Jump to content

Niesprawiedliwy ban

SPEDYTOR_Piotr34
 Share

Recommended Posts

Witam, mój kolega z VSki dostał bana na Kirkenes. Powodem tego bana jak stwierdził Admin Bingo9600 było nieprawidłowe wyprzedzanie. Nie widać tego do końca na filmie ale zbanowana osoba dojeżdża do pojazdu który stoi w miejscu! Zaczyna więc go omijać nie stwarzając żadnego zagrożenia (z naprzeciwka nic nie jedzie)! Przypominam Panu Bingo9600 że "wyprzedzanie" to wyjeżdżanie przed pojazd który jest w ruchu a wyjeżdżanie za pojazd stojący w miejscu jest "omijaniem". Jak wiadomo na Kirkenes bana można dostać właśnie za stanie i blokowanie ruchu! A więc mój kolega chcąc uniknąć właśnie tego bana postanowił ominąć pojazd blokujący ruch. Do tego pojazd ten stał nieprawidłowo gdyż bez włączonych świateł awaryjnych! Dopiero w momencie omijania stojącego pojazdu pojazd ten zaczyna ruszać. I dalej zbanowana osoba zachowała się odpowiednio zatrzymując swój pojazd chcąc tym samym przepuścić pojazd który zaczął się poruszać w momencie omijania. Kiedy zbanowany się zatrzymał ten drugi również się zatrzymał. Dalej nie chcąc znowu blokować ruchu zbanowany przepisowo omija pojazd który stoi w miejscu. Więc teraz się pytam, kto tu jest winowajcą? Proszę o obejrzenie filmiku:

i wasze opinie gdyż w moim mniemaniu Admin Bingo9600 popełnił karygodny błąd przyznając bana niewłaściwej osobie... Piszcie i oceniajcie!!!

32 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

Ten pojazd nie stal tylko trzymal odleglosc przed pojazdem poprzedzajacym i ban za wyprzedzanie jak najbardziej prawidlowy bo wyprzedza na zakrecie .

No wiesz drogi kolego to może niedługo będziemy trzymali kilometrowe odstępy od pojazdów poprzedzających! A gdzie obowiązek awaryjnych świateł? 

36 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

Ten pojazd nie stal tylko trzymal odleglosc przed pojazdem poprzedzajacym i ban za wyprzedzanie jak najbardziej prawidlowy bo wyprzedza na zakrecie .

I przy okazji stojąc zasłaniał znak drogowy mówiący o zakazie, po Kirkenes to się jeździ sznureczkiem a nie że 300 metrów odstępu, a potem wszystko się korkuje. Przypominam że na filmie widać kiedy kolega się zorientował że jest zakaz i most i chciał przepuścić stojący pojazd ale ten dalej stał... 

1 minute ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

I przy okazji stojąc zasłaniał znak drogowy mówiący o zakazie, po Kirkenes to się jeździ sznureczkiem a nie że 300 metrów odstępu, a potem wszystko się korkuje. Przypominam że na filmie widać kiedy kolega się zorientował że jest zakaz i most i chciał przepuścić stojący pojazd ale ten dalej stał... 

I po raz kolejny popełniacie błąd. Czy wy znacie przepisy ruchu drogowego? Wyprzedzanie to jest wyjeżdżanie przed pojazd który jest w ruchu a omijanie to jest wyjeżdżanie przed pojazd stojący w miejscu! Jeśli było wolne miejsce z przodu jak najbardziej można było przed ten pojazd wyjechać. Szczerze nie chciałbym się z kolegą Trybcio86 spotkać w rzeczywistości na drodze widząc jak zna przepisy ruchu drogowego... 

A i dodam jeszcze że pół godziny wcześniej przed tą sytuacją ktoś tak uderzył w zbanowanego właśnie wyprzedzając go podczas jazdy że ten wyleciał w powietrze a potem w przepaść. I nikt nic z tym nie zrobił. Sprawdzałem id tego gracza i dalej nie został zbanowany. Więc ja się pytam gdzie był wtedy Admin? Co robił kolega Bingo9600? Może kanapeczki sobie szykował? Nie wiem, nie moja sprawa, ale fakt jest faktem ze Admini wybierają sobie ofiary na zasadzie: "o tego sobie zbanuję", a nie zajmują się tym czym powinni. Ja się pytam, dlaczego puszczają i nie banują tych co jeżdżą po Kirkenes podwójnymi albo potrójnymi zestawami nawet z lokomotywami po 61t kazda!? To jest karygodne i trzeba coś z tym zrobić a nie wybierać pierwszego lepszego który nikomu krzywdy nie zrobił! 

Tu już nie rozchodzi się o zasady ruchu drogowego, tylko o regulamin serwera. Zmiana pozycji w konwoju w obszarze gdzie jest dużo graczy, niezależnie od wykonywanego manewru, jest zabronione. Koniec kropka. 

• True Story 1

AMD Ryzen 5 [email protected] Ghz 1.325V + Noctua NH-D14

MSI GTX 1080 8 GB Armor | G.SKILL Trident Z (2x8) GB 3000 Mhz CL15
Asus ROG Strix B450-F Gaming | PNY CS3030 1TB M.2 NVMe 

Corsair RM650x | SilentiumPC Aquarius X70W

AOC AGON AG273QCX [email protected]

5 minutes ago, Hawert said:

Tu już nie rozchodzi się o zasady ruchu drogowego, tylko o regulamin serwera. Zmiana pozycji w konwoju w obszarze gdzie jest dużo graczy, niezależnie od wykonywanego manewru, jest zabronione. Koniec kropka. 

REGULAMIN serwera w takim razie mówi że blokowanie ruchu jest także zabronione, konwój to jedzie jeden za drugim a nie odstępy po 300m. Jeśli osoba stała 300m. od następnego pojazdu to można uznać że nie była częścią konwoju tylko osobą randomową która się zatrzymała aby np skorzystać z toalety. A w takim wypadku na czas takiej przerwy powinien oposcic serwer! 

2 hours ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

No wiesz drogi kolego to może niedługo będziemy trzymali kilometrowe odstępy od pojazdów poprzedzających! A gdzie obowiązek awaryjnych świateł? 

Czy to masz zdrowe oczy czy jestes ociemnialy ? Widzisz korek ? bo ja widze przed gosciem ktory stoi jest kolejny samochod ktory tez stoi a twoj kolezka wyprzedza samochody stojace w korku gdzie jest chyba zwezka na moscie. Przestan dorabiac teorie ktore nie pasuja do obrazka bo sie tylko pograzasz . Zostales mecenasem kolegi a spinasz sie jakby ci za to placili. Niech sie winny broni bo adwokatow tu nie potrzeba.

• True Story 1

1 hour ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

Słuchaj no koleżko drogi nie obrażaj mnie bo zaraz wzrok to ty możesz stracić do reszty! To chyba ty nie widzisz że następny stoi w takiej odległości że by się ze 4 zestawy zmieściły. Zwężka na moście nie jest powodem do tego że nie można na nią wjechać! Od kierowania ruchem to są Admini. Jeśli nazywacie konwojem to co się na Kirkenes dzieje to według zasad powinien jeden za drugim jechać a w razie korka to Admin powinien jedna stronę blokować a druga puszczać! A nie jakiś szeryf się znalazł co stanął 300m od następnego i stwierdził że sobie będzie ruchem kierował! I nie nazywaj mojego kolegi koleżką bo kim ty jesteś? Mnie od mecenasów też nie wyzywaj bo ja cie nie obrażam. Po to jest to forum żeby swoje zdanie wypowiedzieć i każdy ma do tego prawo! A za wyzywanie to ty możesz niechcący zaraz zostać z forum usunięty...Pomijam już fakt że skoro obrazka nie odróżniasz od filmu to co ty możesz widzieć! 

Opusc to forum :) Zakladasz konto po to zeby tu bronic sytuacji ktora ciebie nie dotyczy i obrazasz sie jak ktos nazywa cie adwokatem czy mecenasem... Nie potrafisz zrozumiec powodow zainstanilej sytuacji ktora jest na filmie i rzucasz sie jak jork na uwiezi. Ani razu cie nie obrazilem bo jezeli uwlacza ci nazywanie mecenasem lub adwokatem to czy to jest w porownaniu do grozb karalnych ktore wysylasz pod moim adresem. Po zachowaniu widac ze slusznie sie pietnuje takich graczy na MP banami i tyle w temacie :)

• True Story 1

3 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

Opusc to forum :) Zakladasz konto po to zeby tu bronic sytuacji ktora ciebie nie dotyczy i obrazasz sie jak ktos nazywa cie adwokatem czy mecenasem... Nie potrafisz zrozumiec powodow zainstanilej sytuacji ktora jest na filmie i rzucasz sie jak jork na uwiezi. Ani razu cie nie obrazilem bo jezeli uwlacza ci nazywanie mecenasem lub adwokatem to czy to jest w porownaniu do grozb karalnych ktore wysylasz pod moim adresem. Po zachowaniu widac ze slusznie sie pietnuje takich graczy na MP banami i tyle w temacie :)

Oj widzę że brak ci cierpliwości i wiedzy. Ja Tobie nie grożę tylko stwierdzam fakt. Nie znasz mnie więc nie masz absolutnego prawa tak do mnie się odnosić! Ja ani, razu w twoją stronę nie skierowałem takich słów. Czy ty jesteś moim lekarzem żeby stwierdzać czy mam problemy ze wzrokiem? Czy ja nazywam Cię "koleżką"? Powiem tylko tyle że za takie coś, co miało miejsce na filmie ban na 8 dni to jest śmiech na sali w porównaniu do tego co robią inni i dostają tylko Kicka. I żebyś wiedzial że właśnie opuszczam to forum bo z niedokształconymi graczami nie będę prowadził konwersacji. Szkoda mojego cennego czasu. Żegnam, i do niezobaczenia na trasie... 

Just now, TRANSSPED_Piotr32 said:

Ale nikomu krzywdy nie zrobił, chciał cofnąć, ale nie było miejsca, to nie jest sytuacja na ośmiodniowego bana. Mógł dostać Kicka. Wtedy bym się zgodził. 

Ale czego ty znow nie rozumiesz ? jak ktos nie umie jezdzic w korkach to po kiego grzyba pcha sie na hot spoty ? Ile tu juz placzkow bylo co dostalo bana za agresywna jazde na hot spotach bo nie mieli cierpliwoscie zeby kogos nie wyprzedzic. Jedynie z czym mozna polemizowac to dlugosc bana ale na gorace glowy kubel zimnej wody jak najbardziej wskazany.

• Upvote 1

4 minutes ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

Ale nikomu krzywdy nie zrobił, chciał cofnąć, ale nie było miejsca, to nie jest sytuacja na ośmiodniowego bana. Mógł dostać Kicka. Wtedy bym się zgodził. 

No tak to akurat jest bzdura maks co powinien być za to to 24h lub kick, 8 dni to nawet niektóre osoby za odwalanie nie dostają jak czołówki czy niebezpieczna jazda.

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

yityee-2.png

13 minutes ago, KRAZ [PL] said:

No tak to akurat jest bzdura maks co powinien być za to to 24h lub kick, 8 dni to nawet niektóre osoby za odwalanie nie dostają jak czołówki czy niebezpieczna jazda.

Dokładnie, wreszcie chociaż jedna osoba która się ze mną zgadza. Ja nie twierdzę że zachował się w 100% poprawnie bo bym skłamał i nie bronię tej osoby że nie zrobił absolutnie nic złego. Po prostu wysłałem ten filmik i zapytanie do wszystkich czy taka sytuacja zasługuje na ośmiodniowego bana. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam... 

Tak czy inaczej, twój kolega złamał regulamin i to jest fakt. Zachowanie kierowcy z numerem 747 jak najbardziej słuszne.

5 hours ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

Do tego pojazd ten stał nieprawidłowo gdyż bez włączonych świateł awaryjnych! Dopiero w momencie omijania stojącego pojazdu pojazd ten zaczyna ruszać.

na filmie widać że gość z numerem 747 stoi najzwyczajniej, grzecznie w korku. 

30 minutes ago, KRAZ [PL] said:
35 minutes ago, TRANSSPED_Piotr32 said:

Fakt, że na filmie widać że twój kolega nie chce nikogo "uszkodzić", więc te 8 dni wydaje się sporo, no ale według regulaminu długość pierwszych 3 banów jest uzależniona od nastroju administratora i tego nie przeskoczysz.

Tak więc zostaje Ban Appeal ( może uda się twojemu koledze wyprosić o zmniejszenie kary ), następnie Feedback jeśli nadal po rozpatrzeniu Ban Appeal kolega nie będzie zadowolony z decyzji administratora, ale to już jest ostatnia deska ratunku.

• Upvote 1

spacer.png

Witaj @TRANSSPED_Piotr32!

Na wstępie powiem, że zarówno forum jak i Discord nie są miejscami do rozmawiania nt. banów.

Możesz próbować się odwołać od bana, korzystając z naszego systemu apelacji - https://truckersmp.com/appeals

Jak z niego skorzystać? Zapoznaj się z tym poradnikiem -> https://truckersmp.com/knowledge-base/article/30

Pamiętaj, że tworzenie nowego konta nie jest dobrym pomysłem.
Możesz zostać bowiem zbanowany za posiadanie multikont, na podstawie punktu 1.2

§1.2 Unikanie bana

Tworzenie innego konta lub korzystanie z niego w celu obejścia tymczasowego lub stałego bana. Jeśli dowody wskazują, że ban został ominięty, pracownicy zastrzegają sobie prawo do zbanowania cię ponownie bez powiadomienia. Dowody na unikanie bana nie mogą zostać ujawnione, ponieważ zawierają poufne informacje ze strony serwera.

Jeśli Twoja apelacja zostanie odrzucona lub ban wygaśnie, masz prawo do odwołania się od niego poprzez system feedback - https://truckersmp.com/feedback

Chcę jeszcze nadmienić, że zgodnie z punktem 5.3 ...

Każda decyzja podjęta przez wysoko postawionych pracowników będzie ostateczna i nie będzie można odwołać się w inny sposób.

Polskie tłumaczenie regulaminu TruckersMP dostępne jest poniżej...

W związku z tym, że temat nie nadaje się do żadnej sekcji jestem zmuszony zamknąć wątek i przenieść do Kosza.

Pozdrawiam,

arusf2011 [PL/EN]

Community Moderator & Translator

Zamykam i przenoszę do Kosza

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.