Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

Sistemim en fazla dx10 destekliyor. ETS' MP oynayaibilir miyim ?

Gergedan38

Question

Merhabalar, ekran kartımda en fazla dx10 desteği var önceki sürümlerde dx9 la oynuyordum rahatça fakat güncellemelerden sonra  ets2 dx11 e geçmiş  ekran kartım ise desteklemiyor. Eski bir sürümde oynayarak oyunu tek oyunculu oynayabiliyorum ama TruckersMP oyunun en güncel sürümünü istediği, oyunun en güncel sürümüde dx11 le çalıştığı için oynayamıyorum. Bir şekilde oynayabilir miyim? Teşekkürler

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest EmreBEKAR

Merhaba,

Gerekli cevaplar verilmiştir.

Sormak istediğiniz başka bir konu varmı?

Saygılarımla,

TutoriaLs.

TruckersMP - Support

• 0
5 hours ago, AmiriM#4530 said:

Merhaba, 

1.35 sürümüne kadar oyunu ve o sürümle uyumlu tüm modları DirectX9 ile singleplayer olarak oynayabilirsiniz. 1.35 sürümünden sonra maalesef SCS DirectX11 zorunluluğu getirdi. Oyunu singleplayer oynama şansınız olmadığı gibi, multiplayer da oynayamazsınız. Yeni bir ekran kartına ihtiyacınız var.

Hocam peki OpenGL ile oynayabilir miyim ? Ekran kartım nVidia 9500 GT

• 0
5 hours ago, Gergedan38 said:

Hocam peki OpenGL ile oynayabilir miyim ? Ekran kartım nVidia 9500 GT

Ekran kartınız DirectX11 desteklemediği için OpenGL size bir fayda sağlamayacak maalesef. Her şartlarda o destek gerekli ve OpenGL pek sağlıklı çalışan bir sistem olmadığı için ikinci planda. Bu yüzden neredeyse her oyun DirectX kullanıyor. Yeni bir ekran kartı almanız mecburen gerekli yoksa bu oyunu multiplayer olarak oynama şansınız yok.

533431281_Signature1.png.72a7c54fc3a8e80f4a252bcb97a397d3.png

• 0
23 hours ago, AmiriM#4530 said:

Ekran kartınız DirectX11 desteklemediği için OpenGL size bir fayda sağlamayacak maalesef. Her şartlarda o destek gerekli ve OpenGL pek sağlıklı çalışan bir sistem olmadığı için ikinci planda. Bu yüzden neredeyse her oyun DirectX kullanıyor. Yeni bir ekran kartı almanız mecburen gerekli yoksa bu oyunu multiplayer olarak oynama şansınız yok.

Hocam 90 + 100 lira civarına Sapphire HD6670 2GB ekran kartı buldum ve bildigim kadarıyla dx11 destekliyor bu ekran kartı sizce bu ekran kartını alayım mı değer mi ? Ek olarak aldıgım zaman, ilk gün nasıl test edebilirim ekran kartının sağlamlığını. Teşekkürler.

• 0
17 hours ago, Gergedan38 said:

Hocam 90 + 100 lira civarına Sapphire HD6670 2GB ekran kartı buldum ve bildigim kadarıyla dx11 destekliyor bu ekran kartı sizce bu ekran kartını alayım mı değer mi ? Ek olarak aldıgım zaman, ilk gün nasıl test edebilirim ekran kartının sağlamlığını. Teşekkürler.

Bu model işini görür. Ben de zamanında 6700 serisi kullanmıştım fena değildir fakat uzun vade kullanacaksan daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim. Tabii bütçe meselesi...
Bu kartı alacaksan; fiziki olarak kontrol et çizik, çatlak, kırık olmamasına dikkat et. Önemli olarak da kartın pinlerini iyi kontrol et. Göz kararı baktığında kartta sorun yoksa alabilirsin. aldıktan sonra bilgisayarına "furmark" gibi test programı yükleyerek kartın ısı değerlerini vs. kontrol edebilirsin.

• Like 1

• 0
Guest EmreBEKAR

Merhaba,

Sormak istediğiniz başka bir soru yoksa, bu konuyu izninizle birlikte kilitleyeceğim ve çözülemeyen konulara taşıyacağım.

Unutmayın, burası yardım bölümüdür lütfen sorunuz cevaplandıysa bize bildiriniz.

Saygılarımla,

TutoriaLs.

TruckersMP - Support

• 0
11 hours ago, AmiriM#4530 said:

Bu model işini görür. Ben de zamanında 6700 serisi kullanmıştım fena değildir fakat uzun vade kullanacaksan daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim. Tabii bütçe meselesi...
Bu kartı alacaksan; fiziki olarak kontrol et çizik, çatlak, kırık olmamasına dikkat et. Önemli olarak da kartın pinlerini iyi kontrol et. Göz kararı baktığında kartta sorun yoksa alabilirsin. aldıktan sonra bilgisayarına "furmark" gibi test programı yükleyerek kartın ısı değerlerini vs. kontrol edebilirsin.

Hocam ekran kartını aldım taktım takdiğimda ekrana hiç görüntü gelmedi, başka bilgisayarda çalıştı. Sizce bu sorun nedendir anakartım foxconn g31mx , güç kaynağım fotoğraftaki acaba güç kaynağından dolayı mı çalışmadı. Güç kaynağını değiştirsem çalışır mı sizce ? Teşekkürler .

665.JPG

• 0
12 hours ago, Gergedan38 said:

Hocam ekran kartını aldım taktım takdiğimda ekrana hiç görüntü gelmedi, başka bilgisayarda çalıştı. Sizce bu sorun nedendir anakartım foxconn g31mx , güç kaynağım fotoğraftaki acaba güç kaynağından dolayı mı çalışmadı. Güç kaynağını değiştirsem çalışır mı sizce ? Teşekkürler .

665.JPG

Bunu kullanmanızı öneririm hem ilerleyen zamanlarda da sizin bütçenize fayda sağlayacaktır

https://www.teknobiyotik.com/silverstone-550w-80-bronze-essential-serisi-aktif-pfc-guc-kaynagi-sst-et550-b.html

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

• 0
14 hours ago, Gergedan38 said:

665.JPG

Hocam 300W az geliyordur yetmez. Üst modele geçtiğin için daha fazla güç tüketecek ve diğer parçalar da var tam sınırda çalışır. Bu çok riskli olur yanar sistem. Bunu yükseltmen lazım az 400W olması lazım. Sistemin tam özelliklerini yazar mısın?

• Like 1

• 0
22 hours ago, AmiriM#4530 said:

Hocam 300W az geliyordur yetmez. Üst modele geçtiğin için daha fazla güç tüketecek ve diğer parçalar da var tam sınırda çalışır. Bu çok riskli olur yanar sistem. Bunu yükseltmen lazım az 400W olması lazım. Sistemin tam özelliklerini yazar mısın?

Hocam sistem şu şekilde; 

Foxconn G31MX Anakart

İntel Xeon E5440 İşlemci

Nvidia 9500 GT Ekran Kartı 

2+2 4 GB ddr2 800 MHz Ram

Ekran kartının çalıştıgı sistemde Platoon PL+9259 model 400W bir güç kaynağı vardı sizce bu üründen alsam beni kurtarır mı ? Teşekürler

Hocam ilerde yeni sistem toplayacağımda şimdilik beni idare edecek bi güç kaynağı yeter gibi. Söylediğim gibi başka bir sistemde denedik ekran kartını o sistemde çalıştı. 400W'lık Platoon'un bir güç kaynağı vardı o sistemdede. 

• 0
14 hours ago, Gergedan38 said:

Hocam sistem şu şekilde; 

Foxconn G31MX Anakart

İntel Xeon E5440 İşlemci

Nvidia 9500 GT Ekran Kartı 

2+2 4 GB ddr2 800 MHz Ram

Ekran kartının çalıştıgı sistemde Platoon PL+9259 model 400W bir güç kaynağı vardı sizce bu üründen alsam beni kurtarır mı ? Teşekürler

Hocam ilerde yeni sistem toplayacağımda şimdilik beni idare edecek bi güç kaynağı yeter gibi. Söylediğim gibi başka bir sistemde denedik ekran kartını o sistemde çalıştı. 400W'lık Platoon'un bir güç kaynağı vardı o sistemdede. 

İdarelik düşüyorsanız kurtarır. 400W alın markanın aynı olması şart değil, fazla para vermeyin.

• 0
On 10/25/2020 at 5:37 PM, TutoriaLs. said:

Merhaba,

Sormak istediğiniz başka bir soru yoksa, bu konuyu izninizle birlikte kilitleyeceğim ve çözülemeyen konulara taşıyacağım.

Unutmayın, burası yardım bölümüdür lütfen sorunuz cevaplandıysa bize bildiriniz.

Saygılarımla,

TutoriaLs.

TruckersMP - Support

Hocam konuyu kapayabilirsiniz, saygılar.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.