Jump to content

Rozwój aktualizacji do 1.38


Recommended Posts

Witajcie!

Tak jak w przypadku naszej poprzedniej informacji na temat rozwoju multiplayera dla wersji gry 1.37, jest nam miło ogłosić kolejną aktualizację nt. rozwoju multiplayera dla wersji gry 1.38.

Wraz z wypuszczeniem American Truck Simulator 1.38 w dniu 14 Lipca oraz Euro Truck Simulator 2 1.38 w dniu 21 Lipca, społeczność z niepokojem czeka na wsparcie najnowszych wersji przez TruckersMP już jeden miesiąc. 

Choć nasze wsparcie nie jest jeszcze gotowe, chcemy poinformować o aktualnym postępie i wyjaśnić, dlaczego zajmuje to tak dużo czasu.

FCHCAKy.png

Choć na papierze nie ma tak wielu zmian w 1.38, które mogłyby spowodować opóźnienie w naszym postępie, pojawiło się wiele zmian za "kurtyną", które SCS Software dołączyło do najnowszych wersji.

FMOD jest dalej głównym czynnikiem utrudniającym aktualizację multiplayera, gdyż powoduje on wiele zmian w silniku dźwiękowym, jak również znany błąd "brakujących dźwięków", który pojawia się przy graczach otaczających nas.

Aby odpowiedzieć na niektóre z popularnych pytań, poniżej przedstawiliśmy nasze odpowiedzi do nich. Oczywiście, jeśli pojawią się dodatkowe pytania, które chcielibyście nam zadać, możecie je zadać w naszym wątku na forum. Będziemy monitorować ten wątek przez najbliższe parę dniu i odpowiemy na nie tak szybko, jak tylko to możliwe.


Kiedy prawdopodobnie wsparcie multiplayera dla 1.38 zostanie wydane?

Obecnie przewidujemy, że aktualizacja zostanie wydana pod koniec sierpnia lub wczesnym wrześniem. Rozumiemy, że jest to później niż tego oczekujecie, ale zapewniamy, że ta aktualizacja jest obecnie dla naszych deweloperów priorytetem numer jeden.

Dlaczego czekanie na aktualizację tyle trwa?

Obecnie, tylko główny deweloper 'mwl4' ma wiedzę, umiejętności oraz narzędzia do tego, by przygotować port z 1.37 do 1.38. W dodatku, w swoim rzeczywistym świecie ma osobiste zobowiązania.

Cały zespół wspierają go jak tylko może, ale jesteśmy tylko ograniczeni do pomniejszych zadań.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda proces, poprzez który mwl4 portuje naszego moda multiplayer, by wspierał najnowsze wersje; sprawdźcie jego wideo tutaj: [Wideo z rozwoju] Portowanie ETS2MP do patcha 1.14.

Choć minęło już ponad 5 lat, dobitnie pokazuje on złożoność naszego moda.

Jak mogę być na bieżąco z informacjami o wsparcie przez multiplayera wersji 1.38?

Zapewnimy, że będziesz regularnie informowany, jako że będziemy często aktualizować nasze media społecznościowe.

Możesz je sprawdzić poniżej:

Wiadomości TruckersMP | Ogłoszenia od Deweloperów (forum) |  Discord | Twitter | Instagram | Facebook

Uaktualniłem już grę do wersji 1.38, jak mogę grać na serwerach multiplayer?

Ponieważ multiplayer nie obsługuje jeszcze wersji 1.38, będziesz musiał "obniżyć" wersję swojej gry.

Napisaliśmy przewodnik jak zmienić wersję swojej gry ponownie do 1.37. Jest on dostępny tutaj: Jak obniżyć wersję gry

Możesz również obejrzeć nasz poradnik wideo o tym, jak zmienić wersję gry. Jest on dostępny tutaj: Jak obniżyć wersję Twojej gry.

Czy będzie wspierany ProMods 2.46?

ProMods 2.46 nie jest również jeszcze kompatybilny z wersją gry 1.38. Nasze serwery multiplayer wykorzystujące ProMods będą niedostępne, dopóki jego aktualizacja kompatybilności z wersją 1.38 nie zostanie wydana i przetestowana na multiplayer.

Czy DLC 'Idaho' będzie wspierane?

Najnowsze DLC Idaho będzie wspierane wraz z wydaniem aktualizacji multiplayer do wersji 1.38.

Czy błąd związany z trąbkami zostanie naprawiony w tej aktualizacji?

Był to błąd, którego naprawieniem zajmowali się nasi deweloperzy. Zostało to spowodowane przez ograniczenia nowego systemu dźwięku (FMOD) dotyczącą ilości dźwięków, które mogą być odtwarzane jednocześnie. 

Z powodu złożoności, którą wprowadził FMOD, nie zostanie to naprawione na czas do aktualizacji multiplayera do wersji 1.38. Aktywnie szukamy rozwiązania, by móc obejść ograniczenia FMOD, ale jest to ekstremalnie złożone zadanie.


To kończy naszą informację dot. rozwoju aktualizacji multiplayera do wersji 1.38.

Rozumiemy Waszą frustrację w stosunku do tego, że praca nad wsparciem wersji 1.38 przez multiplayera zajmuję dłuższą chwilę. Wiele sił jest wkładanych w aktualizację każdego dnia, by mieć pewność, że wspieramy najnowszą wersję tak szybko, jak tylko to możliwe.

Niestety, 1.37 i 1.38 wprowadziły wiele skomplikowanych problemów w kodzie silnika gry, co oznacza, że nasi deweloperzy muszą spędzić więcej dodatkowego czasu nad rozwiązywaniem ich, zanim będziemy mogli wydać aktualizację.

Wasza cierpliwość oraz zrozumienie są mile widziane! Dziękujemy Wam.

-TruckersMP Team

-> Zobacz post na stronie głównej

  • Like 1
  • HaulieCry 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.