Jump to content
  • 0

cheatuccino

Question

Öncelikle herkese iyi oyunlar. Save dosyam ile alakalı mı bilmiyorum fakat;

• Alt+tab basıyorum ve tekrar girdiğimde oyun donuyor tamamen kapatmak zorunda kalıyorum.
  • Kare hızım 50-60 arası değişirken tab'a bastığımda aniden 30 lara düşüyor. 
  • Scroll Lock (Hızlı Kayıt) aldığımda saniyelik drop giriyor.

Kalabalığa göre değiştiğini sanmıyorum çünkü aynı şeyleri aynı yerdeyken başka bir save dosyasıyla yaptığımda hiç bir sıkıntı olmuyor. Kendi save dosyamı kullanamıyorum. Bunun bir çözümü ya da bu sorunları yaşatmayacak güzel bir save dosyanız var ise atarsanız çok memnun kalırım.

• Thanks 1

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Oyun versiyonları arasında geçiş yaparken kayıt dosyaları bozulabiliyor. 

Cheat Engine tarzı 3. parti uygulamalarda keza buna sebep olabiliyor. Bir diğer sebepte uyumsuz mod veya kod kullanımıdır.

En iyi ve basit çözüm sizin kendinizin bir yeniden kayıt dosyası oluşturup devam etmenizdir :) 

• 0

Merhaba @cheatuccino,

Sorunlarınızın nedenini ve olası çözüm önerilerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.

• İlk olarak Alt+Tab sorunu ben dahil birçok oyuncunun yaşamış olduğu bir problem. Kesin bir çözüm yolu belirtilmemiş fakat oyun ayarlarından tam ekran yerine pencereli modu seçip, ardından Alt+Enter yaparak tam ekrana geçiş yaparsanız bu sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum.

• İkinci sorununuz Tab panelini açtığınızda fps kaybı yaşamanızla alakalı. Bu durum bazı oyuncuların başına gelebiliyor. Nedenini açıklamak gerekirse, siz sürerken menzilinize giren oyuncu sayısı nedeniyle kasmaya neden oluyor. Ayrıca Dx11'in oyuna henüz yeni gelmiş olması ve oyunun buna tam olarak uyum sağlayamamış olması da etkenler arasında. Oyunu OpenGL seçeneğiyle çalıştırırsanız sorununuz düzelecektir.

Belgelerim > Euro Truck Simulator 2 > config.cfg dosyasını Not Defteri ile birlikte açın. uset r_device "dx11" değerini uset r_device "gl" olarak değiştirdikten sonra oyununuz OpenGL modunda çalışmaya başlayacak.

• Hızlı kayıt aldığınızdaki anlık drop tamamen save dosyanız ile alakalı. Eğer yeni bir save dosyası kullanırsanız bu sorunla karşılaşmazsınız. Buraya bıraktığım linkten birçok oyuncunun kullandığı save dosyasını indirebilirsiniz.

Saygılarımla,
Sinyor.

• 0

Merhaba @cheatuccino
*Alt+Tab sorunu oyunun kronik sorunudur.Nadir de olsa oyunu Steam üzerinden silip (belgeler euro truck simulator 2 doslayarını da siliniz.) tekrar yüklerseniz çözülebiliyor.Ayrıca Truckersmp Launcher'i de silip (belgeler ets2mp dosyalarını da siliniz) tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.Nadir de olsa başkalarında çözüm olarak gözükebiliyor.

*Nadir de olsa çözüm olarak gözükenlerden biri de grafikleri düşürebilirsiniz.

*Ayrıca başkasının save'ini kullanıyorsanız bundan da kaynaklı olabiliyor.Hep aynı save üzerinde çok fazla değişiklikler yapılması da bu tür sorunlara yol açabiliyor.Yeni bir save açıp onda da deneyebilirsiniz.

Umarım bu yazı size yardımcı olur.

Regards,
TruckersMP  POW&R

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.