Jump to content
  • 0

[TR] Ban Konusu Hakkında

Hypenos

Question

[TR]

Herkese merhaba.TruckersMP kurallarını okuyordum ama kafama bir soru takıldı.Kuralları okurken tam olarak anlamadım ve buraya sormak istedim.Sormak istediğim soru BAN konusu hakkında.Anladığım kadarıyla ilk 3 ban yöneticinin jestine göre belirleniyor.4.ban ne olursa olsun 1 ay banlanıyorsunuz,5.ban'da ise sınırsız banlanıyorsunuz.Sormak istediğim soru şu.Bu her zaman mı geçerli.Yani demek istediğim şu.Mesela 2019 yılında 4 ban'ım var.2020 yılında bir ban yersem önceki ban'larımın üzerine eklenir ve ben sınırsız ban mı yerim,yoksa yeni yıla girdiğimiz için sadece yeni yılın banlarına mı bakılır?Umarım anlatabilmişimdir derdimi.Şimdiden teşekkürler.ban.JPG.c40a5a53616c867b591cb307b37f60ac.JPG

10 answers to this question

Recommended Posts

• 2

Eğer geçmişiniz de aynı uzatılmış yasağa sahipseniz almış olduğunuz yasaklarınızın aktif ve ya aktif olmaması önemli değildir.Örneğin geçen yıl içerisinde geçmişiniz de 1 ay uzatılmış yasak var ve yeni yıl içerisinde bir kez daha 1 ay uzatılmış yasak aldınız. Ve bu aldığınız 1 ay uzatılmış yasak yeni yıl içerisinde ilk yasağınızsa bir sonra ki yasağınızın değişmeksiniz kalıcı olacağını bilmelisiniz.

Ne dediğimi anlamanız için lütfen o kuralın devamını okuyun,

Yeni yasaklamanın uygulandığı tarihten 12 ay eski olan yasaklar göz ardı edilir. Bu 12 aylık periyot bekleme süresidir. Yasaklama uzatmaları, yasaklama uygulanırken aktif olan yasaklara(12 aydan daha az) dayanarak yapılır ve bir yasaklama aktifken 12 aylık periyodu geçip süresi dolarsa o yasaklama etkilenmez. Eğer belirli bir süreç boyunca iki yasaklama geçmişiniz mevcut ise, Game Moderator(Oyun Yöneticileri)'lar sonraki yasaklama uygulamasında bu süreci geçmiş yıldaki yasaklama geçmişiniz ne olursa olsun yasağınızı kalıcı bir yasağa kadar uzatabilir. Yasaklar, 4'üncü yasağınız olduğundan dolayı uzatılır, veya 5'inci yasak kaldırılamaz, onlar katı bir şekilde 1 ay ve kalıcıdırlar.

Anlamadığınız başka bir konu varsa sormaktan çekinmeyin.

• Like 1
  • HaulieLove 2

• 2

Kısaca şöyle örnek vereyim;

2.PNG 1 ay geçmişinizden dolayı yasak

1.PNG 1 ay geçmişinizden dolayı yasak

1.PNG x günlük yasak

1.PNG x günlük yasak

1.PNG x günlük yasak

böyle bir geçmişiniz olduğunu düşünürsek, gördüğünüz gibi orada 4 tane aktif olmayan yani sarı renkte yasak var. Ve sadece 1 yasağınız aktif. Ama gördüğünüz gibi 2 adet 1 ay yasağınız var ve bunlardan biri aktif değil, böyle durumlarda bir sonra ki yasağınız kalıcı olacaktır. 

Ve ya böyle bir geçmişiniz olduğunu düşünelim;

1.PNG x günlük yasak

1.PNG x günlük yasak

1.PNG x günlük yasak

Gördüğünüz gibi hepsi aktif değil ama 2 adet 1 aylık yasağınız var böyle bir durumda da bir sonra ki yasağınız kalıcı olacaktır.

Umarım anlamışsınızdır

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

• 0

Merhaba, @djisotbiberi

Kuralı yorumlamak için, yılda dörtten fazla yasak, bir ay veya yılda beş yasak daha alırsanız, TruckersMP'den kalıcı olarak yasaklandınız.

1 Şubat 2019'da yasaklandıysanız, 1 Şubat 2020'den önce dört kereden fazla yasaklandıysanız, TruckersMP'den kalıcı olarak sınır dışı edilebilirsiniz.

Umarım bu sorunuza yardımcı olur.

Saygılarımla,

TeamAudi - Chemistry

• Like 1

Chemistry_TMP

TeamAudi Project Manager

• 0

Merhaba @djisotbiberi,

Verilen cevaplar dahilinde sorunuza cevap buldunuz mu? Lütfen bizi bu konuda bilgilendirin.

Mesajınızı bekliyoruz!

Saygılarımla,

SkortiL [TR]

TruckersMP Support

• Like 1

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

• 0

Anladım.Teşekkürler.Bir şey daha sormam gerekecek.12 ay sonra diyelim ben ban yedim.Bu yediğim banlar hep 1 aylık mı olacak yoksa yaptigim hataya göre değişir mi?Yoksa şunu mu demeye çalışıyorsunuz.Ne yaparsan yap ban almamaya çalış.Sarı da olsa diğer banlariniz hep 1 ay olacaktir ve hep diken üzerine duracaksıniz.Yani ilk 3 uyarıdan sonra 12 ay geçsin ve sarı olsun.Bu 3 uyarıdan sonra alacağınız banlar hep 1 ay olacaktir.Diger ban ise kalıcı olacaktır.Doğru mu anladim?

Edited by djisotbiberi

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.