Jump to content

[SCS-Blog] American Truck Simulator – 1.39 güncellemesi için Experimental Beta çıktı


User_9806

Recommended Posts

American Truck Simulator – 1.39 güncellemesi için Experimental Beta çıktı

 

 

1.39 güncellemesi ile deneysel beta olarak American Truck Simulator için yayınlandı. Kişisel satın alınabilir lowboy dorseler, yeniden tasarlanan Launchpad/oyuna giriş menüsü gibi özellikler bulunuyor. 1.39 tam sürümünden önce açık beta yerine experimental beta yapmayı tercih eden SCS Software süreç boyunca test edecek kişilerden geri bildirimlerini bekliyor. Şu anda sadece Windows kullanıcılarına sunulan experimental beta daha sonra Linux ve Mac OS kullanıcıları için yayınlanacak. 1.39 experimental beta ile ilgili geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz.

 

blog_ats_1_39_open_beta.jpg

 

LAUNCHPAD GÜNCELLEMESİ

American Truck Simulator’ına oyuna giriş ekranı 1.39 experimental açık betası ile yeniden tasarlanıyor. Launchpad kısmı aslında bizim girişteki profil seçim sayfamız ancak yeni güncelleme ile hem yeni bir tasarıma hem de yeni ayarlara kavuşuyor. Bunu getirmeme sebebi ise gelecekteki eklemelerin önünü açmak olarak belirtilmiş. Launchpad aracılığı ile ileride hem ETS 2 hem de ATS için erişilebilecek yeni özellikler getirilecek. Şimdilik o zamana kadar kullanıcı profili ayarları ve aslında oyuna girdikten sonra çıkan emeği geçenler, oyun seçenekleri gibi özellikler alt menü olarak mod manager, dlc browser, profil yönetimi ile eklenmiş. Artık oyunu tam olarak yüklemeden oyun seçeneklerine erişebilir ve değiştirebilrsiniz.

SCS ekibi Launchpad tasarımı ile ilgili geri bildirimlerinizi de bekliyor.

Son olarak basit gibi görünse de yenilenen launchpad ileride gelmesi beklenen önemli özelliklerin oyunun giriş ekranında yer verilmesini sağlıyor.

 

launcher_pad.jpg

 

LOWBOY DORSELER

Daha önce de duyurulduğu gibi American Truck Simulator için yeni Lowboy dorseler geliyor. Bu dorselerin tamamı sıfırdan düzenlenmiş ve yeni özelliklere uyumlu hale getirilmiş. Ağır nakliye dorseleri artık kişisel olarak satın alınabilir oluyor. Special Transport, Foresty Machinery ve Heavy Cargo Pack DLC‘lerindeki dorseleri satın alıp özelleştirebileceğiz. Kendi lowboy dorsemizi satın aldıktan sonra yük piyasasından ona uygun yükleri alabiliyoruz. Bu iki DLC’nin de dorseleri dahil olmak üzere Lowboy Trailers olarak hepsi güncellenmiş şekilde geliyor. Yeni bir lowboy dorse de ekleniyor. Bu dorselerin renklerini, şasi uzunluklarını değiştirebilecek ve tekerleklerini, jantlarını, çeşitli işaretlemeleri eklentilerini, aksesuarları, mafsallı aks, uyarı ışıkları ve daha fazlasını servisten takabileceksiniz. Yenilenen dorseler AI trafikte de dolaşıyor.

 

American-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-TrailersAmerican-Truck-Simulator-Lowboy-Trailers

 

Şu şekilde artık ağır nakliye dorselerini kendi filonuz için satın alabilirsiniz.

 

 

VIEWPOINTS / SEYİR NOKTALARI

Idaho DLC‘sinin çıkışında bulunan Viewpoints/Seyir noktaları yani manzara izleme kamerası 1.39 experimental açık betası ile Washington ve Utah eyaletleri için de geliyor. Her eyalete keşfedilecek 10 tane yeni viewpoint ekleniyor. Bu özellik için ara sahnelerin açık olması gerekiyor. Ayrıca Viewpoint özelliği gelen geri bildirimlerine göre elden geçirilmiş. Artık yeniden izleyebililir, atlayabilirsiniz. Haritada bu noktaları ilk ziyaretinize kadar gri ? soru işareti şeklinde göreceksiniz.

 

american-truck-simulator-1-39-viewpointsamerican-truck-simulator-1-39-viewpointsamerican-truck-simulator-1-39-viewpointsamerican-truck-simulator-1-39-viewpointsamerican-truck-simulator-1-39-viewpointsamerican-truck-simulator-1-39-viewpoints

 

 

GENEL HATA DÜZELTMELERİ / SES DEĞİŞİKLİKLERİ

1.39 ile ayrıca iyileştirmeler, çeşitli hata düzeltmeleri ve sesler için bir güncelleme içeriyor. Western Star 49X çekicisinin bazı hataları düzeltiliyor ve geliştiriliyor. Kabin içi ses karışımı da iyileştiriliyor. Gelecekteki içeriklere dair bazı değişiklikler de bulunuyor. Experimental open beta olduğu için ilk sürümde her şeyi vermedikleri anlaşılıyor. 1.39’daki değişikliklerin çoğunu böylece ilk sürümde göremesek de yakında daha fazla içerik ve değişiklik getirmeyi umuyorlarmış.

 

 

Değişiklik Listesi

 

 

HARİTA

  • Washington ve Utah DLC’leri için yeni Viewpoints/Seyir noktaları
  • UI(Kullanıcı Arayüzü)
  • Launchpad/Oyunun ilk giriş ekranı yeniden tasarlandı

 

ARAÇLAR

  • Lowboy dorseleri(kişisel satın alınabilir,articulated/mafsallı olanlar dahildir)

 

ÖZELLİKLER

  • Viewpoint geliştirmeleri (yeniden oynatma, atlama, harita durumu, kapanırken kararma)
  • Ses güncellemeleri ve iyileştirmeleri(turbo slider, ses pozisyonu, kabin mekansal ses karışımı, aksesuarlar için ses dağıtımı)
  • Dorse gezgini ve listesi tüm geçerli kargo türlerini artık gösteriyor
  • Şanzıman input shaft/mil emülasyonu ve debriyaj freni desteği deneysel olarak getirildi (g_clutch_brake)
  • 1.39’in experimental/deneysel açık beta sürümünde bulduğunuz hataları ve geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz. Modlama değişiklikleri için ise modding wiki kısmına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Steam açık betaya nasıl katılırım?

Steam oyun kütüphanesini açın. American Truck Simulator üzerine gelerek sağ tıklayın ve Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesinde experimental_beta → 1.39 beta seçin. Şifre girmenize gerek yoktur. Güncelleme yüklenmeye başlayacaktır.

 

 

Türkçe Kaynağa Buradaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

 

 

                                                                                       

 

Link to comment
Share on other sites

Guest [VLC Transport]Sbinotto07
1 minute ago, [GT-26] Yusuf [ 17] said:

Fix sound bug ? 

Ses sorunu 1.37 sürümüden beri var ve bu SCS'nin çözeceği bir sorun değil.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.