Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

bu hatayı alıyorum cevabı bulamadım d3dcompiler_47.dll

fuatozal25

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba @fuatozal25

• Microsoft'un web sitesine gidiniz ve Windows 7 Service Pack'i indiriniz.
  • İndirdikten sonra, Service Pack'i yükleyiniz.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
  • Steam'ı açınız ve Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator'ü başlatınız.
  • Oyunu başlatırken, "Launch with OpenGL (64-bit)" seçeneğine tıklayınız.
  • Oyun açılana kadar bekleyiniz ve kısa bir mesafe sürünüz.
  • Oyunu kapatınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
  • TruckersMP'yi yönetici olarak çalıştırınız.

Yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmediyse, aşağıdaki adımları uygulayarak eksik olan d3dcompiler_47.dll dosyasını terkardan kaydetmeyi deneyiniz:

• Komut İstemi'ni arayarak açınız ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız.
  • Açıldığı zaman, yanda bulunan komutu yazınız ve entera basınız - “regsvr32 /u D3DCompiler_47.dll”.
  • Ardından “regsvr32 /i D3DCompiler_47.dll” komutunu yazınız ve entera basınız.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, TruckersMP uygulamasını yönetici olarak çalıştırınız ve oyuna giriniz.

Eğer sorununuz devam ederse buradan yardım alabilirsiniz.

• Like 1

• 0

Merhaba Fuat, yaşadığın sorun hakkında sana vereceğim linkler yardımcı olacaktır birinci vereceğim link ile sizi microsoft'un sayfasına yönlendirecek orada yazılanları okumayı unutmayın, " Bu güncelleştirme nasıl edinilir" kısmı size yardımcı olamadıysa  "D3dcompiler_47.dll" adlı dosyayı internet üzerinden bazı güvenli sitelerden indirebilir ve C:/Windows/System32/içerisine bırakmanız yardımcı olacaktır. Gelecek zaman'da her hangi bir başka hata alacak olursanız ikinci bırakacağım link ile araştırma yapabilirsiniz.

İyi oyunlar
Mert

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4019990/update-for-the-d3dcompiler-47-dll-component-on-windows

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından gerekli süre içerisinde dönüş olmadığı için konuyu inaktif bölümüne taşıyorum.

Sorununuz hala devam ediyor ise destek sisteminden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Destek Sistemi: https://truckersmp.com/support/tickets

Destek Sistemi Nasıl Kullanılır?:

Saygılarımla,

SkortiL [TR]

TruckersMP Support

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı.

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Saygılarımla,

SkortiL [TR]

TruckersMP Support 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.