Jump to content

[REHBER] Teslimat zamanı nasıl uzatılır?


Recommended Posts

 

Bu gönderi, teslimatlarınıza ekstra zaman ekleyebilmeniz için sizlere yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Aşağıdaki adımları takip ederek, zaman sıkıntısı çekmeden yükünüzü teslim edebilirsiniz.

 

1. ADIM: Teslimat:

İşleme başlamak için öncelikle istediğiniz yükü çekicimiye bağlamalısınız. Teslimat piyasasından veya firmalardan aldığınız yükleri çekicinize bağladıktan sonra "hızlı kaydet" işlemini yapmalıyız. Ayarlardan bu işlemin kısayolunu bulabilirsiniz. Oyun kaydedilirken ekranın sol üst köşesinde "Kaydediliyor..." ibaresi çıkacaktır. Kaydetme işlemini yaptıktan sonra oyundan çıkabilir veya oyunu küçültebiliriz.

 

2. ADIM: Kayıt dosyası düzenleme:

Bu adımda ise bir önceki adımda aldığımız kayıt dosyasını bulup düzenleyeceğiz. Bunu yapmak için bilgisayarınızdaki Belgelerim kısmında bulunan Euro Truck Simulator 2 klasöründe şu yolu takip edin; Euro Truck Simulator 2 > profiles > _profil ismi_ > save > quicksave. Bu klasörü ("quicksave") bulduktan sonra karşınıza 3 adet dosya çıkacaktır.

 

spacer.png

 

Bu rehberde biz game.sii dosyasını düzenleyeceğiz. Bu dosyayı düzenleyebilmek için öncelikle dosyayı çözmemiz gerekmektedir. SII dosyalarını çözmek için SII_Decrypt adında bir programı kullanacağız. Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosyayı açın ve içerisinde buluann SII_Decrypt.exe adlı dosyayı "quicksave" klasörünüzün içine kopyalayın. Daha sonra ise game.sii dosyasını tutun ve SII_Decrypt.exe dosyasının üzerine taşıyın, bu işlem bu dosyayı uygulamamızla birlikte açacak ve program işlevini gerçekleştirip dosyayı çözecektir. Dosya çözümlenmesi yapılırken ekranınızda siyah bir pencere açılıp, bir süre sonra kapanacaktır. Pencere kapandıktan sonra game.sii dosyamızı tercih ettiğiniz bir (Notepad veya Notepad++ gibi) editör ile açın. Dosyayı açtıktan sonra CTRL + F kısayolunu kullanarak açılan arama penceresinden "upper"ı aratın. 

 

spacer.png

 

 

Bu bizi bulunan sonuca götürecektir. Sonuç, şunun gibi bir şey olmalıdır; time_upper_limit: 11772729. Bu sonuca ulaştıktan sonra buradaki sayının başına ekleyin. Sonuç time_upper_limit: 111772729 olacaktır. Sonrasında ise dosyayı kaydedin ve çıkın.

 

spacer.png

 

 

3. Oyuna dönüş

Bu adımların her ikisini de yaptıktan sonra oyuna geri dönüyoruz ve aldığımız kaydı yüklüyoruz. Kaydı yükledikten sonra navigasyonun F6 sekmesinden değişiklikleri görebiliriz.

 

Düzenlemeden önce:

spacer.png

 

Düzenledikten sonra:

spacer.png

 

Sağlıcakla,
EGGSY

 

Bu yazının orijinali JJay tarafından yazılmıştır. Buradan orijinal yazıya ulaşabilirsiniz.

Age: 19                                              IRL Occupation: ELT Student

Country: Turkey                                Programming Languages: NodeJS, Vue, Nuxt, TypeScript my website


It's easy to contact with me! Just send me a message on TruckersMP forum, leave a comment to my Steam profile or send me a direct message on Discord! You can find a lot more about me on my website! I'd love to help and assist you out!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.