Jump to content
Sign in to follow this  
Next7

Sıkça önerilen şeyler

Recommended Posts

İnsanların sıklıkla önerdiği, planlanmış veya reddedilmiş olan şeylerin kısa bir listesi.

 

32 Bit desteği:
Bu gerçekleşmeyecektir. 32 Bit kullanıcıları, Steam kullanıcı tabanının %8'inden daha azını oluşturmaktadır, ve yerini kaptırmış üçüncü bir platformu barındırmak mantıklı değildir. Bunu bizden talep etmek veya bunun için bize bağış yapmak yerine, bu parayı 64-bit'i destekleyen yeni bir bilgisayar için kullanabilirsiniz. (2005'ten sonra satılan birçok bilgisayar 64 bit desteğine sahiptir, sizin sadece 64 bit işletim sistemine geçmeniz gerekir.)

 

Linux desteği:
Bu nispeten sıkça önerildi ve bir nevi planlandı fakat yakın bir zamanda gelmeyecek. SCS'nin yaptığı güncellemelerin sıklığı, çoklu işletim sistemi desteğini sağlamayı olanaksız kılmaktadır.

 

OS X desteği:
Linux desteği kısmına bakınız.

 

Mod Ekleme*:
Genellikle, estetik olanlar dışında 3. parti modları eklemiyoruz, bunun nedeni ise harita modlarının mutlaka ele alamayacağımız birçok farklı sorun çıkarmasıdır. Kayıt dosyası düzenlemede gördüğümüze benzer beklenmedik sonuçlar çıkabileceğinden dolayı tırları etkileyen modlar da genellikle kabul edilmez.

 

Mod eklentileri genellikle TruckersMP istemcisinin, en güncel SCS oyun sürümüne olan güncelleme işlemini yavaşlatır. Oyunda bir güncelleme olduğunda mod için de büyük olasılıkla yapılması gereken işler olacaktır, yeni sürüme uyarlanması biraz zaman alacaktır. Bu, modlara sahip olmamamızın nedenlerinden biridir.

 

Asıl engel modların dağıtımıdır. Mod ne kadar büyükse, dağıtımı o kadar zordur. P2p "kolay" bir yol olsa da yine de altyapı gerektiriyor. Kış modunu dağıtırken yakın bir zamanda 10gbps.io'dan destek aldık. O durumda bile saatlerce 10Gb'lık bir bağlantı noktasını sabitledik. Modu her güncellediğimizde böyle bir güce ihtiyacımız olduğunu hayal edin. İndirme kuyruğunu daha hızlı hale getirsek bile, ilk tohum (başlangıç gücü) gereklidir. Buna ek olarak, birçok ağ p2p trafiğine izin vermediği için bir yedekleme sağlamanız gerekir.

 

Sunucuda Kişi Sayısı Limitini Artırma:
Bu, birçok insanın şikayet ettiği bir şey ve sizi duyuyoruz, biz de istiyoruz. Henüz çözemediğimiz bir sorun var. Sınırı artırabileceğimiz an artıracağız. Limit artırma sadece sayı değiştirmek kadar kolay değildir, gecikmeleri ve yüksek ping değerini en aza indirgemek için maliyetli, güçlü bir sunucu gerekmektedir.

 

VTC Panelimiz için daha fazla özellik:
Daha fazla özellik eklemeyi planlıyoruz. Fakat, bundan önce ilk olarak yapılması gereken başka şeyler de var. Size çok yakında yeni özellikler getirmeyi umuyoruz.

 

Hız Sınırını Değiştirin / Hız sınırını kapatın:
Simulation (Simülasyon) sunucumuzdaki hız limiti 110 km/s olarak belirlenmiştir. Gerçek hayatta, herhangi bir Avrupa ülkesinde 105 km/s'den daha hızlı araba sürmenize izin verilmez. Yakın zamanda bunu değiştirmeyi planlamıyoruz. Eğer hız limiti olmadan sürmek istiyorsanız, Arcade sunucumuzda oynayabilirsiniz. Burada daha ayrıntılı bir açıklama bulabilirsiniz.

 

Bölgeye sunucu ekleme:
Bize bir neden verin, bunu kullanacak bir topluluk olduğunu gösterin, eğer gösteremezseniz, o zaman ekleyemeyiz.

 

Tüm sunucuları tek bir büyük sunucu haline getirme:
Belki, ama şu an için olası değildir. Dünya çapındaki gecikmeler oldukça değişkendir ve bu daha fazla soruna sebep olmadan gerçekleştirmeyi inanılmaz zor hale getirmektedir.

 

Özel Sunucular:
Hayır. Bu modun amacı MMO (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Oyun) olmaktır, eğer insanlar kendi sunucularını kurarsa, taban oyuncu kitlesi azalacak ve harita çok daha boş kalacaktır.

 

Şirket temalarını (skinlerini) ekleyin:
Eğer her VTC'nin temalarını ekleyecek olsaydık, indirilecek dosya oldukça büyük olurdu, ayrıca uzun bir süre muhafaza edilmesi gerekirdi ve deneme sürecinde karmaşıklıklar çıkartırdı.

 

Oyuncuların polis aracı kullanmasına izin verin:
Hayır.

 

Tab menüsünde ID sıralanması:
Böyle bir şey planlandı ve mümkündür, ancak şu an için öncelikli değildir.

 

Kısayolları düzenleme:
Bu mümkün olsa da, çok zaman alacaktır. Sistemin bir tuşun atayabilmesi için serbestçe kullanılabilir olduğunu sağlamalıdır. Örneğin sohbet, eğer bir kullanıcı kullandığı tuşları varsayılandan değiştirdiyse, sistem bunu algılayabilmeli ve ayarlandığı gibi sohbetin açılmasına izin vermelidir.

 

Ban sisteminde değişiklikler:
Bunlar planlandı.

 

Yukarıda belirtilen şeylere ek olarak, aşağıdaki fikirler zaten önerildi:

 

 • Tab sekmesinin yanında gerçek zamanlı saat
 • Sohbette kaydırma özelliği
 • Özel sohbet kanalları ekleme (şirketler vb. için)
 • Kullanıcıları kullanıcı adına tıklayarak raporlama
 • Senkronize rastgele olaylar
 • Senkronize yağmur
 • Sizi kimin, ne zaman raporladığını görme özelliği
 • Oyunu yeniden başlatmak zorunda kalmadan, sunucuya tekrar bağlanma -düğmesi ve sunucu değiştirme
 • Personeller yada herkes için oyuna yeni arabalar ekleme
 • Kendi radyonuzu yapabilme özelliği
 • Game Moderators'e (Oyun Yöneticileri) etkinlik isteği yapabilme özelliği
 • Özel sunucular oluşturma
 • Sunuculara Yapay Zeka trafiği ekleme
 • VR (Sanal Gerçeklik) desteği

 

Bunlar yaygın olarak aranan ve istenen fikirlerdir. Eğer bunlardan birini önermek istiyorsanız, lütfen bir başkasının aynı şeyi yazıp yazmadığını kontrol etmeden konunuzu göndermeyin.

 

Tarafımdan Türkçe diline çevrilmiştir.

 

Orijinal Konu:

 

 

Edited by next7
 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...