Jump to content
  • 0

112Yellow

Question

Salut! Sunt momente cand iau kick atunci cand ma conectez pe truckers mp. Adica...
Intru, bag contul, ma conecteaza, aleg profilul, la fel, ma conecteaza, iar cand dau jos pe "joaca", sau ceva de genul, parca asa scria, in loading screen, iau kick. Si singura metoda sa rezolv, e sa dau rr la pc, dar m-am saturat sa tot dau rr la pc ca sa intru sa ma joc, si cand ies, si sa intru iar, sa intampin aceeasi problema. Daca m-ar putea ajuta cineva cu o sulutie, multumesc!

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Salut, as putea spune ca acesta problema a fost rezolvată. Însă.. 

Am foarte mult lag, si nu inteleg de ce, înainte nu aveam, iar acum imi merge in lag, nu se blochează, ci merge lent, si revine, 2 secunde iar, lent, iar revine. Si nu inteleg de la ce se petrece asta. Am toate setările pe "low", si dezactivat. Deci.. daca aveti o soluție, v as fi recunoscător. @Rico. , iti multumesc pentru raspuns, credeam ca nu se mai uita nimeni pe acest forum. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Salut @112Yellow,

Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. 

Poate aveti setarile deja pe low, dar daca sunteti in zone mai aglomerate si cei cu PC-uri mai bune primesc ceva lag din cauza ca sunt prea multi jucatori in zona. Problema asta se intampla mereu sau decat in zone mai aglomerate?
Problema cu lag-ul este cauzata din aglomeratii sau ca aveti un low-spec PC. Puteti sa va uitati la acest screenshot la ce spec-uri putem sustine si pe care recomandam. https://imgur.com/a/1UhPn7k

Sper ca intelegeti. 

~ Rico

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/27/2020 at 3:04 AM, Rico. said:

Salutare @112Yellow,

Multumesc ca ati folosit forum-ul pentru intrebarile dvs, 

Va rog sa imi spuneti ce zice in mesajul in care va da kick?

Astept raspunsul dvs(:

Toate cele bune,
Rico
Support

Problema a revenit. Spune: Unreloable Connection, sau ceva de genul. Desii am o conexiune bună la internet

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Salutare,

 

imi pare rau sa aud ca va da kick serverul cand intrati pe el.

dar am niste solutii care probabil va, va ajuta.

Va sugerez sa nu va teleportati/intrati in joc in zonele foarte populate care au peste 15+ playeri(bine depinde si de calculator) dar e mai bine sa le evitati (calais/duisburg/paris/lille/...etc ) ca va da aceasta eroare "unreliable connection" 

 

Va astept raspunsul

 

cu stima,

MightyPower

TruckersMP - Echipa Support

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
29 minutes ago, MightyPower said:

Salutare,

 

imi pare rau sa aud ca va da kick serverul cand intrati pe el.

dar am niste solutii care probabil va, va ajuta.

Va sugerez sa nu va teleportati/intrati in joc in zonele foarte populate care au peste 15+ playeri(bine depinde si de calculator) dar e mai bine sa le evitati (calais/duisburg/paris/lille/...etc ) ca va da aceasta eroare "unreliable connection" 

 

Va astept raspunsul

 

cu stima,

MightyPower

TruckersMP - Echipa Support

 

O intrebare, si daca iau kick, trebuie neaparat da ies din joc, si sa intru iar, ca sa ma loghez, sau este si alta metoda?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10/15/2020 at 5:05 PM, MightyPower said:

Salutare,

 

Da din nefericire da, trebuie sa iesi din joc si sa reintri cand primesti kick.

 

cu stima,

MightyPower

TruckersMP - Support

Imi pare rau ca va tot stresez cu întrebări. Dar sunt nou pe joc, si chiar am curiozități.

Cum pot debloca părți din harta, zone pe care nu le pot accesa, spre exemplu Romania, si alte zone /tari in care nu pot intra, desii sunt disponibile. Multumesc pentru raspuns! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.