Jump to content

Calais Tüneli / Limanın'dan nasıl güvenli bir şekilde ayrılabilirsiniz?


Sneezy
 Share

Recommended Posts

Bu rehber, limanlar arasında yolculuk yaptıkları zaman, en önemlisi Dover merkezli kanal tüneli ve Dover dışındaki nakliye limanında olan yolun karşı tarafında sürmeyi unutan oyuncular için oluşturulmuştur. Devamlı yoğun olmadıkları için buralarda neredeyse hiç denilecek kadar moderatör denetimi olduğu görülmektedir.


Bu uzun olacak, ancak bu noktaların çevresindeki yolların nasıl kullanılacağına değinmeye çalışacağız. Peki, şimdi? Burada, ayrılırken, geçmesi gereken süreç boyunca size yol göstermeyi planlıyorum.
Yani, tüneli geçtiniz, rampalardan yukarı doğru sürdünüz ve ardından sağa doğru gittiniz ve tek şerit sisteminde aşağı doğru sürdünüz.

 

Hz45ugk.png

 

Yani tek yönlü sistemlerin sonuna yaklaşıyorsunuz ve bu yol işaretlerini görüyorsunuz. GİTMEK İSTEDİĞİNİZ YÖNDEKİ ŞERİDE GİRİN. Eğer bunu yapmazsanız, her türlü kargaşaya neden olabilirsiniz. Eğer bunu yapmazsan, yapabileceğin en iyi şey devam etmek ve dönüşü takip etmendir ve sonra dönebileceğiniz güvenli bir yer bulun; Farklı yollarda, bir döner kavşakta veya bir servis / benzin istasyonu. Veya durun, ihtiyacınız olan şeridi belirtin, hareket etmeye başlamak için etrafınızın tamamen boş olmasını bekleyin ve etrafınızda kimse kalmadığında şeridinize girin.

 

6klhwaz.png

 

Yolun sonuna yaklaştıkça, bu kırmızı renkteki iki işareti göreceksiniz. BUNLAR DUR DEMEKTİR. Aracınızı burada tamamen durdurmalısınız ve size doğru yaklaşan trafik olup olmadığını kontrol edin. Onları neden bu bölge içinde sık sık uyarı ışıklarıyla görmenize gelirsek, araçlar burada kararsız hareket ederler. Belirlenmiş bir dur işareti olmadığını unutmayın; Farklı araçların kapı direkleri vb. şeyler tarafından engellenen farklı görüş hatları vardır. Yolun kenarını karşılayacak kadar çekin veya net bir şekilde görene kadar.

 

07M70Ra.png

 

Önünüzdeki, bu büyük ve mavi renkli olan işareti görebilirsiniz. Bu noktada, bu işaret kesinlikle sizin hangi yöne gidebileceğinizi söylüyor. Onu dinle. Yanlış yönde ilerlerseniz, bir kaç gün sonra oyuna girdiğinizde kendinizi yasaklanmış olarak görürseniz şaşırmayın. Ancak, insanların video ayarları bu işareti görmeye her zaman yardımcı olmaz, böylece nereye sürmek gerektiğini bulmak için daha da fazla şey yapabilirsiniz:

 

o0uz2WR.png

 

Aydınlatma kötü, ancak buradaki okları hala açık bir şekilde görrebilirsiniz. Ayrıca yolun gerisindeki işaretleri de görebilirsiniz; Bunu görüyorsanız, bu işaretin karşı tarafına sürmeniz gerektiği anlamına geliyor. Eğer işaret yolun sağ tarafındaysa ve sizin için boşsa, soldan sürmeniz gerekmektedir.

 

QoRlBAp.png

 

Yoldaki levhaların olduğu noktada, burada bir yol işareti var ve solda bu nedenle, soldan sürmemiz gerektiğini tamamen doğrulayabiliriz. Ayrıca, bu noktadayken nereye gitmeniz gerektiğine karar vermek için navigasyonu kontrol edin veya yol işaretlerini kontrol edin. Nereye gideceğinize karar verdikten sonra, bu kavşağa uygun şekilde pozisyon alın. Bu çoğu insanın yaptığı bir hatadır. Aşağıda, kendinizi bu tür kavşaklarda nasıl yerleşebileceğinizi gösteren iki resim vardır, bu durumda, sağa dönerseniz;

 

QTtKhjF.png

 

Burada, aynamın bu kavşak çizgisi ile hizalandığını görebilirsiniz, bu da aracımın ön tarafının bundan daha fazla ileride olamayacağı anlamına geliyor. Bu referansı nereden yapabileceğinizi görmek için aracınızla deneme yapmanız gerekecektir.

 

eMbCxfc.png

 

Bu resimde, tamponumun şerit çizgisinden daha ileride olmadığını görebilirsiniz ayrıca yolun yanlış tarafında olmadığımı da görebilirsiniz; Güvenli bir şekilde mümkün olduğu kadar haklıyım. Bu, kavşak için mükemmel yol konumlandırması olarak kabul edilir. Burada hiçbir araç size vuramaz ve arkanızda sola dönen araçların bunu yapmasına izin verir.

 

Şimdi, bölgeden tamamen ayrıldıktan sonra, tüm bunlardan sonra kendinizden şüphe duymanız durumunda yapabileceğiniz bazı daha hızlı kontroller.

 

qiqxkAf.png

 

Tekrar yolun kenarına bakın. Oldukça erken bir tekrar; hangi tarafta olmanız gerektiğini gösteren yol işaretleri gibi,yoldaki işaretlere bakın. Bu 'Sollama Yok' işareti ve ilerideki hız sınırını görebilirsiniz.

 

SGepbZn.png

 

Görünen bir diğer büyük şey ise bu rampa levhalarıdır/tabelalarıdır. Ters yönde sürüyorsanız, bunu hemen söyleyebileceksiniz 1-) Bu yol işaretleri doğru yoldan gitmiyor ve 2-) Rampada, veya yolun karşı tarafında olacak olan rampada herhangi bir şey görmeyeceksiniz.

 

PrXhBiN.png

 

Yanlış yolda ilerleseydin, bunu görecektin;

 

1-) Yol işaretleri gri; Tabela işaretlerini göremezsiniz çünkü bu tabelanın arka yüzüdür.

2-) Dönüş solda, oysa ki siz sağdasınız. Bu yanlış yoldan gittiğiniz için önemli bir hediye.

3-) Soldaki beyaz işaretler, tünelin girişi için sola dönüş yolunun ayrıldığını gösteriyor, oysa ki bu taraf çapraz çizgilidir.

 

LİMANLAR / ÇAPRAZ KANAL GEÇİŞİ için geçerlidir ve kendinizi kazayla karşı karşıya bulursanız bu ip uçları size genel olarak yardımcı olacaktır.

 

Yani, bu kılavuzu işaretlemek için, burada yapmanız için hızlı kontrollerin bir listesi:

 

  • Hangi yol işaretleri? Size uygun olanları takip edin.
  • Orada hangi yol işaretleri var? Onları yolun kenarında görebilir miyim? Tabela, görüntüleri bulunduğunuz yolun kenarında gözükmüyorsa, yolun yanlış tarafındasınız demektir. Mavi renkli bir işaret size talimat verirse, onu takip edin. Bunlar zorunludur. 
  • Aracım yolun neresinde? Aracınızın ileriye ve güvenli bir şekilde seyahat etmeyi planladığınız tarafa yerleştirdiğinizden emin olun. Aracınızın diğer oyuncularla veya yol malzemesiyle çarpışmadan, güvenli bir şekilde mümkün olduğunca ileriye ve seyahat etmeyi planladığınız tarafa yerleştirildiğinden emin olun. Sağa dönüyorsanız, aracınızı mümkün olduğunca sağa yanaştırın, yani insanların sola dönebileceği şekilde konumlandırın.
  • Kavşaktan sonra yoldaki işaretler/levhalar ne diyor? Yol işaretlerini görebildiğinizden tekrar emin olun, doğru şekilde gittiğinizi bir kez daha kontrol edin.

 

 

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur.

Çeviri tarafımca yapılmıştır, herhangi bir yazım hatası ile karşılaşırsanız DM göndermekten çekinmeyin!

 

Saygılarımla,

Sneezy

TruckersMP Translator

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.