Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

FPS SORUNU

RedWhite55

Question

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz günlerde Teknobiyotik'in MK2 sistemini satın aldım. Sırf ETS2 online da sorun yaşamamam oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek için. En yüksek ayarlarda single modda 100 Fps altı görmedim ama multiplayer modunda 30 FPS'den yukarı çıktığınıda görmedim. Bu konuda bir bilgisi olan varmı ? Sistem ile alakalımı yoksa multiplayer ile alakalımıdır

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba ; 

Tabiki MultiPlayer ile alakalıdır single ile mp arasında dağlar kadar fark vardır 

MP girerken ayarlarınızı biraz kısmanız sorununuzu çözecektir

günümüzdeki en güçlü sistemlerin dahi zorlandıgını gördüm

iyi oyunlar. 

• Like 1

Kind Regards,

DieseL.

TruckersMP | Pirate Driver

Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

• 0

Merhaba ?

anlattığınız üzere ''30 fps'' almanız şehir içinde veya çok kalabalık bölgelerde ise çok normaldir.

Ama boş yolda tab'a bastığınızda çok az kişi olmasına rağmen hala 30 fps ise Bilgisayarınızda Ekran kartı,Windows güncelleştirme'lerini yaptığınızdan emin olunuz.

Save profilinizi değiştirmeyide deneyin temiz bir save profili kullanırsanız kasma & donma problemi ortadan kalkar.

1791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

Always ready for help

? Steam | ? TruckersMP Profile | ♾️ Forum Profile | ? Discord |  

• 0

Merhaba, lütfen sisteminizin güncellemelerini kontrol edin. Ekran kartı, işlemci, ve Windows sürümünüzün güncel olması etkin bir rol oynamaktadır MP'de. Çok fazla kişinin bulunduğu yerlerde 30 ve 60 fps almanız çok doğaldır örneğin 35 kişinin üstündeyken kişi mevcudu. Saygılarımla, Schatten.

• 0

Merhaba.

Bu konuyu oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Konuyu oluşturduğunuz bölümde İngilizce yazılması zorunludur ve ETS2 yada ETS2MP hakkında ki tartışmaları içermelidir. Bu sebepten dolayı konunuzu Türkçe Yardım bölümümüze taşıyacağım. Eğer herhangi bir sorunuz olursa, lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanınız:
https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/233-yardım-destek/

İlginiz için teşekkür ederim. Konunuzu uygun bölüme taşıyacağım.

Saygılarımla, XFMaster9666
Topluluk Moderatörü

Yardim/Destek'e taşındı.

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

• 0

Merhaba,
ETS2'nin MultiPlayer eklentisiyle beraber FPS sorunları yaşamanız normaldir. Eğer ki yeni gelen 1.38 sürümü ile birlikte FPS düşüşleri daha da çok arttıysa oyun içinden ;
Seçenekler -} Görüntü -} İleri Seviye Grafik Ayarları -} Ekran Uzayı Ortam Örtmesi (SSAO)yu "Devre Dışı" yapın.
1.38 ile beraber SCS'nin grafik ayarlarıyla ilgili getirdiği yeni bir özellik. Tam emin olmamakla beraber gölgelendirme ile ilgili ek bir ayar olduğunu düşünüyorum, FPS'ye çok büyük etki ediyor. Bilgisayarım düşük performanslı olduğu için (Ryzen3-3200G) benim bilgisayarımda çok büyük etki etti. Düşük konumda dahi olsa açık olduğu zaman kabin içinde 50 FPS alacağım yerde 30, hatta zaman zaman 25 FPS'ye kadar düşüyordu. Kapattıktan sonra eskisi gibi oldu, hiçbir sorunum kalmadı. 

Saygılarımla,
justbatusch(BatuTR0661)

• 0

Merhabalar sayın RedWhite55

Multiplayer giriş yaptığınız zaman diğer kullanıcıların yüklenmesi ve reaksiyonları sebebiyle fps düşüşleri yaşamanız gayet normal. Grafik ayarlarını sisteminizin iyi olması durumunda ortaya çekebilirsiniz. Arka planda uygulamaların çalışmasına dikkat edin. Driverlarınızın güncellemesini kontrol edin. 

İyi Forumlar

• 0
Guest EmreBEKAR

Merhaba @RedWhite55,

Yaşamakta olduğunuz problem hala devam ediyor mu? Lütfen bizi bu konuda bilgilendirin.

Mesajınızı bekliyoruz!

Saygılarımla,

TutoriaLs.

TruckersMP - Support

• 0
Guest EmreBEKAR

Merhaba,

Konu sahibi tarafından gerekli süre içerisinde dönüş olmadığı için konuyu inaktif bölümüne taşıyorum.

Sorununuz hala devam ediyor ise destek sisteminden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Destek Sistemi: https://truckersmp.com/support/tickets

Destek Sistemi Nasıl Kullanılır?:

Saygılarımla,

TutoriaLs.

TruckersMP Support

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı.

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Saygılarımla,

BlizzardCrow

TruckersMP Support 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.