Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

AFK süresi

Elif

Recommended Posts

Açıkçası şuanki süre yeterli benim için zaten daha fazla süreli işim olursa çıkıyorum oyundan işimi halledip tekrar giriyorum, eğer süre artarsa oyuncu sayısı fazlalığından kasma yapabilir bence arttırılmamalı.

Tekerimiz 'DÜZ' Bassın..

|—————————————————————————————————|

Red'Sire- Veteran Driver

10dk gayet uygun bir süre. Aksi takdirde sunucuya bağlanmaya bekleyen insanlar sunucuya bağlanamazdı...

Aslına bakıldığında şu an en kalabalık saatlerde bile sunucunun 2/3'si dolu oluyor. İki taraftan da bakıldığında aslında 10dk olmasının da arttırılmasının da bir +/-'si yok. 10dk sonra kick yiyen biri tekrar oyuna girerken de sıra beklemeyecek, 10dk sonra kick yemediği daha geç yediği için de kimse yine sırada beklemiyor olacak.

Şahsi fikrim en azından insanların yemek yiyip gelebileceği 20dk gibi bir süre daha makul olabilir.

• 5 weeks later...

AFK süresini bir problem olarak görmemelisiniz. AFK yüzünden oyundan atılmamak için chat ekranına boşluk, nokta vb. bir şey göndererek kicklenmeyi önleyebilirsiniz. AFK kick sistemi serverların dolu ve beklemekte yüzlerce kişilerin olduğu zamanlarda inaktif oyuncular yerine aktif oyuncuların girmesini sağlayan güzel bir sistemdir. Bu açıdan da düşünebilirsiniz. 
Fakat şu konuda ben de bir şey söylemek istiyorum. AFK kick sonrasında oyunu aç kapa yapmak yerine consoldan "login" vb. bir komutla tekrar bağlanabiliyor olmak isterdim.

• Like 1

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Merhaba Elif

Sunucularda belirli kapasiteler olmasından dolayı süre bence ideal. Herkes işini halledip geri gelmeye kalksa sunucu dolar ve yeni oyuncuların girmesi için yer kalmaz. Şöyle bir durum olabilir /disconnect ve /connect yada /reconnect tarzı komutlar eklenebilir bu komutlar sayesinde oyundan düştüğünde geri geldiğin zaman yeniden bağlanabilirsin.

İyi Forumlar

Öncelikle Merhaba @Elif

Eğer Bahsettiğimiz Gibi Fazla Abartılmadan 10 Dakika Değilde 15 Dakika Yapılırsa Herhangi Bir Sorun Olacağını Düşünmüyorum Fakat Aşırıya Kaçılırsa Diğer Arkadaşlarımızın Dediği Gibi Sorunlar Yaşanabilir Ama TMP Ekibi Bu Şekilde Uygun Görmüşler Onların Bu Kararına Da Saygı Duymalıyız.

Bunlar Benim Şahsi Düşüncelerim Aksini Düşünen Varsa Bu Yoruma Cevap Verebilir.

Saygılarımla,

Wezzy/West

Merhaba ?

Öncelikle benim için 10 dakika gayet yeterli bir süre çünkü simülasyon sunucularında çok fazla yoğunluk olduğu için sunucularda sıra bekleme gibi problemler oluşuyor.

İyi günler

1791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

Always ready for help

? Steam | ? TruckersMP Profile | ♾️ Forum Profile | ? Discord |  

• 2 weeks later...

Fikir güzel, fakat diğer oyuna girmeye çalışan oyuncularıda düşünmemiz gerek. Server'ların kişi mevcudiyeti yetmeyebilir, zaten oyuna girmek 2 dakikamızı bile almıyor 10 dakika yeterli bir süre. 

Saygılarımla, Schatten.

• 2 weeks later...

Selamlar 
Sunucular için ideal kriter 10 dk iyi çünkü sunuculara sürekli olarak üye giriş çıkış yaptığından sunucularda yoğunluk oluşacağından bu şekilde olması en mantıklısı 10 dakika için kick atılmaması için de 10 dk için hareket ederseniz kick durumundan kurtulursunuz
İyi Forumlar

? About Me  ?
Boss of the GökTürk VTC
Languages ?? 
? TruckersMp Forum  | Discord  |TruckersMp Profile ?

unnamed.jpg

• 4 weeks later...

Oyundan çıkıp tekrar girmek çok da zor değil. Sisteminiz kasıyor olsa bile bunu yapmak ~2-3 dakikadan fazlasını almıyor arkadaşlar. Kalabalık bölgelerde bulunup AFK zaman aşımından dolayı oyundan atıldığınız için Unreliable connection sebebi yüzünden o bölgede daha sonra tekrar bulunamayacağınızdan korkuyorsanız zaten o bölgeye hiç gitmemelisiniz. Böyle bir sorununuz var ise, kalabalık bölgede bulunmamak hem yasaklanma riskinizi azaltır, hem o bölgelerde bulunan diğer oyuncuları tehlikeye atmamış olursunuz, hem de oyundan atılma riskinizi olabildiğince minimuma indirmiş olursunuz.

Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

Saygılarımla,

Hurricane.

Retired Team Member

🇺🇸 Kind regards / 🇹🇷 Saygılar,

Rowiera

TruckersMP | Game Moderator

• 1 month later...
  • EULas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.