oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım, maalesef o da işe yaramadı. Config dosyasına gelecek olursak öneriniz üzerine silip tekrar denedim fakat aynı hatayı almaya devam ettim. Şimdilik hata verince sp'ye girip yükü alıp tekrar mp'ye geçiyorum. Her hatadan sonra oyun dosyalarının TMP'ye gönderilmesini kabul ediyorum belki ilerleyen patchlerde bu sorunu düzeltirler.
 5. Şirkete gidip işi almaya çalışınca oyundan atıyor. last_crash.log game.log
 6. Çözüm önerisi için teşekkürler fakat işe yaramadı. Sorunu başka bir yolla çözdüm. O gün antivirüs programımı değiştirip yerine Bitdefender kurmuştum. Meğersem bit defender C diskine bilgi yazmayı engelliyormuş. Tabi ETS 2'nin profiles dosyası da C diskinde bulunduğu için oyundan atıyormuş. Bitdefender'da ilgili ayarı kapattım ve sorun çözüldü. Yine de ilginiz için teşekkürler
 7. Başlıkta da söylediğim autosave alırken hiçbir uyarı çıkmadan oyundan atıyor. Fakat bu SP'de olmuyor. https://drive.google.com/open?id=1CcpKUPP7pxB_RbXKkN9JnavC26Patzrw game.crash.txt https://drive.google.com/open?id=15UuD0bk5AKMn5eKaDbDCjmLT8jnSBe3a game.log.txt
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.