Jump to content
  • 0

Czat i problem z małą ilością klatek


przemeksob

Question

Witam wszystkich.

Chciałbym napisać o moim problemie z małą ilością klatek. Wygląda on tak, że normalnie mam około 40 FPS  na średnich ustawieniach. Niezbyt dużo, ale grać się da. ? Natomiast gdy wjadę do miasta ilość klatek spada - wiadomo, więcej aut itp. Prawdziwą zmorą, a zarazem problemem jest spadek ilości klatek do kilku po tym jak ktoś napisze jakąś dłuższą wiadomość na czacie. Czy jest możliwa jakaś zbieżność pomiędzy pisaniem, a drastycznym spadkiem klatek? Dodam, że pomaga tylko restart gry w takim wypadku.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witaj @przemeksob

W niektórych przypadkach z pewnością tak - jest związek między korzystaniem z czatu, a spadkiem fpsów na multiplayerze.

Od czasu aktualizacji TruckersMP do wersji gry 1.36 pojawił się problem (z tego co wiem dotyczy niewielkiego grona graczy lecz faktycznie występuje) związany z funkcjami :tmp: (tab-f11 i czat/f9/Y).

U mnie problem pojawia się gdy mam włączony TAB i po spotkaniu dużej ilości graczy lub po dłuższym pobycie koło 1h nawet nie spotykając nikogo chcę coś napisać na czacie - po prostu wciskam "Y" (niezależnie od aktualnego miejsca w którym się znajduję: 100 graczy dookoła bądź jestem sam) wtedy fpsy znacznie spadają.

Udało mi się zaobserwować iż zużycie procesora graficznego spada wtedy ze 100 do 80-60% i żadna siła nie jest w stanie powrócić do 100% bez restartu gry. Sądziłem iż problem jest z kartą graficzną, lokalnymi ustawieniami bądź parametrami sprzętu lecz nie w tym rzecz. Raz, że problem nie występował wcześniej, dwa-kilka osób zgłosiło identyczny problem z dużo lepszymi kartami graficznymi lub/i podzespołami w zagranicznej sekcji pomocy.

Kilka dni po aktualizacji TMP do wersji 1.36(w grudniu bodajże) developer TruckersMP umieścił na forum notkę iż zdają sobie sprawę z problemów i błędów występujących po updacie MP do wersji gry 1.36 lecz kilku problemów jeszcze nie udało się rozwiązać/naprawić. Między innymi spadku fpsów jak i zawieszania gry podczas powrotu z alt+tab(też nie występuje u wszystkich graczy-tylko u części).

 

Jeżeli chodzi o ten konkretny problem związany ze sporym spadkiem fpsów po użyciu czatu itp. osobiście znalazłem dwa rozwiązania, które przede wszystkim nie utrudniają gry innym przez zaistniałe lagi:

  • nie włączanie TAB w ogóle przy wejściu na serwer MP i wtedy można swobodne korzystać z czatu tekstowego przez cały czas przebywania w grze
  • włączony TAB, jednak nie korzystanie w ogóle z czatu tekstowego podczas tej sesji gry

 

Cóż mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci co nieco jak to wygląda przynajmniej u mnie i w kilku przypadkach, które znam.

 

Pozdrawiam

MarkON (gracz-Veteran Driver)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Cieszę się, że Twój problem został rozwiązany.

W razie potrzeby nie bój się ponownie z nami skontaktować.

 

W związku z tym, że problem został rozwiązany, zamykam i przenoszę wątek do Rozwiązanych.

 

Z poważaniem,

Chev

Community Moderator

 

// Zamykam i przenoszę do Rozwiązanych

Have a question? Feel free to message me.

Feedback | Rules | Support | News | Meet the Team

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.