Jump to content

Truckers MP Launcherı hakkında

[TSP]Lorenzo

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar gelen 1.37 (baya önce geldi) güncellemsi bazı sorunları beraberinde getirdi. Yoğunlu olduğu yerlere girince sesler gidiyor. Skoda'nın o araba sesi ya da yolda giderken tırınız tekrar kontak açıyor. Bence bunun sebebi aşırı derecede hızlı güncellenmiş olması. Neden 2 hafta ya da 3 hafta beklemediler. Hemen geçildi acaba kod yazıcı yani developer artık eskisi gibi neden çalışmıyor. Önceden hızlı geçildiğinde hiçbir sorun yoktu. (Bu arada truckers mp scs'nin orijinal modu değil onu bilerek yazıyorum.) Bu arada ise 1.38 de öyle olacak :)

Çözümlerim kısa ve sadedir ama etkilidir.

Aslında Haklısın Eskiden sıkıntı yoktu. Ama bu hızlı güncellemelerin sebebi bence tmp nin oyuncu kaybetmesi. oyuncular sabredip 1.38 güncellemesini düzgünce bekleseler böyle bir sorun olmıyacak. Tüm oyunculara duyuru geçildi zaten 1.28 güncellemesini yapmayın durdurun diye kimin umrunda ki.sabahları 5 bin kişi olur akşama doğru 8 bine doğru gider. Ama bu sefer 1.38 güncellemesi yapmış insanlar giremiyor oyuna. image.png.d725de1342633c0b13ba8963cd9ffe2a.png

Merhaba Size Yardım Etmekden Mutulukuk Duyarım Öncelikle 1.37 gelmesinin ardından 1.38 1 hafta sonra açık beta olarak çıktı ve bütün ses bağı motor bağı v.s şeyler 1.38 geldiğinde en niyahetinde düzene girecek sizden tek isteğimiz biraz daha sabırılı olamnız güzel günler bizi bekliyor Saygılarımla XLondeR TruckresMP Driver

Merhabalar, @[TSP]Lorenzo

1.37 Sürümü TruckersMP'ye geldiğinde ses bugları ortaya çıktı fakat bunların en yakın zamanda düzeltileceğini düşünüyorum. Developer'lar eskisi kadar iyi çalıştığına emin olabilirsiniz fakat onlar bir robot değiller ve sabırlı olmanız gerektiğini düşünüyorum.1.38 sürümünde aynı buglar olacağını düşünmüyorum. İyi günler dilerim :) 

Saygılarımla,
OmSaL^

• Like 1

Merhaba @[TSP]Lorenzo,
Evet,eski güncellemeleri daha hızlı bir şekilde TruckersMP'ye geçiriyorlardı.Fakat bir farklılık var.SCS ses motorunu değiştirdi.Önceki güncellemelerde çok fazla ses güncellemesi olmazdı.4 küsür GB olan güncelleme ses için olunca ne kadar büyük bir güncelleme olduğunu anlıyoruz.Ses için ne kadar yetkilileri var bunu bilemeyiz.İşlerini nasıl/ne kadar iyi yaptıklarını bilemeyiz.
Unutmamak lazım.1.37 güncellemesi diğer güncellemelerden daha farklı.Çok farklı bir ses demek.SCS bile bu ses motorunu zor yaptı.TruckersMP'ye de hak vermek lazım.
Yakın zamanda düzeleceğini umuyorum.

Bu yazılar benim şahsi/kendi düşüncemdir.Umarım bu yazı sizin de düşüncenizi etkilemiştir.

Regards,
TruckersMP  POW&R

Şöyle bir şey var, Genel olarak günümüz oyunlarında oyuncuların istekleri, yeni çıkan oyunlar ve güncelleme alan oyunlar oyunun devamlılığı, oyuncunun isteğini karşılayabilmek, oyundan para kazanabilmek ve oyunun devamlılığı için belli başlı sürekli bir şeyler getirmeye çalışıyorlar. Şimdi gelelim SCS'ye. ETS2'ye gelen güncellemelerden gün geçtikçe bir öncekinden bir sınıf üstü olacak şekilde sürekli güncellemeler ile oyunu güncel tutarak yeni özellikler getiriyor. Durum böyle olunca ETS'ye ilk başladığında aldığın FPS en son güncellemeyi yapıp oynadığın oyun ile bir tutmuyor özellikle biraz düşük özellikle bilgisayarlar için söylüyorum. 

1.37 TMP güncellemesi ile ilgili olarak, oyuna yeni yeni özellikler eklendiği gibi bu özellikler oyunun altyapısında epey uzun olan ve sayfalarca olabilen bir kodlama yapılması demektir. Üstüne üstlük TMP Developer'larının da bu kodlar üzerinde haftalarca belki de aylarca süre gelen bir çalışma gerektiriyor olabilir. Yani bu iş ''Ben bu oyunu oynuyorum oyunda bozuk ses çıkıyor, yok beceremediler gibi'' söylemlerden kaçınmak gerekiyor. Developer'ların önünde sayfalar dolusu kod sayfaları var. Bu hatalar zamanla gelecek olan güncellemeler ile düzelecektir. İnanın ki bu iş bildiğiniz, sandığınız kadar kolay değil. Daha önceki güncellemeler de ise, hiçbiri 1.37 kadar kapsamlı bir güncelleme değildi. Oyun 1.37 ile gelen FMOD ile çağ atladı diyebilirim. Çünkü bu oyun motorunda yapılabilecek en iyi ses modu budur-FMOD. 

• Upvote 1

• 1 month later...

Developerlere De Hak Vermek Lazım Hergün Değişen Bir Dünyada Ayakta Durmak Zor Bugün Bildiğin Yarın Eski Olduktan Sonra Ne Kadar İyi Olursa Olsun Yinede Aksamalar Yaşanıyor Bende Farklı Bir Platformda Developerim Ve Şahsen Ben Günümüzdeki Kodlamalara Yetişmekte Zorlanıyorum Developerler Daha Sakin Ve Attığı Adımdan Emin Bir Şekilde Devam Ederlerse Tadından Yenmez Ve Bence Şuan Yaptıklarıda O Şekilde 1.38 Çıkalı 2-3 Hafta Oldu Ve Hayla TMP ye Getirmediler Kesinlikle Üzerinde Uğraşmadıklarını Düşünmüyorum Tam Tersine Sabah Akşam Uğraştıklarını Düşünüyorum.

Bunlar Benim Görüşlerimdir Umarım Kimseyi Kırmamışımdır.
Eleştiriye Açığım

On 7/23/2020 at 1:12 PM, [TSP]Lorenzo said:

Selamlar arkadaşlar gelen 1.37 (baya önce geldi) güncellemsi bazı sorunları beraberinde getirdi. Yoğunlu olduğu yerlere girince sesler gidiyor. Skoda'nın o araba sesi ya da yolda giderken tırınız tekrar kontak açıyor. Bence bunun sebebi aşırı derecede hızlı güncellenmiş olması. Neden 2 hafta ya da 3 hafta beklemediler. Hemen geçildi acaba kod yazıcı yani developer artık eskisi gibi neden çalışmıyor. Önceden hızlı geçildiğinde hiçbir sorun yoktu. (Bu arada truckers mp scs'nin orijinal modu değil onu bilerek yazıyorum.) Bu arada ise 1.38 de öyle olacak :)

Merhaba scs de çalışan selçuk abi smilasyontürk yayınına katıldı. Selçuk abi konuşmasında 1.38 güncellemesi ile beraber ses sorununu neredeyse tamamını çözdüklerini ve 1.37 de pandemı sureci ve evden çalıştıkları için sorun yaşadıklarını anlattı. Yakında 1.38 güncellemesi gelir inşallah. İyi günler. 

Saygılarımla,

Simülasyon _STANBUL

• 2 months later...
  • EULas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.