Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Brak lub ścinki dźwięku


Lechu

Recommended Posts

Witam. Od aktualizacji chyba 1.37 zauważyłem, że jak włączam bieg wsteczny nie mam dźwięku "pi pi pi...". U innych też nie słyszę go. Myślałem, że to świeżo po aktualizacji i poprawią to ale mam zaktualizowany TruckersMP na dzień dzisiejszy i nadal brak dźwięku występuję. Dodatkowo zauważyłem, że raz mam a raz nie klakson. Powiedzmy, że mam ustawiony klakson na klawisz "n". Wcisnę i trzymam "n" i nie ma dźwięku czasami wcale a czasami po 2s. jest klakson i przerywa tak jakbym puszczał klawisz "n" (a cały czas go trzymam). Nie słyszę także klaksonów innych graczy. Podczas jazdy pomimo, że ciężarówka nie gaśnie sporadycznie jest dźwięk zgaszenia ciężarówki i odpalenia jej.

 

To błąd Multiplayera czy u mnie coś nie tak?

 

Robiłem spójność plików, nie pomogło. Ustawień nie zmieniałem od początku zainstalowania ETS 2

76561198116478246.png

Link to comment
Share on other sites

Witaj @Lechu

 

Są to pewne ograniczenia FMOD, niezależne od multiplayera. Z tego co zaobserwowałem TruckersMP i tak wykonało kilka aktualizacji, które w znaczący sposób poprawiają wrażenia z jazdy. Wydaje mi się iż niektóre dźwięki są ograniczone w zależności od liczby graczy na TAB. Na przykład jeżeli chodzi o klaksony to nie słychać ich na MP powyżej 3 lub 4 graczy na TABie.

Podobnie może być z innymi pojedynczymi dźwiękami. 

 

Pozdrawiam

MarkON

Link to comment
Share on other sites

Ten bug jest spowodowany przez nowy silnik dźwiękowy FMOD. Gdy w okolicy jest dużo graczy to niektóre dźwięki (takie jak dźwięk biegu wstecznego, klakson itd.) zwyczajnie zanikają. To był też powód dlaczego przez całe wakacje nie było wsparcia do wersji 1.38. Obecnie w teamie TruckersMP, który składa się z około 200 członków jest tylko jedna osoba, która posiada narzędzia i potrafi ogarnąć ten problem. Jedyne co można zrobić to czekać aż ten problem zostanie rozwiązany.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.