Jump to content

Actualizare la Proiect: Save Editing


Recommended Posts

Salutări tuturor,
 

Uneori, avem nevoie de schimbări majore la întreg proiectul TruckersMP. În câteva situații, Project Manager-ul trebuie să se implice (împreună cu Project Coordinator-ul) pentru a face schimbări importante la proiect. Trebuie să facem asta, dacă o schimbare recentă trebuie să fie modificată, după ce am analizat opiniile comunității.


Până astăzi, nu a trebuit să ne implicăm, iar acest lucru nu a fost făcut public atunci când am facut-o.


Acestea fiind spuse, după ce am revizuit toate schimbările aplicate la save editing, trebuie să schimbăm ceva din nou. Am văzut foarte multe opinii negative legate de toate aceste reguli despre save editing, și că punem o restricție prea mare comunității. Așa că am refăcut secțiunea de save editing din regulament, și am inclus totul într-o singură regulă. Această regulă a fost acceptată după o discuție cu game management-ul și alți membri upper staff, după o conversație vocală pe care am avut-o recent. Această schimbare a fost de asemenea făcută pentru a evita ca staff-ul nostru să-și piardă timpul pe lucruri pe care practic, nu cauzeaza probleme. Acest lucru îi va face să se focuseze mai mult pe încălcarea regulamentului care are în vedere condusul. În afară de acest aspect, se reduce și confuzia pe care mulți jucători au avut-o datorită atâtor reguli.


Aveți acum voie să folosiți save editing-ul, atât timp cât nu cauzează probleme altora. Noua regulă despre save editing este listată chiar mai jos:


§3 - Save editing
 

Save editing-ul care cauzează lag foarte mare sau crash nu este permis. Lag-ul foarte mare nu va proveni de la părțile duplicate doar dacă numărul lor nu este excesiv. Dacă reușești să creezi o remorcă foarte lungă, dar nu o poți controla într-un mod sigur, îți asumi responsabilitatea pentru un posibil ban pentru reckless driving/blocking și ți se va recomanda să elimini mod-ul respectiv.


Sperăm că această schimbare vă va face mult mai fericiți, pentru cei care sunt foarte implicați în ceea ce privește save editing-ul. Din păcate, nu putem face fericiți pe toată lumea, pentru că oamenii care sunt împotriva save editing-ului pot fi nefericiți în legătură cu această schimbare. Dar avem vești bune și pentru acești oameni. Într-un viitor îndepărtat (din păcate, nu pot spune exact când se va întâmpla), va fi posibil ca oamenii să conducă camioane editate doar pe anumite servere, datorită de cum infrastructura serverului nostru va funcționa.


Un plus față de acestea, au fost actualizate și alte reguli. Le puteți găsi vizitând pagina cu regulamentul de pe forum.


--> Vezi postul pe pagina principală

  • Like 4
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.