Jump to content

[SCS Blog] ETS2 1.39 Güncellemesi Yayımlandı


BloodHaven

Recommended Posts

Çok sayıda test, geri bildirim, düzeltme ve ince ayar ile Euro Truck Simulator 2 için 1.39 güncellemesinin gelişini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

 

blog_ETS2_1_39_update.jpg

 

1.39 açık beta sürümüne katılan ve hata bildirimleri ve bu yeni sürümle ilgili genel geri bildirimler sağlayan herkese teşekkür ederiz. Bu güncellemede yer alan birçok yeni özelliklerden tam olarak yararlanmaya başlayabileceğinizi umuyoruz. Peki, ETS2 için 1.39 güncellemesinde ne bulmayı umuyorsunuz? Size en önemli değişikliklerin hızlı bir özetini verelim.
 

LAUNCHPAD UPDATE

Bunlardan ilkini Euro Truck Simulator'u 1.39 Açık Beta sürümünde çalıştırdığınızda başlatma menüsünün yeniden tasarlandığını fark etmiş olmalısınız.

 

1.jpg

 

Ancak bu zamana kadar tasarımın oldukça önemli derecede değiştiğini görebilirsiniz. Artık üstten seçilen profil, başlatma menüsünde bulunan diğer tüm seçeneklere etkide bulunuyor. Bu yeni eklenti sadece Mod Yöneticisi için değil, özellikle buraya yerleştirdiğimiz Oyun Ayarları için de geçerlidir. Bu, oyunu açmaya gerek kalmadan oyun ayarlarınızı değiştirmenize imkan sağlar. Yani, Twitch'te yayın yapmadan önce oyununuzu ince ayar yapmak istiyorsanız veya kamyonunuza binmeden önce birkaç seçeneği ayarlayamak istiyorsanız, bunların tümünü başlatma menüsünden yapabilirsiniz.

 

LOW-BED & LOW-LOADER TRAILERS

Daha önce bir blogda, yeni Lowbed & Low-Loader dorselerin Euro Truck Simulator 2'ye geleceğini söylemiştik. Bu dorseler sıfırdan yeniden düzenlendi ve sürücülere bunları satın alma ve High Power Cargo PackHeavy Cargo Pack dahil bir dizi işlerde kullanma imkanı sunduk.

 

04.jpg

 

Low-bed ve low-loader dorseler iki ana versiyona sahiptir - kısa ve uzatılmış, ayrıca ağır yükler için özelleştirilebilir şasi seçeneğine sahip olacaklar. Artık bu dorselerinin renklerini, arka tamponlarını, işaretçilerini, ışıklarını, rampalarını, yan alet kutularını ve çamurluklar gibi birçok seçeneğini ayarlama imkanı sunuyoruz. Bu yeni seçeneklerin her birinin, mükemmel bir şekilde uyduklarından emin olmak için bu yeni dorselerin her biri için uygun şekilde ayarlanması gerekiyordu.
 

02.jpg

01.jpg

03.jpg

 

Bu güncelleme yalnızca ETS2'nin ana oyununu değil aralarında Heavy Cargo PackHigh Power Cargo PackSchwarzmüller Trailer Pack ve Special Transport bulunan birçok DLC'yi de etkiliyor.

 

06.jpg

08.jpg

10.jpg

09.jpg

 

 

CALAIS ŞEHRİNİN YENİLENMESİ

Fransa'nın dördüncü büyük limanı ve yolcu trafiği için en yoğun limanı olan Calais Limanını tanıtıyoruz. Endüstrisi, yerel alandaki ekonomik faaliyetin üçte birinden fazlasını oluşturmaktadır. Birçoğunuzun bildiği gibi Calais, Euro Truck Simulator 2 ile çıkan ana şehirlerimizden biri.

 

04b.jpg

 

Bu nedenle, harita ekibimizin özel bir kısmı şehre ve limana büyük bir yeniden görünüm vermek için zaman ayırdı ve bu da ona 1.39 için yeni ve güncel bir görünüm kazandırdı. Fark edeceğiniz en büyük değişiklik, bağlantı noktasının artık oyun içinde nasıl temsil edildiğidir. Gerçekte, Calais limanı çok büyük ve bu nedenle harita ekibimiz, harita ölçeğimizin sınırları dahilinde bu gerçeği en iyi şekilde yansıtmak için çok çalıştı. Bu yeniden oluşturulan limanda kapılar, terminaller, feribot rampaları ve çitler gibi yeni varlıklar yer alacak.

01b.jpg

02b.jpg

03.jpg

 

Diğer değişiklikler arasında, daha gerçekçi bir şekilde yeniden tasarlanan liman girişi ve çevresindeki şehir bölgelerinde yapılan güncellemeler yer alıyor. Bu ücretsiz Calais güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgiyi bu blog gönderisinde okuyabilirsiniz.

 

GENEL HATA DÜZELTMELERİ / SES DEĞİŞİKLİKLERİ

 

1.39 ayrıca çeşitli hata düzeltmeleri, iyileştirmeler ve sesler için bir güncelleme içerir. Bunlarla sınırlı olmamak üzere, iyileştirilmiş kabin içi ses karıştırma ve yeni gelecek içeriğe hazırlıktaki diğer değişiklikleri içerir. 

Bulabileceğiniz değişikliklerden biri, oyun ayarlarında Turbo Ses düzeyinin eklenmesidir. Birkaç yıl önce turbo ses için ayrı bir kanal sunduğumuzda, simülasyon için çok önemli bir geliştirme olarak algılandı. Gerçek kabin içi kayıtlara göre doğru şekilde ayarlamak için elimizden geleni yaptık. Nitekim birçok oyuncu buna çok olumlu yorum yaptı. Bununla birlikte, yıllar içinde ıslık sesine bazı oyuncular için dayanmanın çok zor olabileceğine dair geri bildirimler de alıyoruz. Yeni düzey ayarı, simülasyon deneyiminiz üzerinde size daha fazla kontrol sağlama eğilimini sürdürüyor. Bu yeni ayarın yanı sıra onunla birlikte gelen birkaç başka ses ayarını beğeneceğinizi umuyoruz. 

1.39'daki değişikliklerin çoğu bu sürümde görsel olarak görülmese de, yakın gelecekte size daha fazla içerik ve değişiklik getirmeyi umuyoruz.

DEĞİŞİKLİKLER

             HARİTA

 • Calais Şehrinin Yeniden Yapılması

  ARAYÜZ
 • Başlangıç Menüsünün Yeniden Tasarlanması

          

          ARAÇLAR

 • Satın Alınılabilir Lowbed ve Low-Loader Dorseler
 • Schwarzmuller DLC'si için Satın Alınılabilir Schwarzmuller Dorseler
 • AI Araçlara 2017 Model DAF XF Makyajlı Kasa Aracın Eklenmesi
 • AI Araçlara MAN TGX Euro 6 Aracın Eklenmesi (6z2/4 versiyonları)

 

            YENİLİKLER

 • Ses Güncellemeleri ve İyileştirmeleri (turbo ses düzeyi, ses konumlandırma, kabin içi ses karıştırma, aksesuarlara ses dağılımı)
 • Dorse arama ve listelemede tüm kargo türlerinin gösterilmesi
 • Deneysel şanzıman giriş mili emülasyonu ve debriyaj freni desteği (g_clutch_brake)

 

Tam Makaleyi Görüntüle

Link to comment
Share on other sites

Gördüğüm kadarıyla güzel yenilikler gelmiş. Güzel bir makale olmuş. Makale için teşekkürler. @BloodHaven

46jGBLu.png

Languages: I TR I EN |  Discord: pofii#8181

TR | Kurallar | Ban İtirazı | Destek Sistemi | Raporlama Sistemi | Geri Bildirim

EN | Rules | Ban Appeal | Support System | Report System | Feedback |

1797472539_TMP.png.e59ae11c070d542b6b8fb 

Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.