Jump to content

Ekonomia a Wirtualne Spedycje


WooQash

Recommended Posts

Po sobotnim Q&A mwl4 oraz Vodki mam dość mieszane uczucia w sprawie ekonomii, która kiedyś zostanie wprowadzona, a dokładniej sprawy Wirualnych Spedycji. Słowa mwla, że aby założyć firmę trzeba będzie mieć pieniądze są oczywiste i logiczne. Wiadomo, że aby założyć firmę trzeba będzie mieć pieniądze, ale co w przypadku dużych rzetelnych firm? Wszyscy przecież będziemy jeździć od 0, więc po wprowadzeniu takowej ekonomia, która pozwalałaby na założenie firmy, początkowo ich w ogóle nie będzie, bo nie będzie środków by takie firmy utworzyć. Wiadomo, że na rynku będzie wiele rzetelnych firm, które będą miały swój prestiż i według mnie był by to strzał w kolano prezesów takich firm, które z dnia na dzień pomimo możliwości modyfikacji nie działałyby tak jak należy. Czy planowana by była jakaś weryfikacja dużych firm, które byłby na rynku długi czas i oferowały wysoki poziom, aby takowe firmy zostały oficjalnie założone w nowej ekonomii gry z pominięciem kosztów lub ewentualnym pobieraniem takowych kosztów ratalnie w późniejszym okresie?

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

H&V nie jest specjalnie duże, ale nieskromnie mówiąc dość rozpoznawalne, bo istniejemy już długi czas. Mnie również niepokoi ta sprawa (i niestety, nie jest to jedyna rzecz która mnie niepokoi (zdjęcie kagańca?!)). Może nie tyle boli mnie fakt zaczynania od zera, ale podszywanie się dlatego weryfikacja powinna być wprowadzona, a przynajmniej dla większych spedycji. 

 

Co więcej, myślę, że deweloperzy nie powinni trzymać wszystkiego pod kloszem i ukrywać do ostatniej chwili tylko publikować swoje pomysły, bo w końcu jest do modyfikacja tworzona dla graczy. Być może znajdą się lepsze, mniej radykalne rozwiązania niektórych kwestii.  

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

O nic sie nie martwcie :). Wszystko bedzie przemyslane, nie mozemy zdracic wszystkich naszych planow, wiec podczas audycji powiedzielismy tylko z grubsza jak to bedzie wygladalo :). Don't worry ;)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie... Ja też sobie nie wyobrażam, aby moja Firma stworzona jako pierwsza (oficjalny wątek na forum: sort i data = 06-18-2014, oficjalna grupa na steam group = 12 czerwca, 2014) na scenie ETS2MP nie miała "zarezerwowanego" miejsca na rynku. Szczerze pisząc, zaniechanie firm tych z porządnym "stażem" byłoby jednocześnie strzałem w kolano. Jednym słowem "Developerka" podejmuje przemyślane decyzje nic na hurra, więc bądźcie spokojni.

zY8Ts56.png1    J%2BWXcfLHQsq2jP3McV5AQIjSN9k%3D.png

Dzc3JgQ.png  0ii4fOH.png status.png Retired TRUCKERSMP Game Administrator

Link to comment
Share on other sites

Może wprowadzić jakieś kredyty na start które będziemy spłacać w wirtualnych ratach ? 

Ps:tylko problem polega na tym,że ja nie słuchałem wtedy sobotniej audycji bo nie mialem czasu. Szkoda ,że nikt jej nie nagrał :/

Zostala nagrana przez prowadzacego, tylko ze czekam az ja wysle :). Troche wazy ten plik, w koncu ponad 3h grania w 128 kbps :P.

 

 

Czy przemyślaną decyzją można nazwać zdjęcie kagańca? A takie słowa padły podczas sobotniej audycji. 

Na razie kaganiec jest zdejmowany na test. Aby zobaczyc co sie wydarzy po jego zdjeciu... Po jakims czasie zostanie podjeta ostateczna decyzja czy zostawic wylaczony kaganiec, czy moze jednak go przywrocic ;)

Link to comment
Share on other sites

Zostala nagrana przez prowadzacego, tylko ze czekam az ja wysle :). Troche wazy ten plik, w koncu ponad 3h grania w 128 kbps :P.

 

 

Na razie kaganiec jest zdejmowany na test. Aby zobaczyc co sie wydarzy po jego zdjeciu... Po jakims czasie zostanie podjeta ostateczna decyzja czy zostawic wylaczony kaganiec, czy moze jednak go przywrocic ;)

 

Przecież nikt nie płacze za kagańcem więc po co przy nim grzebać? Już wszyscy zapomnieli.

  • Upvote 3

14707115912_f0082432e2_o.png


Nasze forum! | semi-spedition.cba.pl


 

Link to comment
Share on other sites

Może też wyrażę swoje zdanie na ten temat ;)

Ogólnie pomysł z ekonomią podobał mi się od samego początku, ale również mam do tego mieszane uczucia podobnie jak @WooQash. Mam założoną własną grupę (bo tego VSką nazwać nie można, choć jakieś tam wymogi ma) i zacząłem się o nią martwić z chłopakami :( Kiedy to znalazłem na forum zaczytałem się... wnioskując z tego co wszyscy tutaj pisali, większe VSki zostaną a reszta poleci :/ I tu nasuwa mi się pytanie: Będziemy musieli (jako taka grupa) zaczynać od zera? Bo nie za bardzo mi się to widzi :/

Odnośnie zdjęcia ogranicznika to mi to jest niepotrzebne ;) Zawsze jeździłem max 90km/h i nigdy mi to nie przeszkadzało. Jedynie kiedy trzeba gdzieś do kogoś na pusto lecieć to nie powiem, bo ułatwiłoby to trochę rozgrywkę :)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Do zalozenia firmy, potrzebne beda fundusze. Fundusze bedzie mozna zdobyc poprzez oszczedzanie zarobionych pieniedzy, poprzez wziecie kredytu lub np. grupka ludzi zacznie oszczedzac i wysle do "lidera" wszystkie pieniadze aby ten zalozyl firme. Nie bojcie sie na zapas, bo na prawde, ekonomia nie bedzie pisana w 5 minut ;). Wszystko zostanie przemyslane i na pewno uzytkownicy beda zapytani o porady :)

Link to comment
Share on other sites

Co do kaganca, widzimy ze wszyscy chca jego powrotu, tak wiec jutro zostanie wydana aktualizacja ktora go przywroci.

 

(Nie, to nie jest prima aprilis...)

Link to comment
Share on other sites

To nie byl prima aprilis, od kilku tygodni juz wylaczenie speedlimitera zostalo zdecydowane. No ale niestety, duzo graczy nie potrafi odpowiedzialnie jezdzic, wiec musielismy podjac kroki. Zrobimy jednak maly wyjatek i speedlimiter zostanie na nowym serwerze. Tak wiec bedzie tak:

EU #1: Kolizje wlaczone. Ogranicznik wlaczony.

EU #2: Kolizje wlaczone. Ogranicznik wylaczony.

Link to comment
Share on other sites

To nie byl prima aprilis, od kilku tygodni juz wylaczenie speedlimitera zostalo zdecydowane. No ale niestety, duzo graczy nie potrafi odpowiedzialnie jezdzic, wiec musielismy podjac kroki. Zrobimy jednak maly wyjatek i speedlimiter zostanie na nowym serwerze. Tak wiec bedzie tak:

EU #1: Kolizje wlaczone. Ogranicznik wlaczony.

EU #2: Kolizje wlaczone. Ogranicznik wylaczony.

No i co wtedy ? wszytko się podzieli i na dwóch serwerach będzie po 1000 ludu ;/ za takie coś dziekuje bo co dopiero spotkać kogoś na trasie przy 2000 na serwerze !

ab269392.gif
Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, Szpiegu, tak. Aktualnie mamy problem, nie mozemy znalezc przez co sa opoznienia kilkusekundowe (tzn. przypuszczenia mamy, ale nie sprawdzone) przy ponad 2 300 uzytkownikow online, tak wiec tak czy siak, na razie limit bedzie ustawiony na 2 300.

Przed naniesieniem limitu do 2 000 uzytkownikow, online bylo zawsze okolo 3 500 uzytkownikow, tak wiec jezeli dobrze sie rozlozy, to bedzie duzo wiecej uzytkownikow niz 1 000 na kazdy serwer :).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.