Jump to content

İlk banın 45 gün olması

Recommended Posts

Merhaba,

2 hafta yasaklandığımı sanıyordum. Koronadan dolayı evde olduğum için itiraz etmek istedim süreyle alakalı. Olumsuz dönüş yapıldı. Kabullenip bekleyim dedim ve offline oynadım ara ara. Kaç gün kaldığını görmek için tekrardan profilime baktığımda ağustosta kalkacağını hatırladığım banın temmuzda kalkacağını gördüm. Tekrardan itiraz etmek yerine buraya sormak istedim.

Kaza şu şekilde gerçekleşti. Viraja hızlı girip kontrolümü kaybetip karşıdan gelen tırla çarpmıştım. Oyun kuralları gereği ban yemem gayet normal ama 45 gün ban fazla değil mi? 4. yasaklanmadan sonra bile 1 ay ban yiyeceğim yazıyor.

Sizce bu 45 günlük süreç çok fazla değil mi? 

Merhaba, Tarık.

@Sinyor.'a cevabından dolayı teşekkür ederim. Ancak üzerine eklemek istediğim birkaç şey var. Birinicisi yasağınız uzunluğuyla alakalı, bu sizinde dediğiniz gibi 4. ban yada 1 yıl içerisinde almış olduğunuz yasaklarınıza bağlı olarak verilmiştir. Oyun Moderatörü itirazınızda buna yer vermiş olmalıdır, eğer yoksa bunu geri bildirirm sistemimizde sorabilirsiniz. İlgili kural:

§2.8 Yasaklama(Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır

•  İlk üç yasaklama(ban) cezası Oyun Moderatörü inisiyatifindedir.
  •  Dördüncü yasaklama(ban) cezası bir(1) ay olarak uygulanır.
  •  Beşinci yasaklama(ban) cezası süresiz(kalıcı) olarak uygulanır ve geri dönüşü yoktur.

(...) Türkçe'ye çevirilmiş TruckersMP Kurallarını burada bulabilirsiniz.

İkincisi ise forumumuz üzerinde yasaklar hakkında konuşulmasının yasak olmasıdır, bunlar dendiği gibi itiraz veya geri bildirim sisteminde yapılması gerekmektedir.

Üçüncüsü ise geri bildirim biletinizin göndermeden önce, lütfen itirazınızın kapatıldığından emin olun. ("Declined, Modified, Accepted" bunlardan birisi). Lütfen unutmayın ki buradaki biletleriniz üst yönetim tarafından ele alınacaktır ve bu sizin son şansınızdır.

İlginiz için teşekkür ederim. İkincide bahsettiğim uyarıyı göz önüne alarak, lütfen başka bir sorunu varsa sorunuz.

Saygılarımla, XFMaster9666

Topluluk Moderatörü

• Upvote 1

EmirhanU. - TruckersMP Forum Moderator

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

If you have questions, feel free to send Direct Message to me. // Eğer sorularınız varsa, bana Özel Mesaj gönderebilirsiniz.

@Sinyor. ve @XFMaster9666 öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Forumda bu konuyu konuşmanın yasak olduğunu biliyorum. Feedback oluşturduğumda şu cevabı aldım. "Evet, yasaklanma süresinin uzunluğu normal. Suç için neyin uygun olduğunu biz belirleriz. Game Moderator suçun kasıtlı olduğunu belirleseydi, yasağınız daha uzun olabilirdi.".

2 hours ago, XFMaster9666 said:

Merhaba, Tarık.

Birinicisi yasağınız uzunluğuyla alakalı, bu sizinde dediğiniz gibi 4. ban yada 1 yıl içerisinde almış olduğunuz yasaklarınıza bağlı olarak verilmiştir. Oyun Moderatörü itirazınızda buna yer vermiş olmalıdır, eğer yoksa bunu geri bildirirm sistemimizde sorabilirsiniz. İlgili kural:

Daha önceden hiç banlanmadım. Bu benim ilk yasaklanmam. Demek istediğim daha önceden 3 ban yesem ve 4. banı yediğimde bunun süresi 1 ay oluyor. Ben 45 gün ban yedim.

15 hours ago, Sinyor. said:

Merhaba @[GameLife]Tarık,

İtiraz yoluyla iletişime geçmişsin fakat olumsuz dönüş almışsın.Eğer haklı olduğunu düşünüyorsan geri bildirim sistemi ile durumu açıklayabilirsin.En kısa sürede yardımcı olacaklardır.

Saygılarımla,
Sinyor.

Oyun kurallarında aşağıdaki kural kafa karıştırıcı.

• Dördüncü yasaklama(ban) cezası bir(1) ay olarak uygulanır.

• Beşinci yasaklama(ban) cezası süresiz(kalıcı) olarak uygulanır ve geri dönüşü yoktur.

Bu yüzden dolayı haklı olup olmadığımı bilmiyorum. Mantık çervesinde bakıyorum olaya. 4. banımda 1 ay oluyorsa ilk yediğim ban nasıl 45 gün olur. Oyunun kuralında ilk 3 banın oyun moderatörünün inisiyatifindedir diyor. Bu şu mu demek oluyor. Moderatör isterse 1 yıl isterse 1 gün ban atabilir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi oyunlar.

Merhaba.

Eğer ilk yasağınızsa evet moderatörün insiyatifindendir. Ayrıca eğer geri bildirimden pozitif bir cevap alamadıysanız, üzgünüm, dediğim gibi bu sizin son şansınızdır. Ancak kendileriyle belirtilen adres içerisinde görüşmeye devam ediniz, size durumu daha iyi açıklayacaklardır.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı ve size/bize düşeni yaptığımızdan artık bu konuyu kilitleyeceğim. Eğer bir sorunuz olursa bana özel mesaj üzerinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla, XFMaster9666

Topluluk Moderatörü

Kilitlendi.

EmirhanU. - TruckersMP Forum Moderator

Languages/Diller:  tr.gif (primary)gb.gif 

Useful Links/Önemli Bağlantılar: TruckersMP Rules/Kuralları | Recrutiment/İşe alım | Knowledge-base/Bilgi bankası  | Forum Warning System/Uyarı Sistemi: [TR] [ENG] 

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

If you have questions, feel free to send Direct Message to me. // Eğer sorularınız varsa, bana Özel Mesaj gönderebilirsiniz.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...