Jump to content

[PL]TJWW_Ogon

Veteran Driver IV
  • Posts

    51
  • Joined

  • Last visited

About [PL]TJWW_Ogon

Profile Information

  • Preferred Trucks
    Volvo
  • EU Garage Location
    Poland: Warszawa

Recent Profile Visitors

1087 profile views

[PL]TJWW_Ogon's Achievements

  1. Jadąc na SP komputer generuje AI tylko w obrębie powiedzmy 1km od Ciebie, dzięki temu komputer nie wybucha, ale jeśli miałby generować na całej mapie, to myślę, że serwer by wybuchł, nawet 1 AI na 1km drogi. Taki ruch drogowy nie mógł by być tylko generowany w pobliżu gracza, ale cały czas na całej mapie. Na SP znikając Ci z widoku AI znika, na serwerze to raczej nie do przejścia, bo podjeżdżasz do jakiegoś gracza z AI niedaleko i nagle znika bo wyszedł z jego zasięgu, tak samo z AI w twoim pobliżu. Dlatego musiały by być generowane na całej mapie Dodatkowo generuje to olbrzymie problemy z synchronizacją, nie wiem czy można by wykorzystać AI, które jest na SP czy nie trzeba by napisać nowego. Myślę, że to są problemy nie do przejścia w najbliższym czasie, potrzeba olbrzymie ilości mocy obliczeniowej.
  2. Bot nie jest człowiekiem, nie bardzo wiem jak komputer jest w stanie odróżnić, kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym. Poza tym każdy bot to jest ogromne obciążenie dla serwera, analizowanie hitboxów ponad 2 tyś graczy na jednym serwerze to ogromne przedsięwzięcie obliczeniowe. Komputer jest w stanie wychwycić tylko zderzenie i może co najwyżej dać bana obu osobą, tylko co jeśli nie nagrywałeś? Masz nie jesteś w stanie udowodnić, że nie twoja wina, admin nie jest w stanie stwierdzić, czy twoja wina, więc ban wisi w historii nie słusznie. Był ostatnio bardzo doby filmik na yt na kanale tvgry o hitboxach.
  3. 1) Tylko dozwolone mody działają, może po prostu trzeba podkręcić w ustawieniach na ultra. 2) Musisz mieć podłączony mikrofon, czasem trzeba takowy w ustawieniach dźwięku windows ustawić jako domyślny i to powinno załatwić sprawę, a jak nie możliwe, że w opcjach MP jeszcze trzeba zmienić, najlepiej na opcje domyślnego urządzenia systemowego. 3) W regulaminie jest, że należy przestrzegać przepisów drogowych, ale ja osobiście uważam, że jak nikt nie jedzie z poprzecznych dróg i nie wymuszasz pierwszeństwa to bez sensu stać (to tylko gra, a nie prawdziwe życie, chociaż w życiu przed przejazdem na czerwonym o 3 w nocy jak nic nie jedzie powstrzymuje tylko myśl o mandacie plus zastanowienie czy monitoring działa), ale jak chcesz zgłaszaj, natomiast jeśli nie wymusili, nie było kontaktu to jest bez sensu. 4) Tam tylko mocniejszy komp i większa przepustowość łącza, mój wybucha jak się tam znajdę. 5) Zgłoszeń jest dużo więcej niż adminów, trochę zajmuje sprawdzanie tysięcy zgłoszeń i jeszcze bycie na serwerze. 7) W ciężarówce masz normalny klakson i pneumatyczny, te głośniejsze to pneumatyki, jak dobrze pamiętam pod klawiszem N, a normalny klakson pod H.
  4. Gra znajduje zlecenia WOT tylko na obszarze zaznaczonym kołem wokół twojej pozycji na mapie, może po prostu na danym obszarze nie ma tych zleceń, ale nadal to dziwne, bo u mnie jeśli na takim małym okręgu nie ma szuka na większym (tak mi się wydaje). Możliwe, że jest jakiś problem z połączeniem z WOT odłącz może konto i połącz ponownie, może nie aktywowałeś konta na stronie, spróbuj się tam zalogować.
  5. Pokombinuj w opcjach regulacji głośności windows. Jak klikniesz prawym na głośniczek dźwięku systemowego (prawa strona paska start) wybierz urządzenia do odtwarzania, zaznacz jedną z opcji i kliknij na dole okienka ustaw domyślne, zmieniaj urządzenia aż znajdziesz właściwe.
  6. Ogranicz liczbę kierowców skróci to czas oczekiwania.
  7. To chyba nie do końca jest dozwolone na MP, więc założę, że chcesz to zrobić na SP, oczywiście jeśli jest zakazane moderator nie zatwierdzi mojego posta i po problemie. Robisz to w swoim pliku z save (w moich dokumentach w profilach i w sawie), znajdujesz swoją ciężarówkę, potem znajdujesz adres do pliku silinka i zamieniasz go na adres silnika jaki chcesz wstawić.
  8. Rozumiem, że dzieje się to na Multi, czy problem jest też ze spaniem, promem, pomocą drogową i szybką podróżą? Jeśli tak to: 1) Musisz poczekać aż gra przetworzy czas od ostatniego czasu zapisanego do aktualnego czasu serwera. Ponieważ czas na serwerze nadal płynie, a zapisany nie, podczas prób teleportacji gra synchronizuje czas z serwerowym, a im dłuższy czas tym więcej informacji musi przetworzyć gra (kredyty, chociaż ich pewien nie jestem, kierowcy, zlecenia te których nie wziąłeś też). Pomocne może być zwolnienie kierowców. 2) Wyłączyć steam cloud trzeba, chociaż cały czas wątpię w to, że to jest rozwiązanie. 3) Ewentualnie można sprawdzić spójność plików gry. Nie wiem skąd się utarło przekonanie, że reinstall to jest pierwsza rzeczą którą trzeba zrobić i jest lekarstwem na wszelkie problemy.
  9. Aby czas oczekiwania był krótszy zwolnij kierowców.
  10. Może wystarczy tylko przeczyścić komputer, chociaż skoro na ets2 gra się normalnie to niekoniecznie tutaj, ale zawsze jest różnica w wymaganiach i etsa daje rade, a ats już za dużo wymaga. U mnie po pół roku potrafi być ładna warstwa kurzu na radiatorach, zanim go rozkręcam kontroluje temperaturę CPUID HWMonitor. W przypadku wysokich temperatur problemem jest chłodzenie czyli syf na radiatorach. Możesz wyczyścić radiatory sprężonym powietrzem bez ich rozkręcania, lub porozkręcać wszystko pomyć, tylko tu haczykiem jest potrzeba posiadania pasty termoprzewodzącej na procesor (GPU również). Jeszcze problemem mogą być sterowniki, jeśli aktualizujesz na bieżąco to jakaś nowa aktualizacja może mieć coś skopane i wystarczy cofnąć lub ściągnąć nowe. I ostania możliwość całkowite usunięcie gry łącznie z danymi w dokumnetach (co kasuje zapisy i profilie) i ponowna instalacja, może coś przy aktualizacjach się zepsuło.
  11. Blokowała by sloty przy przepełnieniu serwera, przez te 45 min ktoś na pewno by chciał zagrać, a by nie mógł.
  12. "Doznajesz efektu przyśpieszenia czasu, np.: zapisałeś grę z czasem tydzień 3 dzień 2 godzina 18:30, na serwerze czas leci dalej mimo wyjścia, wchodzisz zanim gra połączy się z serwerem czas nadal leci zapisany na komputerze czyli t 3 d 2 godz 18:31 32 i tak dalej, w momencie podłączenia do serwera czas przeskakuje do np. t 4 d 5 godz. 11:00, i ponieważ, ładunki się "przeterminują" do tego czasu to znikają. Natomiast problem z teleportem może powodować: 1. Duża ilość kierowców, bo zależnie od komputera maksymalna ich ilość jest inna. W momencie przespania gra przetwarza cały ten czas co nie było Cię w grze i jeśli jest za dużo kierowców dla twojego kompa to gra się całkowicie zawiesza. Musisz zwolnić ich nadmiar. 2. Problemem może być steam cloud, należy to wyłączyć." Strasznie wkurza mnie jak na moje pytanie dostaje odpowiedź "używaj opcji szukaj", ale widzę, że ostatnio to w ogóle umarło i już nikt nie szuka, tylko wszyscy klepią posty w dziale pomocy. To jest marny wycinek tematów z działu rozwiązane z takim samym pytaniem jak twoje, jeśli nadal nie znajdziesz odpowiedzi i rozwiązania tam przedstawione nie działają, dopiero poruszasz wątek na forum, bo już naprawdę słabo się robi, od ilości tych tematów. I ogólnie chciałbym zwrócić uwagę osoby obsługujące forum, że tego typu tematów na forum jest multum, coś trzeba z tym zrobić bo to już się robi nie smaczne. Czy ktoś myślał, aby w dziale pomocy zrobić przyklejony wątek z rozwiązaniem tego problemu? Oczywiście rozwiązanie z tego wątku: Nie jest w pełni wystarczające, a moim zdaniem nie działa po prostu, gram z włączonym steam cloud i nadal istnieje tan lag jak trochę nie gram. Dlaczego nie w dziale sugestie? Bo tam wątek utknie na dobre parę miesięcy, plus zaraz posypią się posty "przecież jest dział poradników" tylko nikt nie zauważa, że wszyscy lecą do pomocy i jest w nim milion tych samych tematów, do tego poprostu jak mod możesz to przeczytać od razu zastanowić się i ewentualnie usunąć do "i ogólnie chciałby zwrócić uwagę". Pozdrawiam
  13. Silnik to moc, a prędkość to przełożenie czyli skrzynia. Więc jak chcesz się pobawić w podkręcanie to jeszcze skrzynie.
  14. Sposób spoko, ale pamiętajcie, że czas na serwerze nadal płynie jak wyjdziesz z gry. Jeśli zlecenia wygenerowane w grze kończą się np w 4 tydz 5 dzień 18:30 to po prostu znikają, jeśli czas na serwerze przekroczy tą godzine i date. Nie trzeba wtedy nic kombinować, wystarczy się przespać, jeśli nie można to skorzystać z pomocy drogowej. Wtedy generują sie nowe zlecenia (to słynne zacięcie gry przy teleportacjach wszelakich, musi przetworzyć plus ewentualne zlecenia zatrudnionych kierowców) i nie ma problemu, nigdy nie użyłem tej komendy, mało tego sposób opisany przeze mnie nie generuje ubytków w zbieraniu expa.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.