Jump to content

Jak łatwo upiększyć grafikę w Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator? (Tylko na kartach NVIDIA)


Recommended Posts

gb0GLzZ.png

 

Aby upiększyć grafikę w Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator musisz posiadać kartę graficzną Nvidia oraz program do Nvidii (Nvidia GeForce Experience)

( - również działa to w innych grach wspieranych przez Nvidia GeForce Experience, więc nie TYLKO w ETS2/ATS)

 

Może niektóre osoby znają tą funkcję, ale dla osób, którzy nie wiedzą, że tak można zrobić to tak...

 

Jeśli posiadasz kartę graficzną NVIDIA oraz program dla karty graficznej NVIDIA GeForce Experience upewnij się, że masz w programie ETS2/ATS (choć to się automatycznie dodaje).

7LAJOs4.png

 

Dobrze, przejdźmy dalej... 

Włącz grę Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator (bez różnicy jest SP czy MP) i zasiądź do swojej ciężarówki klikając "Jazda", aby dostosować grafikę.

Jeśli jesteś w swojej ciężarówce kliknij ALT+F3 i pojawi Ci się po lewej stronie pasek pionowy.

Na górze na pasku kliknij w profil 1,2 lub 3, a następnie kliknij "Dodaj filtr"

nLjoTz0.png

 

I będziesz miał/a listę filtrów, jeśli chodzi o mnie zalecam wybrać filtr Detale ew. Ekspozycja/Kontrast i dostosować do swoich potrzeb po przez suwaki.

 

Takie porównanie... (grafika Ultra)

q1yzvY6.png

 

FIR1jI1.png

 

X8Q7ord.png

 

Tak to wygląda u mnie... oczywiście możecie to inaczej dostosować ;) 

 

Odpowiedzi na zaś...

Jeśli chodzi o "codzienny użytek" filtrów to włącza się on automatycznie. (czasami się zdarza, że trzeba wejść na SinglePlayer i później na TruckersMP, bo czasami ma złe dni i się nie włącza)

Jeśli streamujesz/nagrywasz w programie OBS, aby filtr był widoczny na Twoim filmie/streamie musisz wejść w właściwości i kliknąć z8A98Yx.png

FPSów mało zabiera, więc śmiało możesz używać (no chyba, że przesadzisz z filtrami)

Mała bolączka, którą zauważyłem to jest, że jak jest aktualizacja sterowników NVIDIA to czasami (nie zawsze) po tej aktualizacji potrafią się zerować filtry i trzeba od nowa, natomiast jak ktoś nie ma skomplikowanych ustawień lub ma gdzieś zapisane to raczej nie sprawi wielkiego wysiłku

Jak wspomniałem wyżej można to samo zrobić w innych grach, które wspiera Nvidia GeForce Experience (np: Grand Theft Auto V, Counter Strike Global Offensive lub inne popularne tytuły)

 

Jak ktoś ma pytania to proszę za pośrednistwem Discord - Shadii#9302 chętnie odpowiem.

  • Like 3
  • Thanks 1

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Shadii. changed the title to Jak łatwo upiększyć grafikę w Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator? (Tylko na kartach NVIDIA)
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.